Citizen Battery Strike Duvar Saatim 5 Dk Çalışıp Duruyor

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Citizen Battery Strike Duvar Saatim 5 Dk Çalışıp Duruyor

Mesaj kemalu2002 » 14 May 2021, 11:14

Selamlar başlıkta da belirttiğim gibi Duvar saatim sarkaçli 5 dk çalışıyor sonra duruyor.
Duvara terazili su terazisi ile ayarladım
Sarkaç ı cikarinca calisiyor ama bu seferde cok ileri gidiyor
Kıymetli görüşlerinizi rica edebilir miyim?

https://drive.google.com/file/d/1jcowuv ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1B-ngCp ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1jcowuv ... sp=sharing
Kullanıcı avatarı
kemalu2002

Re: Citizen Battery Strike Duvar Saatim 5 Dk Çalışıp Duruyor

Mesaj SelAc » 14 May 2021, 17:11

Sarkacı çıkarmayın. Saatin zaman bölme ölçüsü sarkacın uzunluğuna göre ayarlıdır. Uzun süre yağlanmadıysa yağlama ister. Bakım sonrası düzelmezse muhtemelen saatinizin terazisi kaymıştır. Saatin alt kısmını hafif sağa ya da sola doğru kaydırarak yeni terazi bulunabilir. Sarkacın eşit aralıklarla tik ve tak sesini yakalamanız gerekli. Biraz uğraştırıcıdır. Deneyerek de bulabilirsiniz. Saatiniz hafif eğri duracaktır yalnız. Benim emektarın terazisi çok düzgündü. Sıkışan gong tamiri için ustaya verdim. Geri alınca terazinin yarım cm sola kaydığını fark ettim. Bu şekilde kullanıyorum.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj kemalu2002 » 14 May 2021, 18:16

SelAc yazdı:Sarkacı çıkarmayın. Saatin zaman bölme ölçüsü sarkacın uzunluğuna göre ayarlıdır. Uzun süre yağlanmadıysa yağlama ister. Bakım sonrası düzelmezse muhtemelen saatinizin terazisi kaymıştır. Saatin alt kısmını hafif sağa ya da sola doğru kaydırarak yeni terazi bulunabilir. Sarkacın eşit aralıklarla tik ve tak sesini yakalamanız gerekli. Biraz uğraştırıcıdır. Deneyerek de bulabilirsiniz. Saatiniz hafif eğri duracaktır yalnız. Benim emektarın terazisi çok düzgündü. Sıkışan gong tamiri için ustaya verdim. Geri alınca terazinin yarım cm sola kaydığını fark ettim. Bu şekilde kullanıyorum.

Aynen dediğinz gibiteazisi kaymış altına kalem koydum masa da çalışıyor ama baya kaymış çok eğriyken çalışıyor bunu basitçe ayarlayabiiliyor muyuz acaba?
Kullanıcı avatarı
kemalu2002

Mesaj SelAc » 14 May 2021, 18:42

Sarkacın çatala bağlandığı yerden ayarlanabiliyor. Tecrübeniz yoksa bir ustanın bakması daha iyi olur.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners