Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Saçı Dökulenler Buraya

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Saci Dokulenler Buraya

Mesaj Ozgur » 28 Kas 2012, 10:04

Burandan birilerine ulasirmi bilemiyorum ama,

Protein tozu (kismen daha az), Amino asit, steroid... gibi urunler kullanmayin, pek cok zararinin yaninda sac da dokuyor.
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj fbolukbas » 28 Kas 2012, 10:09

17-18 yaşımdan beri sürekli dökülür, askerde iken de sağlı sollu önden açıktı. 25 i bulmadan kafamda saç kalmayacak derdim.
E yaş da geçti 40'ı.. İşyerinde ekibimde bir sürü gür saçlı arkadaş başladı, yıllar geçti ben de durum eskisinin doğal ilerlemişi gibi, ama gür saçlı arkadaşlar dazlak oldu :) Zamanında ben de takmış ve araştırmıştım. Sonuçta şu andaki ilaçlarla falan pek olacak iş değil.
Saç nakli başka konu.. Stres,çevre etkileri belki azaltılabilir ama genetik dökülmeyi durdurmak şimdilik mümkün görünmüyor.
Hormonal bir konu. Propecia ve türevler az da olsa başarı sağlayabilecek bir ilaç ama kesinlike mucize değil.
Yan etkileri olabilir. Pahalı vb.
Geçenlerde haber olarak duymuştum genetik dökülmenin sebebini tam olarak çözdüler diye, dökülmeyi engellemeyi de çözerler sanırım.
Ha bir de minoxil etkili ve Türkiyede de üretilen bir ilaçtı.

Vmetin :D Ferrari deyince : viewtopic.php?f=33&t=5639&p=188691#p188691
Kullanıcı avatarı
fbolukbas

Mesaj vmetin » 28 Kas 2012, 10:27

fbolukbas :lol: :lol: :lol: :champ: :thumbup:
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj mlm » 28 Kas 2012, 10:38

hydrocon yazdı:Şampuan kullanımı saç dökülmesini inanılmaz hızlandırıyor, tecrübelerime binaen bunu net söyleyebilirim. Askerden döndüğümde çok seyrelen saçlarım Balıkesirde ki köylülerin yaptığı zeytinyağı içeren sabunlardan kullanmam akabinde eski sağlığına kavuştu ve dökülme çok daha azaldı..

Katılıyorum :) Zeytinyağlı doğal sabun kesinlikle çok faydalı, yaklaşık 10 yıldır doğal zeytinyağlı sabun kullanıyorum, berber haricinde de kesinlikle şampuan kullanmıyorum.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj hydrocon » 28 Kas 2012, 11:26

O sabunları kullanmaya başladıktan ve aradaki farkı gördükten sonra nefret ettim şampuandan :)
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Mesaj davinci » 28 Kas 2012, 11:49

Birde zeytinyağı sabun deniyelim ;) nerde satılıyor bir markası varmı
Kullanıcı avatarı
davinci

Mesaj hydrocon » 28 Kas 2012, 12:22

davinci yazdı:Birde zeytinyağı sabun deniyelim ;) nerde satılıyor bir markası varmı

Markalı birşey değil Balıkesirde pazarlarda bulmak mümkün şekli şemali olan türde sabunlar değil çünkü köylüler kendi evlerinde yapıyorlar :)
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Re: Saçı Dökulenler Buraya

Mesaj mucadeleci » 28 Kas 2012, 12:48

Balıkesir Edremit yöresi akıl almaz zeytin ve yağı kapasitesine sahip olmakla birlikte, yöre fark etmeksizin zeytinyağlı sabun alınabilir, misal, Antakya taraflarının da zeytini ve yağı boldur, ha keza İzmir, Muğla v.s. güzel memleketimizin, bereketli pek çok bölgesinde mevcut. Şampuan konusunda size katılıyorum, en kaliteli şampuanı kullanıyorum diyen kişi dahi kendisini kandırıyor zira hiç biri doğal zeytinyağı sabunundan daha sağlıklı değil. Sabun ve türevi temizlik maddeleri üreten bir arkadaşım şöyle demişti: Şampuan denilen şey, yerleri temizlediğimiz arap sabunlarının bir kademe daha kalitelisi sadece, ne dar köpürüyorsa o kadar zararlıdır. Bende uzun zamandır zeytinyağı sabunu kullanırım ama son bir yıldır aksatmaya başladım...
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners