Troy E-Store'dan alış veriş yapmadan önce iyi düşünün

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Troy E-Store'dan alış veriş yapmadan önce iyi düşünün

Mesaj justaguy » 04 Ara 2019, 20:14

Maradona yazdı:Bizim ufaklığa 1 numara bebek maması siparişi verdim HB üzerinden, öyle bekliyor, çocuk okula başlamadan gelir umarım... [emoji16]

[emoji1][emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj Reczebb » 05 Ara 2019, 12:19

Ayni sekilde 15gun sonrasina gun verildi. 11 aralikta kargoya verilecek ifadesi var gelen mailde. Herkeste durum ayni.

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
“Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insandır.”
Kullanıcı avatarı
Reczebb

Mesaj mturann » 06 Ara 2019, 14:14

Kargoya değil kargaya teslim etsem daha iyiymiş

MEHMET ŞEKER

Her kargo paketine uzunca bir numara vermekle, o numarayı da alıcının ve gönderenin telefonuna bildirmekle, “sistem kurduklarını” sanıyorlar.

Çalıştırdıkları gençler, çoğunlukla yılgın, bezgin, yorgun insanlar.

“Ben bu işten daha iyisine lâyık biriyim” diye düşünüyorlar herhalde.

Aldıkları ücreti de az buluyor, daha fazla kazanmaları gerektiğine inanıyorlar.

Lâkin müşteriye nasıl davranacaklarını da bilmiyorlar, işlerini nasıl lâyıkıyla yapacaklarını da.

Daha karşısındaki kişiye “Siz” demeyi bile öğrenememişler.

Memişler ya da mişler ama öğrendiklerini uygulamıyorlar.

Sadece karşılaştığımı anlatıyorum; kulaktan dolma değil.

Geldiğimiz son noktada, gönderdiğim dosya yine bana döndü.

Gitmesi gereken belgeler, yerine ulaşmadı. İşler aksadı.

Kargo şirketine güvenmekle hata etmişiz.

Arabaya atlayıp yahut trene zıplayıp kendim götürseymişim, hem daha çabuk olacakmış, hem de kârlı çıkacakmışız. En azından işimizi halletmiş olurduk. Ayrıca görüşür, sohbet eder, dönerdik.

Bu durumda bir dahaki sefere aynı şeyleri yaşama endişesi kaybolur mu?

Tekrar bir şey göndermek gerekirse, güvenebilir miyim? Sanmıyorum.

Göçmen kuşlara teslim etmek, bundan daha güvenli olur.

Ankara’daki arkadaşım, benim ilk defa yaşadığım bu durumu, kendilerinin her ay en az yirmi defa yaşadığını söyleyince, daha bir garip geldi.

Her ay yüzlerce aboneye dergi gönderiyorlar. Bunların içinden bir kısmı geri geliyormuş.

İçlerinden sadece birkaçı haklı sebepleymiş. (Taşınmadan mütevellit adres değişikliği vs.)

Onun dışındakiler, bizim yaşadığımıza benzer bir durum.

Hâlbuki paketin üstünde, “Taşınma söz konusu değilse, iade etmeyin. Komşuya, posta kutusuna veya kapısına bırakabilirsiniz” gibi önemli bir not bulunmasına rağmen.

Yine de o notu görmezlermiş veya görseler de dikkate almazlarmış.

İade edilenden de bir miktar ücret almalarıdır belki buna sebep.

Eğer sadece ücret almak değil derlerse, inanırım. Mutlaka başka sebepler de vardır. Nedir onlar?

Şöyle sıralayabiliriz:

* Görevlilerini üstünkörü yapmaları.

* İşi ellerinin ucuyla tutmaları, tam anlamıyla sahiplenmemeleri.

* Kendilerini işe vermemeleri.

* Bir sorumluluk hissetmemeleri.

* Kendilerini, o paketi gönderen ile alan kişinin yerine koymayı düşünmemeleri.

* Ciddiyet, disiplin gibi kavramları tanımamaları.

Yoksa kargoyu alan görevli, o sırada kız arkadaşıyla yahut asker arkadaşıyla telefonda konuşmazdı. Bilgisayarda tık tık ederken, incecik telefonu kulağı ile omzu arasına sıkıştırarak, geyik muhabbetine girmezdi.

Büroda, müşteriye ayrılan masamsı kısımda, bir kalem bulunurdu ve o yazabilen bir kalem olurdu.

Lakayt tavırlara rastlanmazdı.

Bir de alıcıdan göndericiden kimlik numarası istiyorlar. Neyinize kimlik numarası? Adres bile fazla.

Oraya yazılan adrese teslim edilmedikten sonra, kargo paketinin üstünde adres olsa ne, olmasa ne?

Arkadaş bir başka kargo macerasını da şu şekilde özetledi: “Bütün gün evde bekledim. Tahmini teslim tarihi bildirilmişti. Ne kapı çili çaldı, ne telefon. Geç vakit bina girişindeki posta kutusunda not kâğıdı gördüm. Güya gelmişler, evde bulamamışlar, büroya gidip oradan almam gerekiyormuş.”

Bu satırları okuyan kimileri de diyecek ki amma uzattın ha… Nedir yani? Alt tarafı bir kargo iade olmuş.

Bu kadar basit değil azizim. Ülke savunmasına yakın bir vaziyettir işlerin düzgün yapılıp yapılmaması.

Kim, her ne iş yapıyorsa, en iyi ölçülerle görevini yerine getirmeli.

Yoksa “Adamlar yapmış abi, sistem kurmuşlar, tıkır tıkır işliyor” diye söylenmekten bir asır daha vazgeçmeyiz.

Biz niye yapmayalım, niye yapamayalım? Nedir noksanımız?

Elimiz ayağımız mı tutmuyor, kafamız mı çalışmıyor?

Bir hususu daha belirteyim, şayet hakikaten, uzattın diye düşünen varsa, kendileri için önemli bir evrak dosyasının gönderdikten bir hafta sonra geri geldiğini ve işlerinin o yüzden işlerinin aksadığını düşünsünler. Bakalım o zaman sinirlenip üzülecekler mi yoksa olur böyle vakalar deyip geçecekler mi?

Kaynak: https://www.yenisafak.com/yazarlar/mehm ... is-2053545
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj ÜmitYüksel » 07 Ara 2019, 15:12

Geçen bir siteden ürün siparişi vereceğim. Dedim ki bugünlerde kargoya verilme süresi uzuyor satıcıyı aradım siteden sipariş vereceğim ama, bugün kargoya verirseniz vereceğim. Adam siz siparişi verin yarım saate kargo bilgisini site size bildirecek ama ben daha önce yazarım dedi. Dediği gibide siparişi verdim ve 1 saat içinde kargı bilgisi geldi. Ne hikmetse kargo şirketi 6 gündür kargoyu getiremedi. Bulunduğum yerdeki şubedeki çalışana arattırdım kargo ne zaman çıkar diye. Adamlar 16 aralık a kadar teslim ederiz demişler. 15 güne çıkmış teslim süresi. Kısaca kargo şirketleri pwrt oldu

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj tfırtına » 18 Ara 2019, 16:48

ABD'den aldığım ürün Türkiye'den aldığım üründen önce geldi. Kara Cuma orada da var. Sonuç; bizden bir halt olmaz.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
tfırtına

Mesaj Reczebb » 18 Ara 2019, 16:54

tfırtına yazdı:ABD'den aldığım ürün Türkiye'den aldığım üründen önce geldi. Kara Cuma orada da var. Sonuç; bizden bir halt olmaz.

Istanbul sirinevlerden kargoya verilen saat aksesuari, kadikoye 15 gunde geldi ptt kargo ile.

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
“Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insandır.”
Kullanıcı avatarı
Reczebb

Mesaj ÜmitYüksel » 19 Ara 2019, 01:29

tfırtına yazdı:ABD'den aldığım ürün Türkiye'den aldığım üründen önce geldi. Kara Cuma orada da var. Sonuç; bizden bir halt olmaz.

Sayın fırtına benim yurtdışından verdiğim her ürün 2_4 günde İstanbul pim e giriyor ama Ankara ya gelmesi 7_12 gün oluyor. Bizde kargo lar kargo değil

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj mexon » 05 Şub 2020, 02:45

Özellikle trendyol üzerinden alışveriş yaparken ürünlerin orjinalliğine dikkat etmenizi öneririm.
Kullanıcı avatarı
mexon

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners