1991'den bug├╝ne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve M├╝cevherat
d├╝nyan─▒n en prestijli l├╝ks saat markalar─▒ ve benzersiz saat koleksiyonlar─▒na ev sahipli─či yap─▒yor.

Seiko NH35A balans tekerlegi donus acisi hep degisiyor

Saat Mekanizmalar─▒ ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla┼č─▒m B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Mekanizmalar─▒ B├Âl├╝m├╝nde Bir├žok Mekanizma ├ťreticisi Firman─▒n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl─▒ Foto─čraflar─▒ ile Ula┼čabilirsiniz. Ayr─▒ca Saatlerde Kullan─▒lan Teknolojileri A├ž─▒klayan Detayl─▒ Bilgilendirme Konular─▒n─▒ Okuyabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko NH35A balans tekerlegi donus acisi hep degisiyor

Mesaj egeDRD » 27 Tem 2023, 10:32

Selamlar. Seiko NH35A mekanizmali bir otomatik saate sahibim.Gecen hafta saatim, su alma probleminden dolayi servise girdi ve bakim yapildi. Bu zamana dek gunde 7-8 saniye geri kaliyordu ama dun aksam fark ettigim kadari ile, saat gunde 45 saniye civari geri kaliyordu.

Balans tekerleginin agir cekim videosunu cektim, donus a├žisinin az oldugunu fark ettim. Sanirim bu amplitude demek oluyor.
Bu sabah tekrardan ayni videoyu cektim, d├Ân├╝s a├žisi artmisti. Su an saat de normal gidiyor gibi gorunuyor.

Bu sekilde balans tekerleginin donusunun degismesinin bi sebebi var midir? Ne oldugumu tam anlayamadim.
(NOT: Istenirse videoari konuya ekleyebilirim)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qdNKvB78mqU[/youtube]
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
egeDRD

Kay─▒t: 04 Oca 2022, 20:52

Re: Seiko NH35A balans tekerlegi donus acisi hep degisiyor

Mesaj danGerfuLL » 27 Tem 2023, 11:48

Merhaba.

O d├Ân├╝┼č h─▒z─▒ rezerv ile alakal─▒. Rezerv az ise h─▒z azal─▒yor. Rezerv artt─▒k├ža h─▒z da art─▒yor. Saat durdu─čunda elinizle sallay─▒n ├žal─▒┼čmaya ba┼člad─▒─č─▒nda bak─▒n balans yava┼č d├Ânecektir. Rezerv artt─▒k├ža balans d├Ân├╝┼č h─▒z─▒ da artar.

D├╝zenleme: Saatte herhangi bir s─▒k─▒nt─▒ olmad─▒─č─▒ durumda ge├žerli yukar─▒daki yaz─▒m. Balansta problem var ise yava┼č d├Ânmeye neden olabilir. Pandul problemi ilk etapta akl─▒ma gelen arizalardan biri bu durumlarda. Balans dire─činde bir yamukluk da bu duruma neden olabilir.

Not: Ben olay─▒ biraz farkl─▒ anlam─▒┼č─▒m. :) Videoyu izledikten sonra anlad─▒m. Neyse hap bilgi olarak burada kals─▒n mesaj─▒ kald─▒rmay─▒m.

M2007J20CG cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
danGerfuLL

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj egeDRD » 27 Tem 2023, 14:56

Rezerv ile alakali bahsettiginiz konuyu sanirim biliyorum. Saat ilk basladiginda zaten yavas donmeye basliyor, sonra kendine geliyor rezerv arttikca.

Benim saatteki konu ise balans tekerleginin donusundeki taradigi a├ži miktari, sanirim buna da Amplitude deniyor saat camiasinda.
Ne oluyor da bu surekli degisebiliyor anlamadim. Su an hesaplamalarima gore saatim 35 saniye geri kaliyor gunde. Sorunun ne oldugunu bulamadim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
egeDRD

Mesaj prx » 01 A─ču 2023, 09:27

Bidaha g├Ânderin servise standart di┼čiysa hareketi 45 saniye de ├žok.

SM-J610F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Prx; Batt─▒ bal─▒k yan going.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
prx

Kay─▒t: 29 Eyl 2021, 22:28

Mesaj egeDRD » 01 A─ču 2023, 12:41

Su an artik yurtdisina cikmis olmasam ustama saati geri g├Ât├╝recegim ama maalesef 5-6 ay T├╝rkiye'ye gidemem daha.

Bu arada geri kalma s├╝resi g├╝nde 24 saniyeye indi, neye g├Âre bu kadar degisiyor anlamis degilim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
egeDRD

D├Ân TSF Saat Mekanizmalar─▒ & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners