Powermatic 80 ile ilgili bir soru

Saat Mekanizmalar─▒ ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla┼č─▒m B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Mekanizmalar─▒ B├Âl├╝m├╝nde Bir├žok Mekanizma ├ťreticisi Firman─▒n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl─▒ Foto─čraflar─▒ ile Ula┼čabilirsiniz. Ayr─▒ca Saatlerde Kullan─▒lan Teknolojileri A├ž─▒klayan Detayl─▒ Bilgilendirme Konular─▒n─▒ Okuyabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Powermatic 80 ile ilgili bir soru

Mesaj socratees » 23 Eyl 2023, 21:59

Merhabalar herkese,

T0354071103101 kodlu, Tissot Couturier olarak bilinen saati birka├ž ay ├Ânce ald─▒m. ─░├žinde Powermatic 80 mekanizmas─▒ var. ─░lk takt─▒─č─▒m zamanlarda herhangi bir sorunum yoktu. Ancak zaman i├žinde inan─▒lmaz derecede geri kald─▒─č─▒n─▒ g├Ârd├╝m. Sonra detayl─▒ca sorunu anlamaya ├žal─▒┼čt─▒m. S─▒k s─▒k elle kurdum, kolumdan uyurken dahi ├ž─▒karmad─▒m. S├╝rekli mekanizmaya enerji sa─člamaya ├žal─▒┼čt─▒m. Ancak 2 g├╝n normal ├žal─▒┼čt─▒ktan sonra tekrar, kolumda iken, bir anda 5 dakika geri kald─▒─č─▒n─▒ g├Ârd├╝m.

Baz─▒ forumlarda, Powermatic 80'in bu modelinin plastik par├žalar i├žerdi─či, bundan ├Ât├╝r├╝ benim ya┼čad─▒─č─▒ma benzer ciddi sorunlar ├ž─▒karabildi─či yaz─▒yordu maalesef.

Saati Amerika'dan ald─▒m, geri g├Ânderemiyorum. Garantisi halen var. Ancak Powermatic 80'in servis i┼čleri nas─▒l oluyor bilmiyorum. Sizlere dan─▒┼čmak istedim, bu a┼čamada saate yap─▒labilecek bir ┼čey var m─▒ acaba? Mutlaka servise mi g├Ât├╝rmek gerekiyor?

├çok te┼čekk├╝rler,
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
socratees

Kay─▒t: 23 Eyl 2023, 21:52

Re: Powermatic 80 ile ilgili bir soru

Mesaj SelAc » 24 Eyl 2023, 15:07

Servise gitmesi gerekir. Bu mekanizmaya balans ayar─▒ da yap─▒lam─▒yor bildi─čim kadar─▒yla. Tissot sat─▒┼č noktalar─▒ndan servise g├Ânderebilirsiniz.
@zamankoleksiyoneri
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SelAc

Ya┼č: 43
Kay─▒t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj socratees » 24 Eyl 2023, 16:00

SelAc yazd─▒:Servise gitmesi gerekir. Bu mekanizmaya balans ayar─▒ da yap─▒lam─▒yor bildi─čim kadar─▒yla. Tissot sat─▒┼č noktalar─▒ndan servise g├Ânderebilirsiniz.

├çok te┼čekk├╝r ederim. PRX ile ayn─▒ mekanizma olarak g├Âr├╝n├╝yor ama fiyat─▒ neredeyse yar─▒ yar─▒ya. Dolay─▒s─▒yla bunda zannediyorum baz─▒ par├žalar daha az maliyetli tercih edilmi┼č. Servise g├Ânderdikten sonra sonuca g├Âre g├╝ncelleyece─čim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
socratees

Kay─▒t: 23 Eyl 2023, 21:52

Mesaj mturann » 25 Eyl 2023, 09:26

Uluslararas─▒ Garanti oluyordur herhalde
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Kay─▒t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj prx » 01 Eki 2023, 06:08

O saat yaln─▒z prx in yar─▒ fiyat─▒ olmas─▒ ilgin├ž.birbirine yak─▒n olmas─▒ gerek.tissot kart─▒n─▒z varsa bi kontrol ettirin derim saatiniz kay─▒tl─▒m─▒ diye

SM-J610F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Prx; Batt─▒ bal─▒k yan going.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
prx

Kay─▒t: 29 Eyl 2021, 22:28

Mesaj eyimen » 01 Eki 2023, 10:54

Tissot servisi makineyi de─či┼čtirir b├╝y├╝k ihtimalle. Garantiye dahil ederler umar─▒m.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eyimen

Kay─▒t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj prx » 01 Eki 2023, 13:39

eyimen yazd─▒:Tissot servisi makineyi de─či┼čtirir b├╝y├╝k ihtimalle. Garantiye dahil ederler umar─▒m.
Makinenin tamam─▒ de─či┼čiymiyor say─▒n eyimen pand├╝l k─▒sm─▒ de─či┼čiyor.

Prx; Batt─▒ bal─▒k yan going.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
prx

Kay─▒t: 29 Eyl 2021, 22:28

Mesaj eyimen » 01 Eki 2023, 17:43

prx yazd─▒:
eyimen yazd─▒:Tissot servisi makineyi de─či┼čtirir b├╝y├╝k ihtimalle. Garantiye dahil ederler umar─▒m.
Makinenin tamam─▒ de─či┼čiymiyor say─▒n eyimen pand├╝l k─▒sm─▒ de─či┼čiyor.

E┼čimin Tissot'su benzer sorunla servise(a┼č─▒r─▒ geri kalma) gitmi┼čti garanti dahilinde, servis ka─č─▒d─▒nda komple de─či┼čim yaz─▒yordu geri geldi─činde. Ama ger├žekten de─či┼čmi┼č midir bilemiyorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eyimen

Kay─▒t: 13 Tem 2015, 22:54

Sonraki

D├Ân TSF Saat Mekanizmalar─▒ & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 7 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners