Watch winder ├žal─▒┼čma s├╝resi

Forum Kurallar─▒na Uygun Farkl─▒ Konular ├ťzerine Sohbet ve Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Sevgili ├ťyeler Forum Kurallar─▒nda Tart─▒┼č─▒lmas─▒ Uygun Olmad─▒─č─▒ Belirtilen Konular Hakk─▒nda Bu B├Âl├╝mde Payla┼č─▒m ve Fikir Bildirimi Yapmay─▒n─▒z. ─░nan├žlar, Politika, Fanatizm, Irk├ž─▒l─▒k Vb. ─░├žeriklerde Konular A├žmay─▒n─▒z. Ayr─▒ca Ki┼čisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar─▒n─▒z─▒ ─░├žeren Konular─▒ Burada Payla┼čmay─▒n─▒z. Birbirinize Sayg─▒l─▒ Olunuz L├╝tfen.

Watch winder ├žal─▒┼čma s├╝resi

Mesaj 0m42 » 17 Eyl 2023, 22:32

Merhaba, bir ka├ž g├╝n ├Ânce elektronik saatten otomatik kurmal─▒ mekanik saate ge├ži┼č yapt─▒m. ─░┼čim masaba┼č─▒ g├╝n boyu kollar─▒m hareket ediyor olsa da genel olarak oturuyorum ve bazen saati ├ž─▒karma gereksinimi duyuyorum zira gece yatarken de saati ├ž─▒kar─▒yorum. Saat gece hareketsiz kal─▒yor, g├╝nd├╝z de yeterli hareketi alamay─▒nca bazen geri kal─▒yor. Bu y├╝zden 3 boyutlu yaz─▒c─▒yla watch winder yapmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Kontrol sistemi olarak arduino kullanaca─č─▒m ancak bu cihaz─▒n g├╝nde ka├ž kere devreye girmesi ve ne kadar s├╝re saati ├ževirmesi gerekiyor bilmiyorum. Arduinoyu programlarken bu bilgilere ihtiyac─▒m olacak bu bilgileri bana verebilir misiniz?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
0m42

Kay─▒t: 02 ┼×ub 2021, 14:51

Re: Watch winder ├žal─▒┼čma s├╝resi

Mesaj esenturk » 17 Eyl 2023, 23:12

Harika fikir. Sorular─▒n─▒za yan─▒t veremiyorum ama bu projenin a┼čamalar─▒n─▒ ve sonucunu g├Ârmekten b├╝y├╝k keyif duyar─▒m ┼čimdiden yerimi alay─▒m :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
esenturk

Kay─▒t: 21 Nis 2016, 19:44

Mesaj 0m42 » 17 Eyl 2023, 23:50

Te┼čekk├╝r ederim tabiki burada payla┼č─▒r─▒m.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
0m42

Mesaj kaanknv » 17 Eyl 2023, 23:56

Hocam cahilli─čimi mazur g├Âr├╝n ancak ister istemez bir g├╝├ž devresi kullanacaks─▒n─▒z diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Saatiniz silikon balansl─▒ de─čil ise manyetizmalanmas─▒n─▒ nas─▒l engellemeyi planl─▒yorsunuz?

SM-S908E cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kaanknv

Ya┼č: 27
Kay─▒t: 17 Ara 2021, 18:14

Mesaj schavelle » 18 Eyl 2023, 00:00

kaanknv yazd─▒:Hocam cahilli─čimi mazur g├Âr├╝n ancak ister istemez bir g├╝├ž devresi kullanacaks─▒n─▒z diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Saatiniz silikon balansl─▒ de─čil ise manyetizmalanmas─▒n─▒ nas─▒l engellemeyi planl─▒yorsunuz?

Bir ├že┼čit faraday kafesi yap─▒lsa ├žok faydal─▒ olur. Onu da g├╝zel malzemelerle kaplamak gerekecektir. :)

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
schavelle

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 29 Oca 2018, 10:45

Mesaj esenturk » 18 Eyl 2023, 01:18

Resim
├ľrnek ┼č├Âyle bi ├╝r├╝n a├ž─▒klamas─▒ buldum. Belki i┼činize yarar.

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
esenturk

Kay─▒t: 21 Nis 2016, 19:44

Mesaj hknmtn » 18 Eyl 2023, 02:39

Bir ┼čeyleri kendin yapabilmek g├╝zel umar─▒m ba┼čar─▒l─▒ olursunuz. Bende Wolf var ┼čimdi bakt─▒m g├╝nde 900 tam d├Ân├╝┼č yapar diyor. Sa─ča ve sola olacak ┼čekilde d├Ân├╝yor ama ├Âyle 4-8-12 dk aral─▒klarla felan de─čil baya uzun d├Ân├╝yor. Farazi konu┼čuyorum 1 saat sa─ča d├Ân├╝yorsa yar─▒m saat durup 1 saat sola d├Ân├╝yor, sonra 2-3 saat durup tekrar d├Ân├╝yor gibi bir ┼čeyler yap─▒yor. Bendeki ucuz bir model sa─ča sola d├Ân├╝┼č ayarlama yok. A├ž kapa d├╝─čmesi var sadece.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hknmtn

Kay─▒t: 24 A─ču 2018, 23:47

Mesaj 0m42 » 18 Eyl 2023, 10:02

kaanknv yazd─▒:Hocam cahilli─čimi mazur g├Âr├╝n ancak ister istemez bir g├╝├ž devresi kullanacaks─▒n─▒z diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Saatiniz silikon balansl─▒ de─čil ise manyetizmalanmas─▒n─▒ nas─▒l engellemeyi planl─▒yorsunuz?

G├╝├ž devresi olarak harici bir adapt├Âr kullanmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum 2 amperlik bir cep telefonu ┼čarj adapt├Âr├╝ teorik olarak i┼čimi g├Âr├╝r gibi g├Âz├╝k├╝yor. Motor olarak elimde k├╝├ž├╝k red├╝kt├Ârl├╝ 10 - 30 - 60 - 100 rpm motorlar var ancak red├╝kt├Ârl├╝ olmalar─▒ y├╝z├╝nden biraz sesli ├žal─▒┼č─▒yorlar. O y├╝zden k├╝├ž├╝k bir step motor kullanaca─č─▒m. Motor ile d├Ânen mekanizmay─▒ aralar─▒nda bir ka├ž cm bo┼čluk kalacak ┼čekilde konumland─▒r─▒rsam problem olmaz herhalde kullanmay─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m motorun ├Âl├ž├╝leri 20x2012 (mm).
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
0m42

Sonraki

D├Ân TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 3 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners