1991'den bug├╝ne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve M├╝cevherat
d├╝nyan─▒n en prestijli l├╝ks saat markalar─▒ ve benzersiz saat koleksiyonlar─▒na ev sahipli─či yap─▒yor.

Serkisoff Billodes Saatin Muhte┼čem De─či┼čimi

Antika Saatler ve Cep Saatleri ├ťzerine Payla┼č─▒mlar

Serkisoff Billodes Saatin Muhte┼čem De─či┼čimi

Mesaj Coppermine » 07 Nis 2023, 13:03

Benim gibi mekanik saatleri hastal─▒k derecede sevenler i├žin, d├Ânem cep saatlerinin yerleri ayr─▒d─▒r. Benim m├╝tevazi saat koleksiyoncu─čumda, ortaokul 1'e giderken rahmetli babama ─▒srarlar─▒mla ald─▒rd─▒─č─▒m swiss made Vial├╝x cep saatim d─▒┼č─▒nda, hep hayalini kurdu─čum son d├Ânem Osmanl─▒ cep saatlerine de yer vard─▒. Ama gerek b├╝t├že gerekse de imkanlar sebebiyle bu hayalimi ├Âtelemi┼čtim. 6 ay kadar ├Ânce, ├╝stelik de 2 adet ile koleksiyona kat─▒lan ve beni ├žocuk gibi mutlu eden bu "a─č─▒r abilerÔÇŁ elime ula┼čt─▒lar ve ben de birini 2 hafta ├Ânce bak─▒m i├žin SirkeciÔÇÖye g├Ât├╝rd├╝m.

G├Ât├╝rd├╝─č├╝m saat, Osmanl─▒ pazar─▒ i├žin Serkisoff firmas─▒nca o d├Ânemlerde "Billodes" olarak bilinen ancak daha sonralar─▒ hepimizin bildi─či "Zenith" e d├Ân├╝┼čecek olan ─░svi├žreli bir saat firmas─▒na ├╝rettirtilmi┼č. K.serkisoff 1890-1920 y─▒llar─▒ aras─▒nda ├╝retilmi┼č bir seri, bendeki model de 1901'e tarihli. Osmanl─▒ pazar─▒ i├žin ├╝retilmi┼č.

Resim

Resim

Resim

─░lk ├╝retilmeye basland─▒─č─▒ 1850 li y─▒llarda hen├╝z tepeden kurmal─▒ saatler yeni yeni icat a┼čamas─▒ndaym─▒┼č ve sistemi bilinmiyormu┼č ├╝stelik yayg─▒n da de─čillermi┼č. Bu y├╝zden kurma sistemi arkadan anahtarl─▒. Bu a─č─▒r abi, tekleyerek ├žal─▒┼č─▒yor olsa da, 121 y─▒l─▒n yorgunlu─čunu da ├╝zerinde ta┼č─▒yordu. ─░yi bir bak─▒mla ilk ├ž├╝nk├╝ haline rahatl─▒kla d├Ânecekti.

1 haftal─▒k revizyon ve bak─▒m ├žal─▒┼čmas─▒ sonunda saatim tekrar hayata d├Ând├╝ ve klasik deyiminde oldu─ču gibi "Zenith saat gibi t─▒k─▒r t─▒k─▒r ├žal─▒┼č─▒yorÔÇŁ

Gitti─čim saat ustas─▒, Zekai Usta : https://www.ustanerede.com/ISVICRE-SAAT ... R-369.html

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Coppermine

Kay─▒t: 30 Kas 2022, 22:58

Re: Serkisoff Billodes Saatin Muhte┼čem De─či┼čimi

Mesaj mturann » 07 Nis 2023, 14:22

Muhte┼čem
Payla┼č─▒m i├žin te┼čekk├╝rler
G├╝zel zamanlar─▒n─▒z─▒ g├Âstersin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Kay─▒t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj ccircle » 08 Nis 2023, 18:51

Eme─činize sa─čl─▒k ├žok g├╝zel anlatm─▒┼čs─▒n─▒z

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ccircle

Kay─▒t: 17 Mar 2023, 07:51

Mesaj mancho » 08 Nis 2023, 19:01

├çok g├╝zel olmu┼č, g├╝le g├╝le kullan─▒n
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mancho

Kay─▒t: 27 Nis 2011, 20:47

Mesaj MrPand├╝l » 08 Nis 2023, 21:29

kadran─▒ ├žok iyi temizlemi┼č harika olmu┼č ger├žekten , g├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n ama Zekai ustan─▒n linki hatal─▒ maalesef tam olarak nerede ├Â─črenebilir miyim ?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MrPand├╝l

Kay─▒t: 05 Tem 2015, 01:16

Mesaj Coppermine » 08 Nis 2023, 22:41

Selamlar,
g├╝zel dileklerini yazan herkese ├žok te┼čekk├╝r ederim. @MrPand├╝l link hatal─▒ de─čil asl─▒nda ama forum san─▒r─▒m belli bir uzunluktaki linki kabul etmiyor.

Zekai UstaÔÇÖy─▒ SirkeciÔÇÖde ┼×ah As HanÔÇÖda giri┼č katta ─░svi├žre Saat├žilik olarak bulabilirsiniz. ─░svi├žre Saat├žilik Zekai Usta diye google da arat─▒rsan─▒z ├ž─▒k─▒yor.
En son Coppermine taraf─▒ndan 09 Nis 2023, 00:12 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Coppermine

Kay─▒t: 30 Kas 2022, 22:58

Mesaj SelAc » 08 Nis 2023, 22:41

Olduk├ža ba┼čar─▒l─▒ bir i┼č ├ž─▒km─▒┼č. Saatiniz ├žok g├╝zel.
@zamankoleksiyoneri
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SelAc

Ya┼č: 43
Kay─▒t: 16 Eyl 2018, 21:10

Mesaj eraslani » 09 Nis 2023, 01:59

├çok g├╝zel olmu┼č,sizin ve de─čerli ustan─▒n eme─čine sa─čl─▒k.Ayni saatten dede yadigar─▒ olarak bende de mevcut,y─▒llard─▒r aklimda ama bir t├╝rl├╝ elim de─čmedi tembellikten.Resim

SM-G990E cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 26 Oca 2012, 13:03

Sonraki

D├Ân TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 22 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners