Seiko 5 sapma de─čerlerini azaltma y├Ântemleri

Saat Mekanizmalar─▒ ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla┼č─▒m B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Mekanizmalar─▒ B├Âl├╝m├╝nde Bir├žok Mekanizma ├ťreticisi Firman─▒n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl─▒ Foto─čraflar─▒ ile Ula┼čabilirsiniz. Ayr─▒ca Saatlerde Kullan─▒lan Teknolojileri A├ž─▒klayan Detayl─▒ Bilgilendirme Konular─▒n─▒ Okuyabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko 5 sapma de─čerlerini azaltma y├Ântemleri

Mesaj sasuta » 18 Kas 2023, 17:12

Ben ┼čahsen bulu┼čmalara ve toplant─▒lara ge├ž kalmamak ad─▒na ├╝niversiteden kalma al─▒┼čkanl─▒k olarak satlerimi hep 10dk ileri ayarlad─▒─č─▒m i├žin sapma de─čerleri benim i├žin de ├žok bir ┼čey ifade etmiyor.
"Bir f─▒r─▒ldak r├╝zgar olmadan d├Ân├╝yorsa mutlak bir ├╝fleyen vard─▒r"
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sasuta

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 20 Kas 2016, 16:47

Mesaj onur226 » 18 Kas 2023, 19:56

Masraftan kurtarm─▒┼čl─▒─č─▒ ├žoktur.
HowtoDemagnitezeYourWatch
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
onur226

Ya┼č: 43
Kay─▒t: 07 Ara 2019, 10:05

Mesaj digitusmaximus » 20 Kas 2023, 12:18

Hem otomatik saat kullanmak isteyip hem de sapma de─čerlerinden ┼čikayet etmek bana biraz sa├žma geliyor . E─čer otomatik saat takacaksan─▒z sapma de─čerlerini kafan─▒za takmayacaks─▒n─▒z ve haftada 1 here saatinizi ayarlayacaks─▒n─▒z.

Yok e─čer Zaman─▒n do─črulu─ču saniyeler cinsinden sizin i├žin ├Ânemliyse, o zaman Casio'nun Bluetooth ile telefona ba─član─▒p kendi zaman─▒ ile telefon GPS zaman─▒n─▒ kar┼č─▒la┼čt─▒ran ve sapma varsa kendini d├╝zelten modelleri var. Bunlardan bir tane kullanabilirsiniz. (Bu modellerden ald─▒m bir tane harika bir saat. )

Yani zaman do─črulu─ču i├žin Quartz saatleri tercih edin; koldaki ├ž─▒t ├ž─▒t ├ž─▒t ├ž─▒t diye seslerle mutlu olabilmek i├žin ise otomatik saatleri tercih edin. (Otomatik saat kulland─▒─č─▒n─▒zda da Sapmalar─▒ da ├žok kafaya takmay─▒n. Telefondan bakars─▒n─▒z saatin ka├ž oldu─čuna :D )
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
digitusmaximus

Kay─▒t: 14 Eyl 2020, 08:34

Mesaj kesikparmak » 20 Kas 2023, 18:10

digitusmaximus yazd─▒:Hem otomatik saat kullanmak isteyip hem de sapma de─čerlerinden ┼čikayet etmek bana biraz sa├žma geliyor . E─čer otomatik saat takacaksan─▒z sapma de─čerlerini kafan─▒za takmayacaks─▒n─▒z ve haftada 1 here saatinizi ayarlayacaks─▒n─▒z.

Yok e─čer Zaman─▒n do─črulu─ču saniyeler cinsinden sizin i├žin ├Ânemliyse, o zaman Casio'nun Bluetooth ile telefona ba─član─▒p kendi zaman─▒ ile telefon GPS zaman─▒n─▒ kar┼č─▒la┼čt─▒ran ve sapma varsa kendini d├╝zelten modelleri var. Bunlardan bir tane kullanabilirsiniz. (Bu modellerden ald─▒m bir tane harika bir saat. )

Yani zaman do─črulu─ču i├žin Quartz saatleri tercih edin; koldaki ├ž─▒t ├ž─▒t ├ž─▒t ├ž─▒t diye seslerle mutlu olabilmek i├žin ise otomatik saatleri tercih edin. (Otomatik saat kulland─▒─č─▒n─▒zda da Sapmalar─▒ da ├žok kafaya takmay─▒n. Telefondan bakars─▒n─▒z saatin ka├ž oldu─čuna :D )

Yok zaten art─▒k ben de ├Âyle tercih ediyorum :lol: . Ger├žekten sa─člam bir makine de─čilse alm─▒yorum. Powermatic 80 mekanizmal─▒ saatim neredeyse quartz kadar dakik. ─░svi├žre markalar─▒n─▒ alabilirim otomatik olarak. Ancak Japon saati alacaksam art─▒k direk quartz bir model tercih ediyorum :lol: Hi├ž u─čra┼čamam ├Âyle g├╝nde 15-20 saniye ileri giden bir saatle. Sonra moralim bozuluyor dakikada bir saate bak─▒p duruyorum. :lol:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kesikparmak

Kay─▒t: 30 Kas 2020, 00:28

├ľnceki

D├Ân TSF Saat Mekanizmalar─▒ & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 9 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners