TSF Üyelerine Özel İndirimli Lüks Saat Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız

Swiss Military SMA34075.07 iyi midir?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Swiss Military SMA34075.07 iyi midir?

Mesaj MrJingles » 20 May 2024, 20:18

kimiky1 yazdı:Hocam bana da kronograf ve dalgıç saatini kıyaslamak garip gelmişti. hfatih üstat kalibreyi açıklamış, benim ne yazık ki bilgim yok. Naçizane swiss military 44 mm olması sebebiyle ince bir bileğe sahipseniz konforlu olmayabilir.

Bunu hiç hesaba katmadım açıkçası. 18 cm bileğim var. Bu bilek için sanırım biraz büyük olabilir gibi.
Gerçek bir saat enerjisini pilden ve ışıktan değil sahibinden alır.
Kullanıcı avatarı
MrJingles

Mesaj sosyalcan » 23 May 2024, 20:35

Bir çok Micro Brand Eta dışarıya Calibre vermeyince Kullandığı Markadır. Kaliteli ve 200 modeli giriş seviyesinin Br tık üstünde ..
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj kesikparmak » 24 May 2024, 18:47

MrJingles yazdı:
hfatih yazdı:Sellita İsviçreli oldukça saygın bir mekanizma üreticisi. ETA ile benzer mimaride mekanizmalar yapar. ETA artık başka firmalara mekanizma vermiyor, bu yüzden pek çok marka Sellita kullanır. SW200 de en yaygın kullanılan mekanizmalaridir. Gönül rahatlığıyla kullanılır.

Şimdi anlaşıldı. O halde ETA muadili olduğu gayet iyi bir kalibre. Gerçi bu kalibrenin SW200 ve SW200-1 olarak iki versiyonu varmış. SW200 tasarımında birkaç hata olmuş Sellita bu hataların düzeltilmiş ve sorunsuz versiyonu olan SW200-1’i çıkarmış. Ama bu saatteki versiyonu hangisi bilemedim.

Merhabalar, SW200 yazıyorsa SW200 kullanılmıştır. Çünkü güncellemelerle gelen her ek sayı artık mekanizmanın adının o sayıyla anılmasını sağlar. Yani SW200-1 kullanılmış olsaydı muhakkak o şekilde yazılırdı.Çünkü yeni mekanizmanın adı o. Örneğin ETA 2824-2. Artık sondaki 2 ayrılmaz bir parçası o versiyonun. Ama SW200 ile 200-1 arasında büyük bir fark yok. Elle kurma sırasında çarklarda oluşan sıkıntıya yönelik bir güncelleme yaptılar bildiğim kadarıyla. Ama zaten otomatik saatlerin mekanizma farketmeksizin hemen hepsinde elle kurma olayına çok sıcak bakılmaz.
Kullanıcı avatarı
kesikparmak

Mesaj MrJingles » 26 May 2024, 11:25

kimiky1 yazdı:Selamlar

şurada içindeki kalibre yazıyor, ronda 5040.d

https://www.dialando.ie/watches-men/swi ... ations.pdf

burada da mekanizmayla ilgili daha detaylı bilgiler mevcut

https://calibercorner.com/ronda-caliber-5040-d/

zevkler ve renkler tartışılmaz ancak ben kırmızı kadranlı kamasuyu tercih ederdim.

Hocam saatte iki mekanizma varmış. SM’nin resmi sitesinde şöyle bir ifade var: “This timepiece is powered by a Swiss Made automatic movement from Ronda or Sellita and is hand-assembled at our in-house watchmaking atelier.”

İki farklı kalibre olması bir sorun değil mi? Hangi kalibre daha iyi şimdi burada?

https://swissmilitarywatches.ch/shop/sw ... a34075-07/
Yukarıdaki site açılmazsa Amazon’un sitesinden de bakılabilir. Özelliklerde Ronda R150 ya da SW200 yazıyor.
https://www.amazon.co.uk/Swiss-military ... B07KSJ1KLR

Bu arada ben de Kamasu’yu tercih ettim ama lacivert kadranı seçtim. Bu saatin de güzel ama Kamasu tasarım olarak buna on basar cidden.
Gerçek bir saat enerjisini pilden ve ışıktan değil sahibinden alır.
Kullanıcı avatarı
MrJingles

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: blumenberg, hknmtn, MrPandül, thermoter ve 39 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners