Ankara'dan Selamlar

Yeni Üyelerin Kendilerini Tanıtabilecekleri Bölüm
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Lütfen Forum Kurallarımıza Özen Gösterelim. Tüm Kurallar Sizin Daha Rahat ve Seviyeli Bir Ortamda Paylaşım Yapabilmeniz İçindir.

Forumlarımıza Kayıt Olduktan Sonra Kendinizi Tanıtmanız Tüm Üyelerimizi Memnun Edecektir.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Ankara'dan Selamlar

Mesaj tyuksel » 19 Kas 2020, 10:37

En mantıklısı o aslında, hem sabah hem akşama da çok gerek yok gibi, akşamları bi 5 dakika saatlere ayırma alışkanlığı edinsem durmaz zaten saat, ama alışmak lazım. Öneriniz için teşekkürler :thumbup:

Shonage yazdı:İki saatimi durdurmamak için sabah ve akşam kurma seansları yapıyorum. :D
Takvim işini boş verdim çoğunu okumakta zorlanıyorum zaten.
Yakını görme problemi yaşla birlikte baş gösterince, yaşasın takvimsiz saatler.
Kullanıcı avatarı
tyuksel

Mesaj mthntn » 19 Kas 2020, 12:38

Merhaba aramıza hoş geldiniz. Bu hobi çok farklı bir hobi, nakit ve vakit istiyor maalesef :) Saatiniz durmaması için sabah uyandığınızda bir iki dakika tepeden kursanız yeterli olur tekrar tekrar uğraştırmak gerektirmez. Tabi ben evde de olsam kolumdan çıkartmadığımdan buna ihtiyaç duymuyorum ama tercih meselesi. İlerleyen zamanlarda başka çalışma şekilleri(Solar, eco-drive, quartz vb.) olan modelleri de deneyerek en çok hoşunuza gidenle devam edebilirsiniz tabi ama mekanik saatler çok ayrı bir dünya. Keyifli forumlar dilerim. Sağlıkla kalın.
''Ignorance is bliss''
Kullanıcı avatarı
mthntn

Mesaj mturann » 19 Kas 2020, 13:32

Selamlar
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj tyuksel » 19 Kas 2020, 21:17

mthntn yazdı:Merhaba aramıza hoş geldiniz. Bu hobi çok farklı bir hobi, nakit ve vakit istiyor maalesef :) Saatiniz durmaması için sabah uyandığınızda bir iki dakika tepeden kursanız yeterli olur tekrar tekrar uğraştırmak gerektirmez. Tabi ben evde de olsam kolumdan çıkartmadığımdan buna ihtiyaç duymuyorum ama tercih meselesi. İlerleyen zamanlarda başka çalışma şekilleri(Solar, eco-drive, quartz vb.) olan modelleri de deneyerek en çok hoşunuza gidenle devam edebilirsiniz tabi ama mekanik saatler çok ayrı bir dünya. Keyifli forumlar dilerim. Sağlıkla kalın.

Hoşbulduk, sizin aksinize ben ev-ofis vb. sabit bir yere geçer geçmez direk saat yüzük çıkarıyorum, gece de ancak çok hafif ışıklı bir saat takabiliyorum, haftasonları da evden çıkmazsak hiç takmamış oluyorum, o yüzden kurmazsam pzt'ye kadar otomatik saat duruyor.
Diğer yandan forumu okudukça otomatik saat dünyasının farklı bir hobi olduğunun farkına vardım, ama kinetik-solar vb. saatlerin kolaylığı da ortada sanki, kolaylık ile otomatik arasında ibre ne tarafa kayacak zaman gösterecek :thumbup:

mturann yazdı:Selamlar

Selamlar :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tyuksel

Önceki

Dön TSF Üyelerimiz & Tanışma - Member Introductions

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners