TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Clock Tuner / Saat Frekans Tespiti ve ─░nce Ayar

Saat Mekanizmalar─▒ ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla┼č─▒m B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Mekanizmalar─▒ B├Âl├╝m├╝nde Bir├žok Mekanizma ├ťreticisi Firman─▒n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl─▒ Foto─čraflar─▒ ile Ula┼čabilirsiniz. Ayr─▒ca Saatlerde Kullan─▒lan Teknolojileri A├ž─▒klayan Detayl─▒ Bilgilendirme Konular─▒n─▒ Okuyabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Clock tuner (saat frekans tespiti, ince ayar)

Mesaj symbazz » 21 ┼×ub 2021, 18:20

Ayn─▒ zamanda magnetise de en verimli uygulama IOS i├žin LEPSI GENEVE uygulamas─▒d─▒r. .Android de LEPSI - Watch Analyzer program─▒ var. WatchCheck uygulamas─▒ var.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
symbazz

Kay─▒t: 16 ┼×ub 2021, 03:42

Clock tuner (saat frekans tespiti, ince ayar)

Mesaj justaguy » 26 ┼×ub 2021, 10:30

Ben bir ara timegrapher uygulamas─▒n─▒ kullan─▒yordum. Duymama veya az duyma durumlar─▒nda, kulakl─▒─č─▒n mikrofonunu saate bantlayip sonra da iki yast─▒k aras─▒na koyuyordum. Hatta bask─▒ yaps─▒n diye ├╝st tarafa 1-2 yast─▒k daha koyuyordum :) Bu ┼čekilde uygulaman─▒n alg─▒lamad─▒─č─▒ saatim olmam─▒┼čt─▒.

├ľte yandan Aquacy saatimi sadece bu uygulama ile de─čil de, g├╝nl├╝k sapmayi da not ederek ayarlam─▒┼čt─▒m. Her g├╝n saatimin g├╝nl├╝k sapma de─čerini not edip ona g├Âre ayarl─▒yordum. ├ľrne─čin uygulama tepe a┼ča─č─▒, tepe yukar─▒ pozisyonlar─▒nda ortalama +3 sn g├Âsteriyorsa, ve g├╝nl├╝k +2 sn sapma olmu┼čsa, uygulama +1 sn olacak ┼čekilde ayarl─▒yordum. B├Âylelikle 2-3 iterasyonda saatin sapmas─▒n─▒ g├╝nl├╝k 0.5-1 snÔÇÖlere getirmi┼čtim :champ: bununla ilgili bir ba┼čl─▒─ča detayl─▒ bir ┼čeyler yazm─▒┼čt─▒m ama ┼čimdi bulamad─▒m
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
justaguy

Kay─▒t: 29 Mar 2018, 11:07

Re: Clock tuner (saat frekans tespiti, ince ayar)

Mesaj l3ykurums » 05 Mar 2021, 12:34

Te┼čekk├╝rler bu yararl─▒ bilgiler i├žin.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
l3ykurums

Kay─▒t: 27 ┼×ub 2015, 00:58

Re: Clock Tuner / Saat Frekans Tespiti ve ─░nce Ayar

Mesaj flutedbezel » 22 Kas 2021, 19:08

Clock tuner uygulamas─▒n─▒ uzun s├╝redir kullan─▒yorum, birka├ž ekstra bilgi vermek isterim;

1. Kesinlikle ├žok faydal─▒ bir program, profesyonel timegrapher cihaz─▒n─▒z yok ise bir "must have", di─čer uygulamalar─▒n hi├žbirinden bu uygulamadan ald─▒─č─▒m verimi alamad─▒m, bo┼čuna ba┼čka yerlerde aramay─▒n derim:)

2. Saatin normalde atmas─▒ gereken bph(o anki at─▒m say─▒s─▒na en yak─▒n bph─▒ buluyor) otomatik alg─▒lan─▒yor ve saatinizin o anki bph─▒n─▒ ├Âl├ž├╝yor, dolay─▒s─▒yla saatinizin normalden ne kadar fazla veya az beati(saat ba┼č─▒na,beat per hour) var bu ortaya ├ž─▒k─▒yor ve g├╝nl├╝k sapma bu farktan rahatl─▒kla s├Âylenebiliyor. Bunun yan─▒nda otomatik alg─▒lamada sorun olursa, diyelim ki saatiniz 19800 bph fafat ├žok bozuk ve 18000e yakla┼čm─▒┼č, uygulama saatinizin olmas─▒ gereken bph ─▒ otomatik alg─▒lamaya ├žal─▒┼č─▒rken 18000i baz alabilir, endi┼čelenmeyin uygulama manuel olarak saatinizin fabrika bnh ─▒n─▒ se├žmenize imkan sa─čl─▒yor.

3. Bir minor hata, uygulama g├╝nl├╝k sapmay─▒ beat error olarak tan─▒ml─▒yor ama asl─▒nda beat error bildi─čimiz ├╝zere tik-tak ve tak-tik sesleri aras─▒ndaki s├╝re fark─▒,ideali 0.5ms alt─▒nda olmal─▒ fakat tasaya gerek yok, alttaki noktasal grafikte her tak ve tik aras─▒ndaki dikey eksendeki mesafe uygulama taraf─▒ndan asl─▒nda ger├žek beat error olarak g├Âsteriliyor. Yani dikey d├╝zlemde noktalar─▒n─▒z birbirine ne kadar yak─▒nsa beat errorunuz o kadar d├╝┼č├╝k demek. Bu veriyi uygulama belli ki ├Âl├ž├╝yor fakat neden say─▒sal olarak g├Âstermiyor bilmiyorum :roll:

4. Saatinizi telefonunuza ba─člad─▒─č─▒n─▒z basit kulakl─▒k mikrofonunun ├╝st├╝ne koyarak ├žok daha iyi sonu├žlar elde edebilirsiniz, ama├ž saatin tik-tak sesini duyurabilmek, bu u─čurda ald─▒─č─▒n─▒z her aksiyon mubah (arka kapa─č─▒ a├žmak da dahil) Mikrofonu bir s├╝ngerde yer a├ž─▒p yerle┼čtirip, saati, alt─▒ s├╝ngerin ├╝zerine tam mikrofona denk gelecek ┼čekilde koyabilirsiniz :thumbup:

5.Uygulama ve basit mikrofonlar escapementtaki di─čer sesleri alg─▒layabilecek ├ž├Âz├╝n├╝rl├╝k ve hassasiyete sahip de─čiller o y├╝zden amplitude verisi alman─▒z m├╝mk├╝n de─čil

6.Daha ne duruyorsunuz, hemen mekanik saatlerinizi bu uygulama ile kontrol edin, eminim ┼ča┼č─▒racaks─▒n─▒z!! :P

Konu ba┼čl─▒─č─▒n─▒ a├žana ben de te┼čekk├╝rlerimi iletiyorum, umar─▒m ├Ânceden bahsi ge├žmi┼č ┼čeyleri tekrarlamadan faydal─▒ olabilmi┼čimdir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
flutedbezel

Kay─▒t: 08 Tem 2020, 03:46

Re: Clock Tuner / Saat Frekans Tespiti ve ─░nce Ayar

Mesaj Dgkndrmn » 22 Kas 2021, 20:29

Gercekten oldukca merak ettigim bir konuda rafine Bilgi sayfas─▒ oldu. Harika paylasimlariniz icin tesekkurler, kesinlikle ilk firsatta deneyecegim.

Redmi Note 9 Pro cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Dgkndrmn

Kay─▒t: 07 Haz 2017, 16:04

├ľnceki

D├Ân TSF Saat Mekanizmalar─▒ & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 9 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners