Herkese Merhaba

Yeni Üyelerin Kendilerini Tanıtabilecekleri Bölüm
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Lütfen Forum Kurallarımıza Özen Gösterelim. Tüm Kurallar Sizin Daha Rahat ve Seviyeli Bir Ortamda Paylaşım Yapabilmeniz İçindir.

Forumlarımıza Kayıt Olduktan Sonra Kendinizi Tanıtmanız Tüm Üyelerimizi Memnun Edecektir.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Herkese Merhaba

Mesaj Miscen » 19 Haz 2021, 14:50

Hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim.
Kullanıcı avatarı
Miscen

Re: Herkese Merhaba

Mesaj varistas » 03 Haz 2022, 12:36

1,5 sene sonra tekrar kendi başlığıma döndüm. Şimdi bakınca hedef saatler konusunda çok fazla fikir değiştirmediğimi fark ettim. Sadece saat sayısını limitlemeye karar verdim. Artık 6 saat üzerine çıkmayı düşünmüyorum. Ara ara uğrayıp kendi başlığım üzerinde, State of the Collection ve hedef saatlerimi güncellemeye karar verdim. Kendi başlığım olduğu için de forumu kirletmiş olmam diye düşünüyorum. Zamanla bu başlığa dönüp bakınca beğenilerimin zamanla değişimini görmek güzel olabilir. Bir nevi saatlere özel günlük :D.

Güncel SOTC:

1- Steinhart Nav-B Uhr 47mm => Değiştirmeyi en çok istediğim ama asla değiştiremeyeceğim tek saatim (Nişan saatim :D). Bileğim normale göre biraz kalın ancak 47mm gibi bir kalınlık da değil. Keşke zamanında 44mm Bronze olanı alsaydım. Hem bronze merakımı gidermiş olurdum, hem de boyutları daha normal bir saatim olurdu.

2- Seiko SPB041 => Maurice Lacroix Aikon Mavi. Severek aldığım kullandığım bir karizması olduğuna inandığım saatim. Ancak artık değiştirmeye karar verdim. Bu saati ML Aikon ile değiştirmeyi planlıyorum. Şimdilik tarih uzak gözükse de değişiklik için ilk sıradaki saatim bu.

3- Steinhart Ocean One Pepsi GMT 42mm => Şimdilik değiştirme hedefim yok, en çok kullandığım saatim. Özellikle seramik bezel ve jubilee kordonunu çok beğeniyorum. sw330-1 mekanizma beni çok şaşırttı. Zaman tutması mükemmel. Bugüne kadar günlük +3'ü -3'ü hiç geçmedi. 1 ay boyunca zaman ayarlaması yapmaya gerek duymadığım zamanlar oldu. Daily beater olarak çok alıştım. Koleksiyonda kalıcı olmasını planlıyorum.

4 - Hamilton H64455533 Khaki King => Hamilton Intra-Matic Auto Chrono => Bir heves alıp şimdi yüzüne bakmadığım saatim, ancak kasa, kadran ve işçilik kalitesini çok beğendim. 80 saat güç rezervi büyük büyük avantaj. Hedefte kendisini chrono ile değiştirmek var ancak bu da ne zaman olur bilmiyorum. Chrono saatleri çok severken elimde sadece 1 tane chrono olması da ayrı bir tuhaflık. Bakalım inşşalah bunu chrono ile değiştirince daha güzel olacak.

5- Oris Aquis TSF => Koleksiyona en son kattığım saatim. Uzun zamandır hedefimdeydi, sonunda elime geçirebildim. Çok çok güzel bir saat, hiç bir zaman satmayı düşünmüyorum. İlk defa bir saatimi günlük olarak takmaya çekiniyorum :D.

6- Victorinox Alpnach Black Ice Chronograph => Tamamen tesadüf üzeri edindiğim saatim. Limited editionın hakkını veren elime geçen tek saat. İşçilik, kadran, kasa her şeyiyle mükemmel bir saat. Bu zamana kadar sahip olduğum, elime alıp incelediğim en kaliteli saat. O kadar incelediğim saat arasından Victorinox gibi bir markanın benim için en kaliteli saat olması şaşırtıcı ancak gerçek.

6+1 - Seiko SNZH51 => İlk otomatik saatim. Elden çıkarmaya gerek duymuyorum. Bakalım ne kadar süre daha problemsiz çalışmaya devam edecek.

6+2 - Zelos Swordfish Bronze & Oris Big Crown Bronze Pointer Date => Bir bronze saatimin olmasını ve benimle birlikte patina almasını istiyorum. Şu anda kafamda net bir şeyler oluşmadı. Eğer Zelos stokta olsa onu alır geçerdim ancak bir daha bu modeli yapıp yapmayacağı belli değil o yüzden plan da yapamıyorum. Oris ve Zelos arasında bir gün seçim yapacam.

Şimdilik SOTC bu durumda, bakalım önümüzdeki senelerde buraya uğradığımda ne gibi değişiklikler olacak. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
varistas

Önceki

Dön TSF Üyelerimiz & Tanışma - Member Introductions

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners