Apple i-Watch

Akıllı Saatler / Smart Watches Başlıkların Bulunduğu Bölüm

Re: Apple i-Watch

Mesaj stark » 15 Şub 2013, 17:30

Emre yazdı:Sonuçta Apple bir dev haline gelirken dünya piyasasına hakim değildi, resmen batmaktan kurtulup dünyanın en değerli şirketi haline geldiler. Yıkılmaz denilen Microsoft'u, tekel haline gelmiş Nokia'yı allak bullak ettiler. İsterlerse çöp satmış olsunlar, dünya piyasasının bütün dengelerini alt üst ettiler ve şu anda birincilik koltuğundalar. Adapte olmak yerine inat eden yazılımcılar neredeler?

:thumbup:

Katılmadıgım tek nokta adepte olma konusu. Adepte olmamaları biz son kullanıcılar icin yararlı bir sey. Yoksa apple , samsung vb markalar da nokia gibi yapar yıllar yılı aynı ürünün sagı solu degismiş modellerini kullanırız . Rekabet iyidir.

Steve Jobs ayrı bir kafaydı alıntı-calıntı-esinlenme hangisi olursa olsun sunumu ve pazarlamayı cok iyi yaptıgı ve ürünlerini örnek objelere dönüştürdüğü ( en azından teknolojik dönüşüm yolunu actıgı ) bir gerçek :thumbup: . Bir gercekte ios'un kullanım alanının Steve jobs'un istedigi duzeyde kısıtlanması nası uygun gorduyse kullanım kolaylıgı bakımından okadarını kullanmamıza izin veriyor . askeriye gibi kısıtlamalı hersey :D ( jb yi hemen bulmak icin bosuna yarısmıyorlar :D )

Bi de yigidi öldürürken hakkını verse , herseyde elma kurdu gibi kenardan fırlayıp ben buldum ben buldum diye sayıklamasa esinlendigi yeri söylese , garip garip patent isteklerinde bulunmasa güzel bir sirket olacak isin icindeki insanlarda sevecek.
Bu kadar antipatik bir sirket olup bukadar satıs yapmak fan toplamakta ayrı basarı

Apple stratejilerini sevmiyorum :evil: , ürünlerine nötrm , teknolojik katkılarını ( calıntı bile deseniz verdigi ivmelemeleri ) takdir ediyorum yararı cok cunku (bkz. Macbook air , iphone , yüksek çözünürlüklü ekranların yaygınlaşması ) :thumbup:

İphone kullanırmıyım bilmiyorum ( sonra tukurdugumuzu yalamayalım acık kapı kalsın :D )
tekrardan donanim olarak üst seviyeye cıkar ve fiyatı buna göre düzenlerse neden olmasın (tabiki jb ' li olarak) :D
O yüzden simdilik forza Android :D

Apple hakkında bu kadar iyi niyetli yazı yazacagım aklıma gelmezdi . Diktörgen dokumatik ekranın , kaydırak kilit acmanın pinc to zoom hareketinin patenti mi olurmuş arkadas ne pis cıktın sen apple :D
Kullanıcı avatarı
stark

Mesaj DenizKSK » 15 Şub 2013, 17:58

Thevenin yazdı:
mlm yazdı:Ya Apple mekanik bir saat üretirse? :)

Ona Rolex diyoruz zaten :D

Valla 3 sayfayı da okudum, gözlerim de yoruldu ama en çok aklımda kalan Thevenin'e ait bu mesaj oldu. :shock: Ben şu halimle bile (bilen bilir Rolex'i asla sevmem, sadece Milgauss GV'ye evet derim) şunu söyleyebilirim ki bu mesaj Rolex'i aşağılamak gibi olmuş, resmen Rolex'e ve onun tarihine hakaret. :o
Yapma etme Thevenin meslektaşım, Rolex ile apple'ı bir tutma.. :oops:

Apple konusuna da girmeye gerek yok. Ürünlerini de, zihniyetlerini de, satış politikalarını da, mesele apple oldumu aşırı tepki veren ipod-ipad-iphone aşıklarını (çevremde de var böyleleri) sevmem.. Apple ürünü kullanmam, çevremdeki kimseye de kullandırtmam.
"A Samurai always wears two swords."
Kullanıcı avatarı
DenizKSK

Mesaj stark » 15 Şub 2013, 18:08

DenizKSK yazdı:
Apple konusuna da girmeye gerek yok. Ürünlerini de, zihniyetlerini de, satış politikalarını da, mesele apple oldumu aşırı tepki veren ipod-ipad-iphone aşıklarını (çevremde de var böyleleri) sevmem.. Apple ürünü kullanmam, çevremdeki kimseye de kullandırtmam.

Bir kaç ay öncesine kadar sizinle asagı yukarı aynı fikre yakınken biraz daha ılıman dusununce yavas yavas bütün sirketlerin aynı kafa yapısına sahip oldugunu yada bu yolda ilerledigini görünce
birinin bir kuyuya taş atmadan digerlerinin de taş olsa dahi atmayacagı gün gibi ortada olunca
Taşı atan (apple) ne kadar kötü niyetlide olsa da attıgı taş benim (son kullanıcı) işime yaradığı için fikirlerim (şirket politikaları hariç) biraz yumuşadı şimdilik :thumbup:
Kullanıcı avatarı
stark

Mesaj Thevenin » 15 Şub 2013, 18:22

Kisisel iletileri ve ad hominem yapmayi bir kenara birakmak yerinde olur. Bu baglamda suren ve surebilecek iletilere yorumum ayni.
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj DenizKSK » 15 Şub 2013, 18:35

stark yazdı:
DenizKSK yazdı:

Bir kaç ay öncesine kadar sizinle asagı yukarı aynı fikre yakınken biraz daha ılıman dusununce yavas yavas bütün sirketlerin aynı kafa yapısına sahip oldugunu yada bu yolda ilerledigini görünce
birinin bir kuyuya taş atmadan digerlerinin de taş olsa dahi atmayacagı gün gibi ortada olunca
Taşı atan (apple) ne kadar kötü niyetlide olsa da attıgı taş benim (son kullanıcı) işime yaradığı için fikirlerim (şirket politikaları hariç) biraz yumuşadı şimdilik :thumbup:

En nihayetinde bu pazarın büyümesi ve kıyasıya süren rekabet (her ne kadar iş, davalara gidecek kadar tatsızlaşıp büyüse de) son kullanıcı olan bizlerin işine yarıyor. O konuda da hemfikiriz. :thumbup:
"A Samurai always wears two swords."
Kullanıcı avatarı
DenizKSK

Mesaj herofb » 15 Şub 2013, 18:41

Memleketimdeki çağrışımları ;

Rolex - Kıro saati , parayı bulanın aldığı ilk şey , 50 senedir aynı dizayn , Grand Seiko daha iyi ama kıro değil yalnızca anlayan alır
Mercedes - Kıro arabası , parayı bulanın aldığı ilk şey , Audi daha iyi hem zaten Almanlar Mercedesi satmak Audi'yi kullanmak için üretir
Apple - Kıro cihazı , parayı bulanın aldığı ilk şey , olum HTC'nin yanında ne ki ama yalnızca anlayan anlar
Microsoft - Bilgisayardan anlayan hayatta kullanmaz , Linux bir harika
Fenerbahçe - şikeci

serbest çağrışım

Resim
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj Baran » 15 Şub 2013, 19:25

I love Mercedes I love Rolex,yakın zamandada Iphone5 alacağım :lol:
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Offside » 15 Şub 2013, 20:00

Teknik olararak benim baya bir uzak olduğum konu fakat,forumda elbette katlanabilir yada bükülebilir ekran teknolojisinin gerçekçiliği veya aldığı yol ile ilgili fikirleri olan arkadaşlar vardır.Sanıyorum buna benzer birşeyler olursa saat dünyasında işler baya değişir.
Kullanıcı avatarı
Offside

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Akıllı Saatler - Smart Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners