Zenith köstekli saat

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Zenith köstekli saat

Mesaj ethemburak » 24 Ağu 2020, 10:00

Merhaba saat severler

Büyük dedemden kalan bir saat geçti elime. Tabii ki manevi değeri olduğu için satmak gibi bir niyetim yok fakat geçen zaman içerisinde kadranda deformeler oluşmuş cam kırık gibi gözüküyor ama sağlam kadranda çatlak ve kalkmalar olmuş.

Güvenerek yaptırabileceğim istanbulda zenith servisi var mıdır yoksa önerebileceğiniz bir yer yada şöyle yap diyeceğiniz bir durum var mıdır?

Saatin orjinalliği konusunda bilgim yok ama alındığı dönem göz önüne alınınca imitasyon olacağını çok sanmıyorum.

Destek olursanız çok sevinirim.

Ethem BurakResimResim

SM-A605F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ethemburak

Re: Zenith köstekli saat

Mesaj ankerhemmung » 28 Ağu 2020, 15:58

Merhaba saatinizin mekanizmasını da görebilsem daha fazla şey söyleyebilirdim. Böyle osmanlı kadranlı bir zenith bende de var. Saatiniz çalışmıyorsa herhangi iyi bir saat tamircisinde tamir ettirebilirsiniz. Mesela ben balans ayağı kırık olan daha da eski anadolu demiryollarına ait bir zenith saati Sirkeci'de Kastelli pasajında İskele Arif adıyla bilinen ustaya vermiştim. Saatinizin kadranı için ise Kapalıçarşı Bedesten'de hemen hemen sadece eski kadranlar satan küçük bir mağaza var. Oraya bakabilirsiniz. Kolay gelsin.
"İNSANA SIR OLANI GÖRDÜĞÜM DEMLER OLDU"
Kullanıcı avatarı
ankerhemmung

Mesaj ethemburak » 29 Ağu 2020, 22:06

ankerhemmung yazdı:Merhaba saatinizin mekanizmasını da görebilsem daha fazla şey söyleyebilirdim. Böyle osmanlı kadranlı bir zenith bende de var. Saatiniz çalışmıyorsa herhangi iyi bir saat tamircisinde tamir ettirebilirsiniz. Mesela ben balans ayağı kırık olan daha da eski anadolu demiryollarına ait bir zenith saati Sirkeci'de Kastelli pasajında İskele Arif adıyla bilinen ustaya vermiştim. Saatinizin kadranı için ise Kapalıçarşı Bedesten'de hemen hemen sadece eski kadranlar satan küçük bir mağaza var. Oraya bakabilirsiniz. Kolay gelsin.

Merhabalar şuan tatilde olduğum için saat yanımda değil. O yüzden mekanizmayı atamıyorum.

Saat çalışıyor sadece bakım ve deforme olan kadranı değiştirmek istiyorum. Kadran için Bedesten e gideceğim bakım içinse Cengiz ustanın kapısını çalacağım heralde

Desteğiniz için çok teşekkür ederim.[emoji4]

SM-A605F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ethemburak

Mesaj 007 » 01 May 2021, 11:01

Merhaba, bayagi sure gecmis ama forumda yeni oldugum icin ancak gorebildim. Kadran icin Maltepe'de Isvicre Saat kadran yenilemesi yapiyor. Ben cok memnun kalmistim. Bilginiz olsun.
Kullanıcı avatarı
007

Mesaj Ercannn » 05 May 2021, 21:02

Mrb dede yadigarı ZENİTH Köstenli saat var üretim yılı konusunda yardımcı olabilecek var mı?
Kullanıcı avatarı
Ercannn

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners