Apple i-Watch

Akıllı Saatler / Smart Watches Başlıkların Bulunduğu Bölüm

Re: Apple i-Watch

Mesaj ZubFB » 14 Şub 2013, 15:06

ya buna da otomatik charger koyarlarsa, bilek hareketinden. yani elektrik şebekesi+hareket enerjisi. böyle bir şey mükemmel olur.
Kullanıcı avatarı
ZubFB

Mesaj Catalkn » 14 Şub 2013, 15:44

Bu saatleri sadece gençler alır. Gerçek saat sektörüne hiç bir etkisi olmaz.
Kullanıcı avatarı
Catalkn

Mesaj herofb » 14 Şub 2013, 17:33

valla gerçek bir saat sever olduğumu düşünüyorum , ipad haricinde apply ürünümde yok , üstelik genç ve fan da değilim ama alternatif olarak alabilirim
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj corto » 14 Şub 2013, 20:54

Hatırlayalım, Apple hiçbir şeyi icad etmedi. I-phone çıktığında Nokia da vardı S.Ericcson da vardı. Ipad çıktığında Hp ve Compaq tabletler vardı. Ipod için de aynı durum geçerli. Telefon konusunda da kimse böyle bir patlama beklemiyordu. Adamların pazarlama ve tasarım ile ilgili çok ciddi şekilde başarılı oldukları bir gerçek. Benim ilgiyle ve biraz endişeyle izlediğim yukarıdaki örneklerin saat konusunda ne gibi karşılıklar bulacağı.

Lüks konusuna geline işin orası biraz karışık. Kim neyi gösteriş için taşıyor biraz kafa karıştırıcı. Biz saat severlerin ağzımızın suyunu akıtarak seyredip resimlerini sakladığımız 50.000 euroluk saatleri futbolcular ve rapçiler takıyor biliyorsunuz. Lüks kavramının bu kadar kaşınıyor olması (her ne kadar itici bir düşünce de olsa) mekanik saat dünyasına ekonomik süreklilik sağlıyor.

Apple ve Android konusu önemli değil. Biri değilse diğeri... Bilekteki bu dönüşümün kim tarafından değil ne şekilde yapılacağı düşündürüyor insanı.

Kullanıcı sayısının marka bağımlısı veya gösterişe düşkün bir kesimle sınırlı kalacağını sanmıyorum. Alt-orta ve alt kesimi tamamen silebilme ihtimali var. Sadece 1.000euro ve üzeri mekanikler kurtulur gibi geliyor bana. Tabii bu benim kişisel tahminim.

Benim için çözüm (eğer kullanışlı bir zımbırtı olursa) sağ koluma takarım. Solda saatimin yerini alamaz. :D
Kullanıcı avatarı
corto

Mesaj Emre » 14 Şub 2013, 23:45

Bu gelişme kimler için kötü haber?

- Apple dışındaki telefon üreticileri için.
- Gelirinin hatırı sayılır bölümünü quartz saatlere dayamış markalar için (malesef bu gruba Tissot ve Victorinox Swiss Army gibi markalar da dahil)
- Quartz devriminin gerçekten de bir devrim olduğunu düşünen Japonlar için. Mesela son dönemde Seiko Astron serisini çıkardı. Güzel de saat denediğimde hoşuma gitmişti ama herkes fiyatından dem vuruyordu. Bence Apple'ın bu hareketi, ilerleyen süreçte Astron falan bırakmaz. Apple bir saat çıkaracak, Samsung cevap verecek vs. vs. olan bu saat markalarına olacak.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj mlm » 15 Şub 2013, 00:01

Ya Apple mekanik bir saat üretirse? :)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj mucadeleci » 15 Şub 2013, 00:04

Bence bu tarz bilekte taşınan cihazlar, bileğini boş tutmaya alışmış teknoloji düşkünlerini saat kullanmaya alıştırıp saat kullanmaya yönlendirecektir ve analog quartz ile mekanik saatlerin satışları artacaktır, uzun vadede yine kazanan saat sektörü olacaktır... :thumbup:
En son mucadeleci tarafından 15 Şub 2013, 00:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj Thevenin » 15 Şub 2013, 00:04

mlm yazdı:Ya Apple mekanik bir saat üretirse? :)

Ona Rolex diyoruz zaten :D
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Akıllı Saatler - Smart Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 58 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners