Evi Kar覺t覺r覺rken Dedemin Saatini Buldum

Antika Saatler ve Cep Saatleri zerine Payla覺mlar

Evi Kar覺t覺r覺rken Dedemin Saatini Buldum

Mesaj TimeKeeper » 14 Ara 2009, 22:35

Merhaba arkadaslar,

Malesef ben 癟ok k羹癟羹ken rahmetli olan dedemin babama b覺rakt覺g覺 bir sat vard覺. Y覺llard覺r 癟ekmecede durur, hatta h覺rs覺z girdiginde calindi sanmistim ama tekrar evi kar覺s覺t覺rken buldum ve inan覺lmaz mutlu oldum. Forumla gelen saat merak覺mla bu saati de sizlerle paylamak istdim. Manevi degeri tart覺s覺lmaz.Maddi degeri nedir hi癟 bilemiyorm. Kullanmak istedim ama calismiyor.Tamiri mumkun mu bilmiyorum, markas覺 Omega gozukuyor, otomatik vs ibaresi yok ama san覺r覺m o zaman icin otomatiktir (70lerden kalma). Bir ka癟 kez sallad覺m ama banam覺s覺n demedi. Omega logosunun alt覺nda ufak iki kare var, birinde VEN birinde MARS yaz覺yor, onun alt覺nda da ay y覺ld覺zlar olan bir 癟ember, san覺r覺m ay覺n durumunu gosteriyor ama o mars venus ne i anlamad覺m. Fotolar cep ile 癟ekildigi icin uzgunum, 癟ok k繹t羹 癟覺kt覺.

Resim

Resim

Bir altta da babam覺n gencliginde kulland覺g覺 PRATINA marka bir saat var ( a'n覺n 羹st羹nde 2 nokta var ). Ustunde sadece Automatic yaz覺yor, bu saat te 70ler sonu 80 ler ba覺 gibi kullan覺lm覺s. Bunu bir iki 癟alkalad覺m, 癟al覺maya balad覺 ve su an hala calisiyor . Bu saat hakk覺nda bilginiz var m覺 ? kay覺覺 yok, uygun bir seyler ayarlasam kullanmak isterim.

Resim

Resim
Tell me what your watch is, I'll tell you who you are..
Kullan覺c覺 avatar覺
TimeKeeper

Kay覺t: 14 Ara 2009, 14:59

Re: Evi Karistirirken Dedemin Saatini Buldum. Bakabilirmisiniz?

Mesaj nickynick » 14 Ara 2009, 23:00

Saatler pek net deil ama Omega'da moonface olduunu g繹r羹yorum, ki bu da 癟ok iyi bir saat olduuna iaret bence. Tarih ve g羹n g繹stergesi de var. Bir bak覺mdan ge癟erse harika olur. Saatin net fotoraflar覺n覺 癟ekebilirsen daha iyi fikir alabilirsin sitedeki 羹yelerden.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan覺c覺 avatar覺
nickynick

Kay覺t: 16 Kas 2009, 22:44

Re: Evi Karistirirken Dedemin Saatini Buldum. Bakabilirmisiniz?

Mesaj TimeKeeper » 15 Ara 2009, 16:29

Kurmal覺 saatlerle ilgili hi癟 deneyimim yok, yandaki kurma kolunu 癟ekip aa覺dan yukar覺ya ve yukar覺dan aa覺ya birka癟 tur att覺r覺p bakt覺m, k覺p覺rdanma yok. Sadece moon phase k覺sm覺n oldugu yerdeki ufak yuvarlak icinde de saniye ibresi var, o birka癟 tur at覺p duruyor.
Tell me what your watch is, I'll tell you who you are..
Kullan覺c覺 avatar覺
TimeKeeper

Kay覺t: 14 Ara 2009, 14:59

Re: Evi kar覺t覺r覺rken dedemin saatini buldum, bakabilir misiniz?

Mesaj vervito » 16 Ara 2009, 23:30

Hoppala..Cosmic moonphase triple date b覺rakan bir dedemiz olmad覺...
aka bir yana da Timekeeper, sen o saati amat繹rce kurcalad覺kca bizim burda kalbimiz duracak gibi oluyor. Omega servisinden baka bir yere verme. Omega koleksiyoncular覺n覺n 癟ok arad覺覺 bir model bu.
vervito

• Similar topics
    Cevaplar
    G繹r羹nt羹leme
    Yazar

D繹n TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners