Evant Polestar Terra Green

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Evant Polestar Terra Green

Mesaj varistas » 12 Oca 2021, 00:46

Merhaba, yaklaşık 10 senedir forumu takip ediyorum, ancak çok nadir yazdım. İnternet aleminde çekingenim, özellikle bu forumda bu kadar bilgili insan varken pek söyleyebilecek bir söz bulamıyorum. Ancak bu saat konusunda görüşlerinize talibim.

Hedefimde uzun süredir Seiko SPB041 var ancak benim bütçeme uygun bir tane bulamadım henüz. Gnomonda dolaşırken bu saate denk geldim ve inanılmaz ilgimi çekti siz değerli forumdaşlardan fikriniz almak istiyorum.

Sizce bu saat alınır mı? Bir microbande bu para verilir mi? Tasarım açısından fikriniz nedir? Ben uzunca bir süredir saati çok beğendiğim için objektif yorum yapamıyorum, sizden değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Resim

https://www.gnomonwatches.com/products/ ... production

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
varistas

Re: Evant Polestar Terra Green

Mesaj Ufkynl » 12 Oca 2021, 01:54

500 dolar ver8lmez kardeş.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Kadim » 12 Oca 2021, 09:58

Kadran tasarımında özgünlüğün yakalanmış olduğunu (el yazısı automatic hariç), mekanizmanın sorunsuz bir Swiss olduğunu, internet sitesindeki özelliklere göre diğer bileşenlerin de gayet kaliteli olduğunu ve tüm bunların üstüne de 300m su geçirmezlik bulunduğunu düşününce bence fiyat abartı değil. Fiyatın TL karşılığı abartı mı diye düşünüyorum ama burada da son yıllardaki giriş seviye Japon'ların ülkemizdeki satış fiyatlarını hesaba kattığımda bu düşünce de çürüyor. Ezcümle bence gayet mantıklı ve güzel bir microbrand.
Yek Katre-i Hûnest, Sâd Hezârân Endîşe
Kullanıcı avatarı
Kadim

Mesaj turksoy » 12 Oca 2021, 11:32

500 dolar düşündürür bu saat için, nitekim siz de çok beğenseydiniz bu soruyu sormazdınız hemen almıştınız. benim kendimde saat alırken kullandığım yöntem budur. :)
Kullanıcı avatarı
turksoy

Mesaj varistas » 12 Oca 2021, 15:04

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bana göre çok özel bir tasarımı var saatin ve çok güzel. Ancak 500 dolar verince de swiss made görmek istiyorum, ama bir taraftan bakınca da zaten içinde swiss mekanizma var. O zaman diyorum içinde swiss mekanizma var ne yapacaksın swiss made yazısını. Bir taraftan diyorum, microband almak ne kadar mantıklı. Bazen kendimi her gördüğünü isteyen küçük çocuklar gibi hissediyorum. Bu saat hobisi gerçekten çok tehlikeli. :D
Kullanıcı avatarı
varistas

Mesaj jstein » 12 Oca 2021, 16:54

varistas yazdı:Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bana göre çok özel bir tasarımı var saatin ve çok güzel. Ancak 500 dolar verince de swiss made görmek istiyorum, ama bir taraftan bakınca da zaten içinde swiss mekanizma var. O zaman diyorum içinde swiss mekanizma var ne yapacaksın swiss made yazısını. Bir taraftan diyorum, microband almak ne kadar mantıklı. Bazen kendimi her gördüğünü isteyen küçük çocuklar gibi hissediyorum. Bu saat hobisi gerçekten çok tehlikeli. :D

Ben çok beğendiyseniz, bütçe olarak da sizi sarsmıyorsa alın tecrübe edin derim. Bir saatin üzerinde swiss made yazması o saati swiss made yazmayanından mutlak daha iyi yapmıyor bu gibi dogmalar sonucunda kendimizi "görece" bir avuç marka ile sınırlandırıyoruz. Ben bu hobiyle haşır neşir olduğum müddet boyunca gücüm ölçüsünde pek çok markayı tecrübe ettim bunlar içinde hatırı sayılır sayıda microbrand'de vardı hemen hepsini de forumda bilek fotoğrafı olarak paylaşmışımdır. Kısmetse çok yakında da 5 sene bekleyişin sonunda 2016'da katıldığım, brexit sonrasında yılan hikayesine dönen bir kickstarter projesinden aldığım saatime kavuşacağım. Saatin ödemesini yaptığımda bekardım şimdi 2,5 yaşında kızım var rolex bekleyenler bile benim kadar beklemiyordur :)
Uzatmayayım bu saatlerin hepsinden farklı farklı tatlar, hazlar aldım. Derseniz sonuçta ne oldu hepsini elden çıkardım ama bunların önemli bölümü sıkıldığımdan değil sıkıştığımdan elden çıkardığım saatler oldu. O yüzden bütçe planlaması önemli :)

Bence yanılmaktan bu kadar korkmayın, saate gelince ben kollara çok ısınamadım onun dışında beğendim. Donanım olarak da arkadaşların da belirttiği gibi fiyatının hakkını vermeyi vaat eden bir saat.
One Timex digital watch, broken.
Kullanıcı avatarı
jstein

Mesaj Oguzhanm » 13 Oca 2021, 00:08

jstein yazdı:
varistas yazdı:Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bana göre çok özel bir tasarımı var saatin ve çok güzel. Ancak 500 dolar verince de swiss made görmek istiyorum, ama bir taraftan bakınca da zaten içinde swiss mekanizma var. O zaman diyorum içinde swiss mekanizma var ne yapacaksın swiss made yazısını. Bir taraftan diyorum, microband almak ne kadar mantıklı. Bazen kendimi her gördüğünü isteyen küçük çocuklar gibi hissediyorum. Bu saat hobisi gerçekten çok tehlikeli. :D

Ben çok beğendiyseniz, bütçe olarak da sizi sarsmıyorsa alın tecrübe edin derim. Bir saatin üzerinde swiss made yazması o saati swiss made yazmayanından mutlak daha iyi yapmıyor bu gibi dogmalar sonucunda kendimizi "görece" bir avuç marka ile sınırlandırıyoruz. Ben bu hobiyle haşır neşir olduğum müddet boyunca gücüm ölçüsünde pek çok markayı tecrübe ettim bunlar içinde hatırı sayılır sayıda microbrand'de vardı hemen hepsini de forumda bilek fotoğrafı olarak paylaşmışımdır. Kısmetse çok yakında da 5 sene bekleyişin sonunda 2016'da katıldığım, brexit sonrasında yılan hikayesine dönen bir kickstarter projesinden aldığım saatime kavuşacağım. Saatin ödemesini yaptığımda bekardım şimdi 2,5 yaşında kızım var rolex bekleyenler bile benim kadar beklemiyordur :)
Uzatmayayım bu saatlerin hepsinden farklı farklı tatlar, hazlar aldım. Derseniz sonuçta ne oldu hepsini elden çıkardım ama bunların önemli bölümü sıkıldığımdan değil sıkıştığımdan elden çıkardığım saatler oldu. O yüzden bütçe planlaması önemli :)

Bence yanılmaktan bu kadar korkmayın, saate gelince ben kollara çok ısınamadım onun dışında beğendim. Donanım olarak da arkadaşların da belirttiği gibi fiyatının hakkını vermeyi vaat eden bir saat.

Sayın jstein ,siz böyle yazınca saati çok merak ettim.
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj jstein » 13 Oca 2021, 00:48

Oguzhanm yazdı:
jstein yazdı:

Sayın jstein ,siz böyle yazınca saati çok merak ettim.

Oguzhanm ben 5 senedir merak ediyorum :D tabi sürenin bu kadar uzaması saatin üretiminin çok incelikli olması sebebiyle değil girişimcisinin topladığı finansmanın brexit sonrası pound'un hızla değer kaybetmesi ile kuşa dönmesi sebebiyle oldu. Umuyorum elime ulaştığında kutu açılışı ile birlikte daha detaylı anlatırım hikayesini de.
One Timex digital watch, broken.
Kullanıcı avatarı
jstein

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 154 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners