1,5K Diver önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

1,5K Diver önerisi

Mesaj omeringoo » 05 Nis 2021, 22:16

İyi forumlar herkese, 2 adet kol saati için bütçe ayırdım. Bir tanesi günlük farklı kayışlar ile kullanabileceğim bir saat. Bunun için casio duro düşünüyorum. Diğeri ise jubile kordonlu, pepsi bezel bir diver. Quartz mekanizma düşünüyorum ama anlattığım özelliklerde bir quartz yok sanırım. Timex'in var ama kordonu jubile değil ve quartz mekanizmaya göre pahalı.
1)Casio duroyu en uygun nereden alabilirim ?
2)Quartz veya otomatik pepsi bezel bir diver saat bulsam , sirkeciden vs uyumlu jubile kordon bulabilir miyim ?
2.saatim için bütçem 1,5k. Olmazsa olmaz pepsi bezel ve jubilee kordon. Şu saat tam aradığım tarzda ama kalitesi hakkında bilgi sahibi değilim. https://www.amazon.com/Invicta-Automati ... 869&sr=8-1

Bu tarzda bir Quartz bulmam mümkün mü ? Quartz istememin sebebi saatlerime çok dikkat edemiyorum kullanırken, mevcut saatlerim yara bere içerisinde. Mekanizmasını bozmaktan korkuyorum. Öyle hemen bozulmaz diyorsanız problem yok :D
Kullanıcı avatarı
omeringoo

Re: 1,5K Diver önerisi

Mesaj morningstar » 05 Nis 2021, 23:26

Selam mekanik saatler hassastır ondan sizin dediginiz gibi quartz daha mantıklı olacaktır.
Casio için siteleri kontrol etmekte yarar var arada güzel indirimler olabiliyor.Attiginiz link açılmıyor ancak invicta tercihlerden birisi olabilir.Onun dışında aklıma yurtidisindan homage modeller e bakmak geliyor.San martin güzel kalitede saatler üretiyor onları bir inceleyin derim

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj omeringoo » 05 Nis 2021, 23:58

https://www.amazon.com/Invicta-Automatic-Watch-Model-29176/dp/B07M98KVKL

Şöyle yenileyeyim linki. Bu tarz bir quartz bulmam zor galiba. İnvictanın aynı kasa quartzları da var ama jubile ve pepsi bezel yok sanırım

Resim
Kullanıcı avatarı
omeringoo

Mesaj h3rmés » 21 May 2021, 19:56

Bu modeli almanızı öneririm. Çok pahalı değil tsm f/p ürünü giriş seviyesi otomatik için ideal. Ve tabi aradığınız kriterler için tam isabet. Öyle duvardav duvara da vurmazsınız saati dikkatli kullanırsınız bence :)
Gökhan
Kullanıcı avatarı
h3rmés

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 95 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners