Edip Saat Galerisi Longines Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Tag Heuer Aquaracer Calibre 16 geri kalma problemi

Saat Mekanizmalar─▒ ve Teknik Bilgiler Konusunda Payla┼č─▒m B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Mekanizmalar─▒ B├Âl├╝m├╝nde Bir├žok Mekanizma ├ťreticisi Firman─▒n Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detayl─▒ Foto─čraflar─▒ ile Ula┼čabilirsiniz. Ayr─▒ca Saatlerde Kullan─▒lan Teknolojileri A├ž─▒klayan Detayl─▒ Bilgilendirme Konular─▒n─▒ Okuyabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Tag Heuer Aquaracer Calibre 16 geri kalma problemi

Mesaj stroustrup » 07 Tem 2021, 09:31

Merhaba,

1 y─▒l ├Ânce s─▒f─▒r olarak al─▒p keyifle kulland─▒─č─▒m Tag Heuer Aquaracer Calibre 16(Black Phantom) saatim bir anda g├╝nde 3-4 dk.(evet dakika) civar─▒nda geri kalmaya ba┼člad─▒. Saati ├žok dikkatli kulland─▒m herhangi bir d├╝┼č├╝rme, ├žarpma, vs. olmad─▒. Sadece salg─▒n dolay─▒s─▒yla evden ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m d├Ânemlerde d├╝zenli olarak kullanmad─▒─č─▒m i├žin bazen 15-20 g├╝n ├žal─▒┼čmad─▒─č─▒ oldu. Bir de ge├ženlerde AVM'ye girerken saatle X-Ray'den ge├žtim.

Saat ilk kullanmaya ba┼člad─▒─č─▒mda makul s─▒n─▒rlar i├žerisinde ileri gidiyordu. Sizce ┼čimdi bu ┼čekilde aniden geri kalmaya ba┼člamas─▒n─▒n sebebi ne olabilir? X-Ray'den ge├žmek ya da saati belli bir s├╝re ├žal─▒┼čmdan bekletmek bu t├╝r sorunlara yol a├žar m─▒?

Yard─▒mlar─▒n─▒z─▒ bekliyorum, ┼čimdiden te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
stroustrup

Kay─▒t: 26 Haz 2014, 19:10

Re: Tag Heuer Aquaracer Calibre 16 geri kalma problemi

Mesaj kilimanjaro » 07 Tem 2021, 12:20

AVM lerdeki x ray den ├žok etkilenece─čini sanm─▒yorum.Saatiniz daha ├Ânce ileri gitti─či i├žin , manyetize olmu┼č olsa ileri gitmesi gerekirdi.G├╝nde 3 4 dakika ├žok fazla.Yine de bir saat├žide manyetize olup olmad─▒─č─▒na bakt─▒r─▒n.Olmam─▒┼čsa saat servislik.G├╝nde 15 20 sn olsayd─▒ sapma, rezervini bo┼čalt─▒p tekrar ├žal─▒┼čt─▒rman─▒z tavsiye edilirdi.
Ne kadar farkl─▒ olursa olsun, sana ait olmayana tenezz├╝l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge├žme

Ernesto Che GUEVARA
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kilimanjaro

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj cengonur » 07 Tem 2021, 12:46

https://youtu.be/Xprmfb6W3w8

Bu videoda saatin manyetize olup olmad─▒─č─▒n─▒n kontrol├╝ yap─▒l─▒yor. Lepsi uygulamas─▒yla cevab─▒ bulabilirsinizÔÇŽ Sapma miktar─▒na g├Âre muhtemelen manyetize olmu┼čtur.

Mant─▒k sizi AÔÇÖdan BÔÇÖye g├Ât├╝r├╝r Hayal g├╝c├╝ ise heryere [emoji1909]
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cengonur

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 22 Nis 2019, 02:21

Mesaj stroustrup » 07 Tem 2021, 14:21

cengonur yazd─▒:https://youtu.be/Xprmfb6W3w8

Bu videoda saatin manyetize olup olmad─▒─č─▒n─▒n kontrol├╝ yap─▒l─▒yor. Lepsi uygulamas─▒yla cevab─▒ bulabilirsinizÔÇŽ Sapma miktar─▒na g├Âre muhtemelen manyetize olmu┼čtur.

─░lgin├ž bir uygulama, bilgi i├žin te┼čekk├╝rler. Bu uygulamaya g├Âre saatim manyetize olmu┼č ama arkada┼člar─▒n sorunsuz ├žal─▒┼čan saatlerini ├Âl├žt├╝k onlara da manyetize dedi. Demanyetize ettirip g├Ârmekten ba┼čka ├žare yok gibi.

Saati nerede demanyetize ettirebilirim, servis d─▒┼č─▒nda herhangi bir saat├ži yapar m─▒ bu i┼či?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
stroustrup

Mesaj cengonur » 07 Tem 2021, 14:34

stroustrup yazd─▒:
cengonur yazd─▒:https://youtu.be/Xprmfb6W3w8

─░lgin├ž bir uygulama, bilgi i├žin te┼čekk├╝rler. Bu uygulamaya g├Âre saatim manyetize olmu┼č ama arkada┼člar─▒n sorunsuz ├žal─▒┼čan saatlerini ├Âl├žt├╝k onlara da manyetize dedi. Demanyetize ettirip g├Ârmekten ba┼čka ├žare yok gibi.

Saati nerede demanyetize ettirebilirim, servis d─▒┼č─▒nda herhangi bir saat├ži yapar m─▒ bu i┼či?
Videodaki cihaz d─▒┼č─▒nda ba┼čka bir ├ž├Âz├╝m├╝ var m─▒d─▒r bilemiyorum, bu noktada di─čer ├╝yelerimiz devreye girer umar─▒mÔÇŽ

Mant─▒k sizi AÔÇÖdan BÔÇÖye g├Ât├╝r├╝r Hayal g├╝c├╝ ise heryere [emoji1909]
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cengonur

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 22 Nis 2019, 02:21

Mesaj stroustrup » 07 Tem 2021, 15:06

Bu arada manyetizasyon ├Âl├žmek i├žin ba┼čka uygulamalar da buldum: Accuracy ve Magnetscape LITE.

Bu uygulamalarla ├Âl├žt├╝─č├╝mde max 70 Micro Tesla civar─▒ g├Ârd├╝m. Konudan anlayan arkada┼člar yorumlayabilir mi? Bu de─čer saati g├╝nde 3-4 dakika sapt─▒racak bir de─čer midir?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
stroustrup

D├Ân TSF Saat Mekanizmalar─▒ & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 4 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners