Tek saatim Hamilton Khaki ve koleksiyon devamı için tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tek saatim Hamilton Khaki ve koleksiyon devamı için tavsiye

Mesaj westernboy » 10 Oca 2021, 17:31

Merhaba değerli forum üyeleri,an itibari ile elimdeki Hamilton khaki field mechanical hariç tüm saatleri satmış bulunmaktayım.Bundan sonraki evre içinse kafam epey karışık ve sizlerden yardım istiyorum,tek şartım kurmalı veya otomatik 40mm veya altı 5 bin Tl bandında olan önerebileceğiniz bir saat. 0 veya ikinci el fark etmiyor -tabiki horoloji kavramına yakın bir saat tercihim olur-.Herhangi bir kategori vermiyorum (dress,diver vs..) bu fiyatlara 0 ve 2. el saat sayısı oldukça fazla olduğundan kafam epey karışık yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler :champ: :thumbup:
Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Bir daha dene, bir daha yenil, daha iyi yenil.
Kullanıcı avatarı
westernboy

Re: Tek saatim Hamilton Khaki ve koleksiyon devamı için tavs

Mesaj westernboy » 10 Oca 2021, 17:36

İlk isviçre saatim olduğu için yeri bende ayrı uzun sürede benimle gibi duruyor [emoji38]Resim

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Bir daha dene, bir daha yenil, daha iyi yenil.
Kullanıcı avatarı
westernboy

Mesaj Althor » 10 Oca 2021, 17:44

Sayın Mandos'un tissot gentleman'ı bu seviyede çok çok iyi bir model bence.

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app

Satılık Tissot Gentleman Powermatic 80 Silicium Mavi Kadran

Onun dışında biraz daha dressy bir şeyler isterseniz hamilton'dan bunlar aklıma geldi. Bütçenin birazcık üzerindeler sıfır olarak.

Belki yine bütçe biraz daha artarsa oris pointerdate düşünebilirsiniz.

Uygun diver olarak da yeni orient kamasuları çok beğeniyorum, özellikle kırmızı/bordo kadranlı modeliResimResimResim

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj yamancs » 10 Oca 2021, 17:54

Mikromarka severseniz aşağıdaki modellere bir göz atın :) bu ara takip ettiğim saatler, birine tetiği çekeceğim ama hayırlısı

Avi-8 Flyboy Engineer - biraz büyük 42mm çapıyla ama çok kalın değil, resimlerde çok iyi görünüyor

Spinnaker Cahill midsize (saatin ebatları mükemmel)

WMT Subdiver ( bu da 40mm, Sub kasası)

Oturmuş horolocik markalar içinse SKX serisi, Longines Hydroconquest veya Citizen Promaster olabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
yamancs

Mesaj westernboy » 10 Oca 2021, 18:52

Althor yazdı:Sayın Mandos'un tissot gentleman'ı bu seviyede çok çok iyi bir model bence.

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app

Satılık Tissot Gentleman Powermatic 80 Silicium Mavi Kadran

Onun dışında biraz daha dressy bir şeyler isterseniz hamilton'dan bunlar aklıma geldi. Bütçenin birazcık üzerindeler sıfır olarak.

Belki yine bütçe biraz daha artarsa oris pointerdate düşünebilirsiniz.

Uygun diver olarak da yeni orient kamasuları çok beğeniyorum, özellikle kırmızı/bordo kadranlı modeliResimResimResim

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ever 2.el olarak eski kasa oris big crown pointer date listemdekilerin arasındaydı,teşekkür ederim önerileriniz için :thumbup: :champ:
Kullanıcı avatarı
westernboy

Mesaj westernboy » 10 Oca 2021, 18:56

yamancs yazdı:Mikromarka severseniz aşağıdaki modellere bir göz atın :) bu ara takip ettiğim saatler, birine tetiği çekeceğim ama hayırlısı

Avi-8 Flyboy Engineer - biraz büyük 42mm çapıyla ama çok kalın değil, resimlerde çok iyi görünüyor

Spinnaker Cahill midsize (saatin ebatları mükemmel)

WMT Subdiver ( bu da 40mm, Sub kasası)

Oturmuş horolocik markalar içinse SKX serisi, Longines Hydroconquest veya Citizen Promaster olabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

spinnaker gerçekten şahaneymiş kadran dokusu çok hoş görünüyor indekslerde bir o kadar hoş.avi 8 de beğendiğim bir micro brand ancak genelde kasa çapları büyük oluyor değerli önerileriniz için teşekkür ederim :thumbup: :champ:
Kullanıcı avatarı
westernboy

Mesaj westernboy » 13 Oca 2021, 20:15

görüşlerinizi bekliyorum değerli forumdaşlarım :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
westernboy

Mesaj fbC » 24 Oca 2021, 15:00

Horolojik olarak değerli markalardan örnekler verilmiş, ben olsam bunların arasında tissot powermatic silicium seçerdim, çünkü her durumda takılabilecek bir saat. Çelik bileziğiyle hem dress hem casual olarak kullanilabilir.

Bende biraz çinli homage modellerden tavsiye vereyim.

San martin 62Mas, kült seiko 62mas modelinin çinli versiyonu. Yine seiko mekanizma barındırıyor içinde, safir cam, seramik bezel, 230 $ fiyata sahip.

Seagull 1963, kronofraf saatler içinde kendi tarihi olan özel bir saat. Özel üretimleri 400-500 $ bandında, seri üretimleri 150-180 $ aralığında bulabilirsin.

Spinnaker Hull, piyasadaki bence en yakışıklı panerai homage modeli. 42 mm kasasıyla her bileğe uygun, asfalt zemin görünümlü kadranı bence harika. 250 € fiyatı var diye hatırlıyorum.

Heimdallr monster, seiko monster homage modeli. 316l paslanmaz çelik kasa, safir cam ve yine seiko mekanizmasıyla monster modelin yerine uygun fiyatlı alinabilir. 180 $ fiyatı mevcut.

Alpha Daytona, yukarıdaki seagull ile aynı mekanizmaya sahip paul newman'a ait meşhur daytona'nın çinli homage versiyonu. 175 $ fiyatı var.

Son olarak saat seven herkesin bir tane gshock'a sahip olması gerektiğini düşündüğümden, casio dw5600e. Yerli sitelerden 500 tl bandında bulunabilir.

Belirttiğiniz bütçe ile bu modellerden 2, 3 adet alabilirsiniz. Uygun fiyatlı, dayanıklı küçük çaplı bir koleksiyon oluşturmuş olursunuz.
Kullanıcı avatarı
fbC

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 86 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners