4 yaşındaki seiko 5'te pandül şişmesi

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

4 yaşındaki seiko 5'te pandül şişmesi

Mesaj varko » 06 Şub 2024, 20:54

2020'nin ocak ayında sıfır, seiko 5 7s26 snxs75k1 model bir saat aldım. son 3 aya kadar da herhangi bir sıkıntı çıkarmamıştı fakat son 3 aydır aşırı ileri gitmeye (yaklaşık 15-20 dakika) ve arkada sürekli dönen yuvarlak bariz aralıklarla aşırı yavaşlıyordu.
bugün saati aldığım yere götürdüm ve sorunu açıkladım. içini açıp baktığında ''pandül sıkışmış, yağlama yapamıyor'' cevabını aldım ve tamire bıraktım. sıra olduğundan adama arızanın büyük mü küçük mü olduğunu veya saatin şu zamana kadar hiçbir darbe almamasına rağmen neden böyle bir arıza verdiğini soramadım. sizden ricam bu konuda bilgisi olanların beni aydınlatmasıdır. saat hakkında istediğiniz diğer spesifik bilgileri de sorarsanız söyleyebilirim. iyi akşamlar.
Kullanıcı avatarı
varko

Re: 4 yaşındaki seiko 5'te pandül şişmesi

Mesaj Eterna » 07 Şub 2024, 00:14

Ben pandül sıkışması diye bir şey olduğunu bilmiyordum açıkcası.

Ama aynı seriden kolumda 9 senedir saat var. Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. İşin ilginci snxs serisi en çok satılan modellerdendir. Efsane oldu yani. Ben daha önce duymamıştım böyle bir şey.

Cengiz Usta okursa belki bilgi verebilir.

Bir de aldığım yere bıraktım dediniz kafama takıldı? Orası neresi, kendi mi yapacak yani , iyi bir usta mı?
En son Eterna tarafından 07 Şub 2024, 09:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj varko » 07 Şub 2024, 06:38

Şişmesi demiş de olabilir tam olarak hatırlamıyorum. Saati aldığım yer Kızılay’da Başkent Saat isimli bir yer. Çok fazla güvenebileceğim saatçi bulamadığımdan aldığım yere bırakmak zorunda kaldım.
Kullanıcı avatarı
varko

Mesaj danGerfuLL » 07 Şub 2024, 07:27

Pandul şişmez, karışır olabilir. NH35 bir saatte başıma gelmişti. Hatta ilk aldığımda çok fazla sapması vardı. Saatte 5 - 10 dakika sapıyordu. Yurt dışından sıfır olarak almıştım. Ustama götürdüm pandül karışmış dedi düzeltti sonra da ayar makinesinde ayar yaptı, kapağı kapattı. Birkaç dakika sürmüştü. Çoğunlukla darbe kaynaklı olan bir durum. Kargoda kutuyu kaldırıp attıysalar olmuş olabilir diye düşünüyorum.

23021RAAEG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners