Ebay Amazon Jomashop Vb Yabancı Sitelerden Saat Almak

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: EBAY AMAZON JOMASHOP VB YABANCI SİTELERDEN SAAT ALMAK

Mesaj schavelle » 26 Mar 2018, 10:07

görkemk yazdı:
schavelle yazdı:
görkemk yazdı:amman dikkat son olayda başıma geleni söyliyeyim yurtdışından 1500 euro üzeri alışveriş yaparsanız gümrükte feci tokatlanırsınız yada saati hiç alamayabilirsiniz aklınızda olsun

Görkem bey biraz açıklayabilir misiniz? Ne oldu tam olarak?

amazondan marine master 300 aldım , haliyle saatin fiyatı 1500 euroyu geçti , DHL ile yollamışlar saati bi telefon geldi yolladığımız evrakları doldurun diye
baktım 1500 euro üstü malları bireysel vatandaş olarak gümrükten geçiremezsiniz diye yazı var
kredi kartı ekstresi istiyorlar
malı aldığın internet sitesinden link istiyorlar
fatura istiyorlar

dedim yandık saati geri yollayacaklar hatta el koyma hakları bile var paran tamamen yanabilir

sonra zar zor saati alabildim ama alamayabilirdim de ( tabiki yüzde 20 gümrük ödedim )

Öğrendiğimiz iyi oldu, teşekkürler. Bu arada geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
schavelle

Re: EBAY AMAZON JOMASHOP VB YABANCI SİTELERDEN SAAT ALMAK

Mesaj kaanknv » 30 Haz 2022, 15:13

Merhabalar,
Amazon üzerinden 18 Haziran'da 62.99 + 32.79 (kargo ve vergi için) dolar ödeyerek Seiko Srpd için jubilee bilezik aldım. Aldıktan iki gün sonra bir lojistik firmasından "ürünlerin Türkiye'ye sevkiyatı askıya alınmıştır" şeklinde bir mesaj geldi. İkinci gün tekrar aynı mesajın gelmesiyle Amazon TR +444'lu numarası üzerinden gerçekleştirdiğim görüşmede mesajı dikkate almamam tahmini teslimat tarihini beklemem söylendi.
Dün tekrar görüştüm ve "uzmanlık gerektiren bir ürün olduğu için bireysel kullanıcı adına gümrüklenemiyor" denildi.
Yakın zamanda benzer bir durum yaşayan var mı acaba? Veya bu konuda yapabileceğim herhangi bir şey var mı gümrükle ilgili? Kargolandiktan sonra yalnızca 1 günde bahsettiğim mesaj geldi, acaba lojistik firması kaynaklı olabilir mi? Totalde 100 dolar bile etmiyor neden sıkıntı çıktığını, uzmanliktan kasitlarinin ne olduğunu anlayamadım. Bilgisi olan varsa paylaşabilirse çok iyi olur.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
kaanknv

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 90 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners