TSF Ailesine Saç Kesme Makinası Tavsiyesi

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

TSF Ailesine Saç Kesme Makinası Tavsiyesi

Mesaj Eterna » 09 Nis 2020, 20:23

Merhaba dostlarım,

25 sene sonra ilk defa bir aydır evdeyim. Hatta bütün ailecek evdeyiz. Gerçekten zor günler bunlar. Umarım en yakın zamanda tüm dünya bu zor günleri atlatır.

Size bir saç kesme makinası tavsiyesi edeceğim.

Berberler kapanmadan daha önce hijyen açısından ihtiyacım olacağını anladım ve internette uzun uzun dolaştım. Bir sürü saç kesme makinasına baktım. Fiyatlarını ezberledim artık. Hatta Remington 4250 diye bir şarjlı makinayı 299 TL ye satın aldım. Daha kargom bana ulaşmadan berber yasağı geldi.

Bu arada tekrar internete girdiğimde şok oldum. Hatta sinirden çıldırdım. Ne garip bir milletiz ya. Tıraş makineleri 2 katına 3 katına satılmaya başlamışdı aynı günün akşamı.

299 a aldığım makina daha yolda kargoda iken 500 - 550 olmuştu. Utanma arlanma yok. Nefret ediyorum böyle bir şey görünce. Bazen duyuyorum bizim milletimiz zor günde kenetlenir falan evet kenetleniyor!!

Kargom bana ulaştı. Paketini açmadan vazgeçtim. Zaten alırken içine sinmemişti. Tekrar geri gönderdim.

Yakınlarda bildiğim kocaman bir mağaza var. Kuaför malzemeleri satıyor. Aklınıza gelen her şey var ve uygun. Hemen oraya gittim. 190 TL ye Moser 1400-0050 satın aldım. Zaten çok okudum ve araştırdım. Makine efsane çıktı. 45 yaşımdan sonra oğlumun yardımı ile kendimi tıraş ettim. Çok güçlü motoru var. Çekmeden, takılmadan, zorlanmadan hızlı bir şekilde tıraş yaptı. O kadar mutlu oldumki 10 gün sonra hemen tekrar saç tıraşı oldum.

İnsanın eli titriyor makinanın gücünden.Beton gibi derlerya onlardan işte. Üzerinde made in germany yazısı görmek mutlu ediyor beni.

Eğer görece ekonomik olsun ama güçlü, sağlam olsun derseniz tavsiye edebilirim. Satın aldığım mağazadaki kişi sen oğluna bırakabilirsin ileride dedi. Abartmış olabilir ama gerçekten sağlamlığı ile ilgili çok hikaye okudum.

Satın aldıktan sonra Moser global web sitesine girdim ve satın aldığım makinanın seri numarasını girerek orjinalliğini teyit ettirdim. Her Moserin üzerindeki numara farklı. Sahtesi çok yapıldığı için alınan önlemlerden biri sadece.

Resmi tedarikçi Fonex hologramlı, badrollü olanını almıştım zaten. Ben en baz modeli aldığım için içinden sadece 1 numara tarak çıkıyor. Hemen o mağazadan 2,3,4numaralı taraklarınıda satın aldım. Tanesi 3 TL

İyi tıraşlar...

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son Eterna tarafından 09 Nis 2020, 22:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: TSF ailesine saç kesme makinası tavsiyesi

Mesaj Umutt » 09 Nis 2020, 20:35

Merhaba, elinize sağlık hocam, konu fazlasıyla aktüel, bu sıralar ben de aynı dertten muzdaribim.

Ben de Braun almayı düşünürken, ısrarla Moser ve Powertec tavsiye etti bir kaç arkadaşım, hatta tam da bu yazıyı okumadan önce Powertec tr6500 sipariş etmek üzereydim. Bu makineyi hiç araştırmışmıydınız?

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Eterna » 09 Nis 2020, 20:52

Merhaba değerli dostum. Evet araştırdım, videolarını izledim. Hatta berberlerin kullandığı makinalardan diye anlatılıyor. Ama içime sinmedi. Çok beğenen de vardı arada derede bir kaç kişide materyal kalitesizliğinden dem vurmuştu. Tam anlayamadım Türk mü Çin malı mı menşei neresi :)

Yine en ucuz model de olsa efsane marka olsun dedim. Seiko 5 gibi :)
En son Eterna tarafından 09 Nis 2020, 22:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Umutt » 09 Nis 2020, 22:05

Eterna yazdı:Merhaba değerli dostum. Evet araştırdım, videolarını izledim. Hatta berberlerin kullandığı makinalardan diye anlatılıyor. Ama içime sinmedi. Çok beğenen de vardı arada derede bir kaç kişide materyal kalitesizliğinden dem vurmuştu. Tam anlayamadım Türk mi Çin malı mı menşei neresi :)

Yine en ucuzu model de olsa efsane marka olsun dedim. Seiko 5 gibi :)

çok teşekkürler cevabınız için üstadım, tekrar elinize emeğinize sağlık

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Ufkynl » 09 Nis 2020, 22:16

:)Resim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Mandos » 09 Nis 2020, 22:24

Ben de lisedeyken bir Moser almıştım. Gerçekten canavar gibi bir makine uzun yıllar kullandım eğer farklı arayışlarınız yoksa kesinlikle Moser :champ: Yalnız çok sahtesi var dikkatli olun.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Ground » 09 Nis 2020, 23:02

Ben de Wahl diye bir makine aldım kendi sakallarımı çocuğumun saçlarını traş ettim baya memnunum. Kendi saçlarımı nasıl kesecem bilemedim. Devamlı işim gereği dışarıda olduğum için yanlış dokunuşla rezil olmamak için kendi saçıma deneyimleyemedim :)

Resim

Resim

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj Ankthas » 09 Nis 2020, 23:14

8 yıldır babam da ben de saçımızı kendimiz kesiyoruz. Yapabilir miyim kötü mü olur diye düşünen varsa hiç çekinmeyin alın zamanla ustalaşıyorsunuz. Sadece ense için dışardan yardım gerekebiliryor ama ensede kıl yoksa ona da gerek yok. Bende emektar bir Remington var 8 yıldır tık demedi. Bu Moser'e çok benziyor ama fazladan 10-11 farklı tarağı var. Bir de üzerinde ince ayarı da var, bir milim de o şekilde değiştirebiliyor. Alacak olanların bu tarz sanayi işi ve kablolu almalarını tavsiye ederim. Sakal için braun'un makinelerinden birini almıştım aletin kendine hayrı yok sakalı da Remington'la kısaltıyorum.

Benim modele baktım ama heralde artık üretilmiyor, şu anki muadili bu olsa gerek:

https://www.hepsiburada.com/remington-hc5035-colourcut-hair-clipper-p-HBV0000027SUL?magaza=Ada%20Teknoloji&wt_gl=cpc.6813.shop.elk.saglik-guzellik-sda-ekb-ssc&gclid=Cj0KCQjwj7v0BRDOARIsAGh37iqLNLPzTiGEKgXTeX9WfFZqerORxZJThSsB0qlULcP_cAUoL1t-yCAaAutTEALw_wcB

Moser her türlü iyidir zaten berberlerin de en çok kullandığı marka, demek ki uzun ömürlü. Etersan Bey'in dediği gibi tek dikakt etmek gereken şey çakmasının çok fazla olması. Resmi dağıtıcı Fonex'in hologramına dikkat edilmeli.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners