Babaya doçentlik hediyesi Bütçe:20k

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Babaya doçentlik hediyesi Bütçe:20k

Mesaj muratcan87 » 21 Şub 2018, 10:08

merhabalar,

babanızın doçentliğini tebrik ederim. istediğiniz özellikler direkt olarak rolex'e yönlendiriyor insanı gerçekten de. Kadranı küçük demezseniz (34mm) yeşil oyster modelleri 4bin dolar civarlarında. Onun dışında 6binlerde datejust ve airking gibi modelleri de var. 20bin lira seviyesine çıkan insanlar genellikle omega ya da zenith gibi üreticiler yerine rolex'i tercih ediyor. Bunda bana kalırsa en önemli kıstaslardan biri deri kayışlı bir model istememesi babanızın. Zira Rolex çelik kayışlı modellerin kralı ;)
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj Skywalker87 » 21 Şub 2018, 19:32

1116610LV değilde DJ 36 sanki daha iyi değilmi? Klasik baba saati :)
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Mesaj görkemk » 23 Şub 2018, 10:05

Ben de yaklaşık 3 yıldır bir vakıf üniversitesinde yardımcı doçent olarak görev yapmaktayım; bunun yanı sıra kendi işimi de takip ediyorum. Kendi okulumun yanı sıra; farklı okullarda da (gerek devlet gerek vakıf üniversitesi - hem Anadolu'daki mütevazi, hem de İstanbul'daki havalı vakıf üniversiteleri) benim gibi beyaz yaka kökenli akademisyenler ile, eskiden beri tanıdığım asistanlıktan yetişme akademisyenleri tanırım, bazıları ile iyi dostluğum var. Akademisyenler arasında bazı yazılı olmayan ilginç kurallar var. Özellikle devlette asistanlıktan yetişmiş kıdemli kademeli profesörler, uzun yıllar boyunca mütevazi maaşla yaşadıkları için daha alt kadrodaki kişilerin lüks araç, saat, takı gibi eşyalarına gıcık olabiliyor. Bu durum kıdemli kademeli profesörlerin yanı sıra; yıllardır doktorasını bitirememiş öğretim görevlileri, kadrosuz yardımcı doçent ve doçentler için bile geçerli. Dolayısıyla sizin son derece iyi niyetli jestiniz, babanıza düşman kazandırabilir. Belki de babanız bu yüzden hem belli bir kaliteye sahip, hem de satın alması çok zor olmayan Longines saat kullanıyor olabilir. Eğer babanızın doçentlik öncesi belli medyatik bir itibarı veya politik/devlet kademesinden belli bir gücü varsa, bu güzel hediyeniz diğer akademisyenleri kıskandırsa bile, babanızın gücü karşısında sesleri çıkmayacaktır. Yok dediğim gibi babanızın belli bir medyatik itibarı veya politik/devlet kademesi kökenli bir gücü yoksa, babanız pahalı saati okulda takmak istemeyebilir veya taktığı saat istemeden onu rahatsız pozisyonlara düşürebilir. Maalesef son derece bilgi kişiler olmasını beklediğiniz akademisyenlerin dünyasında da son derece sığ insanlar olabiliyor ve bu sığ insanlar bazen keyifleri kaçırabiliyorlar.

Read more: viewtopic.php?f=62&t=27838&start=12#ixzz57udhwMXi

ilk arabamı aldığımda koca doçent ve prof'ların sen nasıl bu arabayı alırsın (araba orta seviye bu arada ) moduna girip, hatta bunu direk yüzüme söyleyip işten ayrılma sürecimin başladığını hatırladım şimdi. Akademik dünya hiç te öyle düşünüldüğü gibi entellektüel ve hakkaniyetli insanların bulunduğu bir mecra değildir. Kıskançlıklar, torpil, adam kayırma ve ayak kaydırmaların sıkça görüldüğü berbat bir ortamdır türkiyede. Sıklıklada işini iyi yapan insanlar bu baskılara dayanamayıp terk ederler. O yüzden yukarıdaki yoruma katılıyorum
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj bytepire » 07 Mar 2018, 11:54

bu bütçelerde saat alabilecek olsam sadece rolex bakardım sanırım.... daha iyisi elbet vardır ama ön yargıyı(mı) yıkmak mümkün değil... Milgauss tercih ederdim...
Kullanıcı avatarı
bytepire

Mesaj attribute » 31 Mar 2018, 20:42

20 bin liraya rolex dj çelik var mı? Bugünkü kurlarla 4 bin avronun altına denk geliyor.
Kullanıcı avatarı
attribute

Mesaj huseyinari86 » 04 Nis 2018, 16:38

babayı tebrik etmek lazım, size de kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
huseyinari86

Mesaj gargamell » 15 Haz 2018, 08:22

Başlığı canlandırayım. Sayın Associate Professore hangi saat hediye edildi acaba? :thumbup:
The Time-Tested, Battle-Hardened.
Kullanıcı avatarı
gargamell

Mesaj sabonis » 15 Haz 2018, 10:39

Archimed yazdı:Merhaba,

Öncelikle babanızın doçentliği şimdiden hayırlı olsun. Tabi sizin gibi düşünceli ve böyle özel bir hediye alan evlada sahip olduğu için babanızın şanslı olduğunu düşünüyorum.

Hediye önerisinden önce size naçizane birkaç tavsiye ve akabinde saat önerisinde bulunmak istiyorum.

Ben de yaklaşık 3 yıldır bir vakıf üniversitesinde yardımcı doçent olarak görev yapmaktayım; bunun yanı sıra kendi işimi de takip ediyorum. Kendi okulumun yanı sıra; farklı okullarda da (gerek devlet gerek vakıf üniversitesi - hem Anadolu'daki mütevazi, hem de İstanbul'daki havalı vakıf üniversiteleri) benim gibi beyaz yaka kökenli akademisyenler ile, eskiden beri tanıdığım asistanlıktan yetişme akademisyenleri tanırım, bazıları ile iyi dostluğum var. Akademisyenler arasında bazı yazılı olmayan ilginç kurallar var. Özellikle devlette asistanlıktan yetişmiş kıdemli kademeli profesörler, uzun yıllar boyunca mütevazi maaşla yaşadıkları için daha alt kadrodaki kişilerin lüks araç, saat, takı gibi eşyalarına gıcık olabiliyor. Bu durum kıdemli kademeli profesörlerin yanı sıra; yıllardır doktorasını bitirememiş öğretim görevlileri, kadrosuz yardımcı doçent ve doçentler için bile geçerli. Dolayısıyla sizin son derece iyi niyetli jestiniz, babanıza düşman kazandırabilir. Belki de babanız bu yüzden hem belli bir kaliteye sahip, hem de satın alması çok zor olmayan Longines saat kullanıyor olabilir. Eğer babanızın doçentlik öncesi belli medyatik bir itibarı veya politik/devlet kademesinden belli bir gücü varsa, bu güzel hediyeniz diğer akademisyenleri kıskandırsa bile, babanızın gücü karşısında sesleri çıkmayacaktır. Yok dediğim gibi babanızın belli bir medyatik itibarı veya politik/devlet kademesi kökenli bir gücü yoksa, babanız pahalı saati okulda takmak istemeyebilir veya taktığı saat istemeden onu rahatsız pozisyonlara düşürebilir. Maalesef son derece bilgi kişiler olmasını beklediğiniz akademisyenlerin dünyasında da son derece sığ insanlar olabiliyor ve bu sığ insanlar bazen keyifleri kaçırabiliyorlar.

Farklı bir bakış açısı gibi gelebilir ama çok doğru tespitler, çok güzel açıklamışsınız :thumbup:
Kullanıcı avatarı
sabonis

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 174 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners