Güç rezervi, rotor dönüş sayısı vs.

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Güç rezervi, rotor dönüş sayısı vs.

Mesaj MehmetCihan » 11 Şub 2022, 21:47

ETA 2836-2 kalibre bir saatim var. Güç rezervi 40 saat civarı. Bir yerde bulduğum teknik bilgide tam kurulum için rotor 1250 devir dönmeli der. Tam ing. metin şöyle;

"According to ETA, it takes a minimum of 27 winds of the crown to fully wind the movement. The watch community seems to agree on 30-40 turns being sufficient to reach full power reserve. In contrast, when depending primarily on the rotor (oscillating weight) to wind the movement, it can take up to 1,250 turns or 1 hour and 30 minutes of the movement in motion."

Ben umarım doğru anlıyorum.
Bunun dışında iki otomatik farklı marka saatim daha var. Fakat onlarla ilgili bu tip bir veriye ulaşamadım.
Bunu sorma sebebim winder'ın gün içindeki dönüş sayısını ayarlamak. Yani aşırı kurup mekanizmaya yük bindirmekte istemiyorum. Az tur verip saatlerin durması yada geri kalması da tabi ki olası.

Bu konuda fikir öneride alabilirim.
Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
MehmetCihan

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners