TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Apple i-Watch

Ak─▒ll─▒ Saatler / Smart Watches Ba┼čl─▒klar─▒n Bulundu─ču B├Âl├╝m

Re: Apple i-Watch

Mesaj stark » 15 ┼×ub 2013, 13:33

SeRxx yazd─▒:(Bu arada bu c├╝mleleri yazarken her markan─▒n bas harfini otomatik olarak b├╝y├╝ten iPhone'um samsung'u s├╝rekli k├╝├ž├╝k harfli yaz─▒yor, e─čer bunu bilerek yapm─▒┼člarsa yaz─▒klar olsun. )

Konumuza gelince bu yeni kol saatlerinin %80-90 moda markalar─▒n─▒ etkileyece─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum. Saate farkl─▒ bir a├ž─▒dan bakan, saati de─čerli g├Âren insanlar yine saat markalar─▒n─▒ tercih edecektir.

Bilin├žliyse eger yuh diyorum :D
2. paragrafa da aynen kat─▒l─▒yorum :thumbup: , Moda i├žin tak─▒lacaksa bir apple watch bir samsung watch ─▒s─▒n k─▒l─▒c─▒ gibi janjanl─▒ daha etkili olacakt─▒r :lol: Resim Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
stark

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 12 Oca 2012, 21:14

Mesaj tachyon » 15 ┼×ub 2013, 14:51

stark yazd─▒:*tachyon tart─▒sacak bisey yok zaten burdaki cogu insan yaz─▒l─▒m vs islerle ugrasmad─▒g─▒ (ugrasanlar c─▒kabilir tabi :D ), telefonu da kurcalamaya gerek duymad─▒g─▒ (ileri d├╝zeyde), stabilite vs konular─▒ g├Âz ├Ân├╝ne al─▒nca art─▒k ios , adroid yada wp8 hangisi oldugunun bir ├Âneminin de kalmad─▒g─▒ icin tercih yaparken cok degi┼čken kalm─▒yor :
1 - tasar─▒m
2 - i┼čime yarayacak uygulama
3- h─▒z
4- fiyat ( bu 1-3 maddeyide kapsar asl─▒nda )
5- g├╝ncelleme ( androidin en b├╝y├╝k sorunu )

Bunlar─▒n hepsini toplay─▒nca (TR fiyatlar─▒ haric) ibre cogu kullan─▒c─▒ icin ios a kay─▒yor (wp 8 ne yapar daha tam belli degil )

Benim icin sorarsan cok satan bir amiral gemisi diye tabir edilen bir modeli al─▒r─▒m kendim bir sekilde modlar─▒m hatta mumkunse nexus al─▒r─▒m guncelleme sorunumda kalmaz keyfime bakar─▒m :geek:
Apple ├╝r├╝nlerini ├Âzellikle macbooklar─▒ severim . Bulduklar─▒n─▒ ve esinlendiklerini ( keske herzaman kabul etse ) pazarlama stratejisi sayesinde g├Âz ├Ân├╝ne c─▒kararak teknolojinin gelisimindeki katk─▒lar─▒n─▒ unutmamak gerekir . ( gereksiz patentler ve davalar─▒ hari├ž onlara hi├ž girmiyorum ). B├╝y├╝k firmalar─▒n olmas─▒ rekabet getirir ,rakabette bize yarar . Yoksa hala nokia lar ile y─▒lan oynay─▒p olmayan internet h─▒z─▒ ile internete girmeye cal─▒s─▒yor olurduk.

not: 13-14 y─▒ld─▒r bilgisayar teknolojileri ile ilgilenirim, . profesyonel yaz─▒l─▒mc─▒ degilim kendi cap─▒mda kurcalar─▒m , linux kullan─▒r─▒m ( oyunlar haric malesef ) , a├ž─▒k kayna─č─▒ takdir ederim . Bu telefon mevzular─▒ sayesinde art─▒k dogru duzgun donanim ve yaz─▒l─▒m haberi goremez olduk siteler iyice mobil teknoloji ├╝zerine d├Ânmeye baslad─▒ sinir bozucu bir hal ald─▒ :evil:

Tamam zaten tart─▒┼čm─▒yoruz da ancak baz─▒ hususlarda sana kat─▒lmad─▒─č─▒m─▒ da bilmeni istedi─čim i├žin bunlar─▒ yaz─▒yorum. ├ľnceki mesaj─▒nda Android'in 4 versiyonunda ancak olgunla┼čt─▒─č─▒n─▒ belirtmi┼čsin ve bence bu kesinlikle yanl─▒┼č. ─░ki bu├žuk sene ├Ânce ald─▒─č─▒m ├╝zerinde Froyo 2.2 y├╝kl├╝ telefonum tek bir g├╝n dahi ├ž├Âkmedi, o kadar u─čra┼čmama ve envai ├že┼čit bir ├žok program y├╝klememe ra─čmen. O ald─▒─č─▒m zaman ve ┼čimdi bile bir ├žok iPhone kullan─▒c─▒s─▒n─▒n yapamad─▒─č─▒ ┼čeyleri yapabiliyorum. Oyunlarla i┼čim olmad─▒─č─▒ i├žin yava┼č olsa da her t├╝rl├╝ i┼čim g├Ârd├╝─č├╝ i├žin k─▒sa vadede de─či┼čtirmeyi d├╝┼č├╝nm├╝yorum.

Gelelim kullan─▒c─▒ trendlerinin tercih sebebi olmas─▒na.

1. Tasar─▒m i├žin konu┼čacak olursak. iPhone tasar─▒mlar─▒n─▒ ele al─▒rsak ilk nesil ile son iPhone aras─▒nda ┼čimdiye kadar ka├ž de─či┼čiklik yapt─▒ ki art─▒k eskiyen tasar─▒mlar─▒ ilgi g├Ârs├╝n? Hala iPhone tasar─▒mlar─▒n─▒ ├Âvmenin mant─▒─č─▒n─▒ do─črusu ├ž├Âzemiyorum. Son 7-8 y─▒lda yapt─▒─č─▒ topu topu 3 tasar─▒m. Samsun y─▒lda onlarca telefon ├ž─▒kar─▒yor. Tasar─▒mlar─▒n─▒ be─čenmesem de adamlar─▒ bir yerde hakl─▒ buluyorum daha ne kadar de─či┼čtirebilirsin ki bir ak─▒ll─▒ telefonu? Rakibin ayn─▒ tasar─▒mlar─▒ s├╝r├╝p s├╝r├╝p kolayc─▒l─▒k yaparken senin her versiyonda neredeyse zorunluluk haline gelmi┼č tasar─▒m yenileme gibi bir al─▒┼čkanl─▒─č─▒n var.

2 - 3. ─░┼čine yarayacak uygulama ve h─▒z konusu g├Âreceli. A├ž─▒k├žas─▒ paral─▒ olsun bedava olsun aray─▒pta bulamad─▒─č─▒m hi├ž bir Android program─▒ olmad─▒ ┼čimdiye kadar. Spesifik olarak ┼ču program Andorid'in bilmem ka├ž kat─▒ h─▒zl─▒ diyebilece─čin ka├ž program var ├žok merak ettim do─črusu ki eminim arasan Android ortam─▒nda da iOS'tan daha h─▒zl─▒ ├žal─▒┼čan bir ├žok program vard─▒r.

4. D├╝┼č├╝k donan─▒ml─▒ ├╝r├╝nlerle bile art─▒k son versiyon Android ├žok rahat ve h─▒zl─▒ ├žal─▒┼čt─▒─č─▒ i├žin fiyatlar─▒ da olduk├ža makul.

5. G├╝ncelleme son kullan─▒c─▒y─▒ pek ilgilendirmiyor asl─▒nda. Bir ├žok insan tan─▒yorum telefonlar─▒n─▒n versiyonlar─▒n─▒ dahi bilmiyor. Android telefonlar─▒ndaki g├╝ncelleme problemi Google'─▒n probleminden ziyade donan─▒m ├╝reticisinin insiyatifinde oldu─ču i├žin bu konuda da Android'e haks─▒zl─▒k yap─▒ld─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. ┼×├Âyle ki... d├╝┼č├╝n├╝n y─▒lda onlarca telefon ├ž─▒kar─▒yorsunuz ve hepsine en g├╝ncel versiyon Android g├╝ncellemesi yap─▒yorsunuz. Son kullan─▒c─▒ olsan─▒z siz yeni ├ž─▒kan bir ├╝r├╝ne ilgi g├Âsterirmisiniz? Bu asl─▒nda firmalar─▒n sat─▒┼č politikas─▒ndan kaynaklanan ancak Android taraf─▒na olumsuz yans─▒yan bir strateji.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
tachyon

Kay─▒t: 23 Eki 2010, 23:29

Mesaj AboveTheRim » 15 ┼×ub 2013, 15:32

Tachyron iyi okunmayan dedi─činiz yaz─▒y─▒ tekrardan iyice okudum (+)
25 y─▒ll─▒k bili┼čim ( OSI falan heralde neyse) Source Code, Linux vs. ba┼čar─▒lar─▒n─▒z─▒n devam─▒n─▒ dilerim (+)

Zaten zaman─▒ gelmi┼čti 2.5 saattir aral─▒ks─▒z yaz─▒ okuyormu┼čum. G├Âzlerimi dinlendiriyim :D Ilk kez ak─▒ll─▒ telefon kullan─▒cam bende.

Ps: + olan k─▒s─▒mlara bran┼č─▒mla ilgili ┼čeyler eklemeye gerek g├Ârmedim.

Art─▒k Iphone al─▒r─▒m %95. Kolay gelsin :thumbup:
Mutluluk ba┼čar─▒ya, ba┼čar─▒ ise zaman─▒ de─čerlendirmeye ba─čl─▒d─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
AboveTheRim

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 08 Kas 2011, 05:06

Mesaj stark » 15 ┼×ub 2013, 16:08

Bak─▒n ben zaten tercihimin cogunlukla android'ten yana olacag─▒n─▒ en basta soyledim . Ama baz─▒ seyleri kabul etmemiz gerekiyor.
Adroidin 4.0 ile olgunlast─▒g─▒n─▒ ben degil Google kendisi bile kabul ediyor ki benim g├Âzlemimde o y├Ânde . Hakl─▒s─▒n─▒z 2.2 de biraz toparland─▒ 1,5 tan sonra ama tam stabil ekran geci┼čleri ram kullan─▒m─▒ cihazlar aras─▒ uyum vs 4.0 s─▒f─▒r ile kendini buldu ( Google'─▒n yorumu ).
1- Tasar─▒m─▒n cok degismeyecegini soylemissiniz hakl─▒s─▒n─▒z adamlar ideal tasar─▒m yapm─▒slar ki ilk c─▒karken devrim oldu ekmegini yiyorlar cok surmez ama . ─░lk ac─▒klama 3,5 inch ideal olcu olduguydu simdi 4.0 inch ideal ├Âlc├╝ oldu kendileri ile celisiyorlar :D
Samsung model c─▒kar─▒yor c─▒karmas─▒na ama 2 tasar─▒m oluyo size biraz rutusla 10 model . Sony den biraz ilham almas─▒ laz─▒m iyi veya k├Ât├╝ farkl─▒ biseyler c─▒kar─▒yolar ortaya :D

2 - uygulamalar esitlendi hakl─▒s─▒n─▒z ama ios uzerinden alanlar masraflar─▒n─▒ yapt─▒lar tekrar tekrar almak istemediklerini bu y├╝zden platform degisikligi yapamayan cok insan oldugunu belirttim . Hala cok kar─▒s─▒k ve duzensiz g├╝vensiz bir market var androidde bilincsiz kullan─▒c─▒ icin

3 - 4 -H─▒z konusunda 512 ram hala android icin yetersiz o y├╝zden ucuz androidler pek verimli degil (bkz xperia serisi 4.0 g├╝ncellemsi sonras─▒ kas─▒lmalar , ram dolay─▒s─▒yla 4.0 alamayan bi ton telefon cogu samsung )

5 - ├ľnemli olan son kullan─▒c─▒n─▒n fark─▒na varmadan guncellemenin gelmesi . guncelleme gelsinde surum kac oldugunu bilmesede olur kullan─▒c─▒lar. Butun bankac─▒l─▒k islemlerimi butun verilerimi is dosyalar─▒m─▒ ├Âzel dosyalar─▒mla ilgili islemleri bir telefonda yap─▒yorsam guncellemeleri (├Âzellikle g├╝venlik) surekli almas─▒n─▒ isterim ben bu i┼čten anlasamda anlamasamda.

Google yada baska bir sirketi suclamaktan ziyade platformun ortak sorunu bu .Nexus sertifikas─▒ diye bir dedikodu c─▒km─▒st─▒ umar─▒m gerceklesirde biraz d├╝zene girer bu i┼čler. Ac─▒k kaynak oldugu kadar Google icin cok buyuk gelir kap─▒s─▒ i┼č modeli o y├╝zden sisteme zarar vermeden biraz daha d├╝zene sokulmas─▒nda bask─▒c─▒ yada yol gosterici olsa da kullan─▒c─▒lar ma─čdur olmasa ...

nese konuyu cok dag─▒tt─▒k muhtelif sitelerde yeterince konusulan mevzu zaten , biz saatlere d├Ânelim ( okadar yazd─▒m yazd─▒m ) :D

Mart ay─▒ndaki samsung Unpacked etkinliginde S4 , mini S4 ve samsung watch (Galaxy Altius ??) tan─▒t─▒lmas─▒ bekleniyormu┼č ;)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
stark

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 12 Oca 2012, 21:14

Mesaj Thevenin » 15 ┼×ub 2013, 17:05

" Apple neden satiyor anlamiyorum ya!1!! " kalibindaki ve (bkz. apple almayin ne olur hezeyani) duzeyindeki yorumlarin geregince takdir edildigini umuyorum.

Ne saatin icadi Rolex'e, ne de telefonun icadi Apple'a ait. Buna ragmen dunyada " saat " kelimesi Rolex ile bir oldugu gibi smartphone da iPhone ile bir halde.

Bilinen nesne ve kavramlarin adini degistirebilen cok marka yok yeryuzunde. Bu itibar ile bu iki marka eslenebilir. Bu seviyede mevzu bundan ibarettir ve bu kadar basittir.
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj Ahbob » 15 ┼×ub 2013, 17:08

Thevenin :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ahbob

Ya┼č: 28
Kay─▒t: 26 Eyl 2010, 20:06

Mesaj Emre » 15 ┼×ub 2013, 17:18

Yaz─▒l─▒mc─▒lar─▒n hi├ž bir zaman anlamad─▒─č─▒ ┼čey sat─▒┼č ve pazarlamad─▒r. Onlar her zaman yayg─▒n olan ├╝r├╝n├╝n alternatifini ararlar, ├Âm├╝rleri de b├Âyle t├╝kenip gider ve alternatif a┼čklar─▒ hi├ž bir zaman t├╝kenmez. Bunun da sebebi, sokaktaki bakkal hayri amcan─▒n elinde iphone var, veya ilkokul 4'e giden berkecan'─▒n elinde iphone var, e bak─▒yosun, o kadar birikimleriyle ve okumu┼čluklar─▒yla bilmem neyle edindikleri tecr├╝belerin sonucunda ald─▒klar─▒ ├╝r├╝n de onlar─▒n elindeki ├╝r├╝n├╝n ayn─▒s─▒. Yani ikisi de ayn─▒ sonuca varabiliyor gibi g├Âr├╝n├╝yor. E ne olacak ┼čimdi b├Âyle bir ┼čey m├╝mk├╝n olamaz!!!??? Sonra ios ┼č├Âyle dandik, symbian b├Âyle g├╝zel (evet bu bir s├╝re b├Âyle devam etti ger├žekten de, android yayg─▒nla┼čmadan ├Ânce ayn─▒ yaz─▒l─▒mc─▒lar symbian ve ms i┼čletim sistemlerini ├Âl├╝m├╝ne savundular); microsoft ┼č├Âyle k├Ât├╝, linux b├Âyle g├╝zel; iphone ┼č├Âyle dandik bilmem ne ┼č├Âyle g├╝zel...bitmez bu.

Bence iyi ki Steve Jobs bu kafada de─čilmi┼č. Perfect Device'─▒ ararken yok olup gitmek yerine kullan─▒c─▒ dostu ve bir ├žok yenili─či bir araya getirebilen ├╝r├╝nler ortaya ├ž─▒karmay─▒ tercih etmi┼č.

Sonu├žta Apple bir dev haline gelirken d├╝nya piyasas─▒na hakim de─čildi, resmen batmaktan kurtulup d├╝nyan─▒n en de─čerli ┼čirketi haline geldiler. Y─▒k─▒lmaz denilen Microsoft'u, tekel haline gelmi┼č Nokia'y─▒ allak bullak ettiler. ─░sterlerse ├ž├Âp satm─▒┼č olsunlar, d├╝nya piyasas─▒n─▒n b├╝t├╝n dengelerini alt ├╝st ettiler ve ┼ču anda birincilik koltu─čundalar. Adapte olmak yerine inat eden yaz─▒l─▒mc─▒lar neredeler?
T S F = P A Y L A ┼× I M
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Emre
Editor

Kay─▒t: 28 Kas 2010, 10:20

Mesaj tachyon » 15 ┼×ub 2013, 17:29

Thevenin yazd─▒:" Apple neden satiyor anlamiyorum ya!1!! " kalibindaki (bkz. apple almayin ne olur hezeyani) duzeyindeki yorumlarin geregince takdir edildigini umuyorum.

Ne saatin icadi Rolex'e, ne de telefonun icadi Apple'a ait. Buna ragmen dunyada " saat " kelimesi Rolex ile bir oldugu gibi smartphone da iPhone ile bir halde.

Bilinen nesne ve kavramlarin adini degistirebilen cok marka yok yeryuzunde. Bu seviyede mevzu bundan ibarettir ve bu kadar basittir.

Thevenin arkada┼č─▒m bizim Apple aleytarl─▒─č─▒m─▒z, onun asl─▒nda ne mal oldu─čunu bilmeyen, k├Âr├╝ k├Âr├╝ne ba─čl─▒ kullan─▒c─▒lar─▒ uyarma niteli─čindedir.
Zaten yazd─▒klar─▒m─▒ ve verdi─čim linki gere─či gibi okumu┼č olsayd─▒n biraz olsun kafanda birka├ž k─▒v─▒lc─▒m olu┼čmu┼čtu. ├ťstelik biz kimseye b├Âyle ya da benzeri bir vurgu yapmad─▒k(Apple neden sat─▒l─▒yor anlam─▒yorum ya). ─░steyen kendini istedi─či kadar ba─člar elalemin firmas─▒na ve onunla istedi─či gibi ├Âzde┼čle┼čir, bize sadece o zavall─▒ya ac─▒mak kal─▒r.
Sen hezeyan diye tabir ediyorsan, senin fanboylu─čunun d├╝zeyini tan─▒mlamaya amiyane bi├žimde envai ├že┼čit tabir biliyorum... edep yahu.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
tachyon

Kay─▒t: 23 Eki 2010, 23:29

├ľncekiSonraki

D├Ân TSF Ak─▒ll─▒ Saatler - Smart Watches

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 1 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners