Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

400 TL Bütçe Seviyesi Otomatik Saat Tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

400 TL Bütçe Seviyesi Otomatik Saat Tavsiye

Mesaj 4Dört4Dört4 » 05 Mar 2010, 21:08

Öncelikle selamlıyorum sizleri yeni üyeyim.

Arkadaşlar ben saat almayı düşünüyorum, çelik kasa,çelik kordon,tarihi gösteren, klasik bir saat arıyorum.
Otomatik saatlerin ömrü uzun olur mu? SEIKO'nun otomatik saatleri var japon piyasası için üretilmiştir diye not düşmüşler, bu arızalandığı taktirde ülkemiz dahlinde yaptıramayacağım anlamına mı geliyor ?

Uzun ömürlü bir saat düşünüyorum Pilli almam mı? daha iyi olur otomatik mi? marka ve önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
4Dört4Dört4

Re: Saat Arıyorum

Mesaj Bond » 05 Mar 2010, 21:35

TSF'ye Hoşgeldiniz, mesajınızı Saat Danışma Platformuna alıyorum. Saatinizde istediğiniz özellikleri detaylı olarak vermişsiniz fakat burada en önemli faktör bütçe bilgisidir. Bu bilgiyide eklerseniz deneyimli üyelerimizden birçok tavsiye gelecektir.

Seikonun düşük model saatlerinde Çin ve Japon üretimi olan modeller vardır. Seiko geçtiğimiz yıllarda Çinde bir fabrika açarak düşük model saatlerini ucuz işçilikle üretmeye başladı, elbette bu üretim kontrol mekanizmalarının ve saatlerin kötü olduğu manasına gelmez. İnternetteki ilanlarda genelde düşük klasman Seiko 5 modellerinde J kodlu saatler Japon üretimi olarak geçer. Lokal garanti ve uluslararası garanti diye 2 ayrı kavram var fakat ülkemizde birçok marka için uluslararası garanti geçerli değildir. Lokal garanti ise sadece ürünün satın alındığı ülkede veya bölgede geçerlidir.

Mekanik saatlerde arıza oranı düşüktür, pek problem yaşayacağınızı sanmam ayrıca düşük fiyatlı bir saattede bakım ve parça değişimi çok sorun teşkil etmeyecektir. Fakat genede indirimleri takip ederek ülkemizden garantili bir saat almanızı tavsiye ederim. Saatler nesilden nesile aktarılan ürünlerdir, bu sebeple birçok ürüne göre çok daha uzun ömürlü olduklarını söyleyebiliriz.

Quartz ve Mekanik prensipli saatler arasında seçim yaparken bir çok faktör etkilidir. Bu konu oldukça geniş fakat bütçe ve saat kullanma alışkanlığınıza bağlı olarak üyelerimizden quartz ve otomatik olarak saat önerileri gelecektir.

Ayrıca Saat Danışma Platformumuzdaki diğer konularada göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Bütçeye göre birçok tavsiye konumuz mevcut.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 05 Mar 2010, 21:52

Bond, tanri seni basimizdan eksik etmesin :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj 4Dört4Dört4 » 05 Mar 2010, 22:01

Bond;

Otomatik saatte karar kıldım 300-400Tl civarında sonuçta memurum bu bütçeye uygun gerek özellikleri, gerekse kalitesiyle içim rahat edebilecek ve bahsettiğin gibi ülkemizde garanti kapsamında yer alan saat marka ve önerilerinizi bekliyorum. doğudayım bulunduğum yerde aradığım özelliklerde saat bulamıyorum sipariş edebileceğim adres bildirirseniz memnun olurum.

emeğinize sağlık.
Kullanıcı avatarı
4Dört4Dört4

Mesaj nickynick » 05 Mar 2010, 22:09

Öncelikle hoşgeldiniz 44444,
Bu bütçeye uygun otomatik saatler elbette mevcut. Orient, Seiko gibi markaların ürünlerine göz gezdirin lütfen. Doğudayım demişsiniz, eğer aradığınız saati orada bulamazsanız, biz İstanbul'dan her türlü yardım sağlarız. Gerekirse alır göndeririz, gerekirse mağazalarla temasa geçiririz.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj nickynick » 05 Mar 2010, 22:28

Tissot'un bu modeli aklıma geldi, biraz önce de başka bir arkadaşa önerdim, alışverişsaati'nin verdiği fiyat havala ile 448 TL. Ama stoklarında yokmuş. Eğer bu saatten bulabilirseniz gayet güzel bir saat, tavsiye ederim.

http://www.alisverissaati.com/Tissot/Ti ... /?id=16376

Resim
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj 4Dört4Dört4 » 06 Mar 2010, 11:44

SEIKO 5 modelleri kullanışlımıdır? ülkemizde garanti kapsamına girenleri nerden bulabilirim?
Kullanıcı avatarı
4Dört4Dört4

Mesaj Clk » 06 Mar 2010, 11:47

Mekanizmalar'da Seiko 5 mekanizmasi ile Miyotalari karsilastirmistim. O basliga bir göz atarsan sana kullanilisligi konusunda bir fikir verecektir. Ama her 2-3 günde 1 dakikaya kadar geri kalma yada ileri gitme sansi var.

Yinede sorunsuz makineler, yanilmiyorsam bu sene itibari ile Seiko5'ler resmi olarak Türkiyeye getirilecek. Yanlis bir secim olmaz ama baska alternatifleri de gözden gecirmek lazim...
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners