Kayış / Bilezik Danışma ve Bilgi Konusu

Saat Kayışları Hakkında Konuların Bulunduğu Bölüm

Re: Kayış / Bilezik Danışma ve Bilgi Konusu

Mesaj fasakasa » 18 Mar 2021, 13:19

Seiko SRPC97J Presage saatim var, saatten hayli memnunum ancak bileziği beni rahatsız ediyor. Toka kısmından ayar yaptım olmadı, bakla çıkarıp taktım yine olmadı. Ya bol oluyor ya da dar oluyor, haliyle bir süre sonra kolda rahatsızlığa sebep oluyor. Saat hediye o yüzden satma değiştirme gibi bir şey söz konusu değil, zaten memnunum da söylediğim gibi. Bilezikle alakalı ne yapabilirim fikir verebilir misiniz?

Resim
Kullanıcı avatarı
fasakasa

Mesaj mellebymelle » 18 Mar 2021, 18:16

Merhaba,

Görseldeki perlon bez örme kayışlardan arıyorum.
Güvenilir, kaliteli bir satıcı önerebilecek var mı?

Resim
Kullanıcı avatarı
mellebymelle

Mesaj mstfduz » 21 Mar 2021, 00:54

mellebymelle yazdı:Merhaba,

Resim
Yurtiçi değil ama güvenilir bir site olan cheapestnatostraps.com u önerebilirim. Her türlü nato,zulu,perlon çeşitleri var.bir bak istersen.

SM-J701F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
mstfduz

Mesaj mellebymelle » 21 Mar 2021, 14:03

mstfduz yazdı:
mellebymelle yazdı:Merhaba,

Resim
Yurtiçi değil ama güvenilir bir site olan cheapestnatostraps.com u önerebilirim. Her türlü nato,zulu,perlon çeşitleri var.bir bak istersen.

SM-J701F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok teşekkür ederim, hemen bakıyorum.
Kullanıcı avatarı
mellebymelle

Mesaj KadirKayhan » 09 Haz 2021, 11:19

Herkese selamlar, saatleriyle güzel vakitler dilerim. Elimde Steinhart ocean 1 var, ikinci el kısmında ilanda açtım gerçi ama burada tecrübeli arkadaşlarla fikir telakkisi yapmak isterim. Bu saate uygun jubile kordon arayışım var, yurtdışı kargo vs. işlere bulaşmadan temin edebilirsem yurtiçinden araştırıyorum. Saat lug 22/18 ölçülere sahip, sormak istediğim buna klasik Seiko skx jubilesini uydurabilirmiyim. İçi dolu olmayan linkleri lug bağlantısına uyar mı, uymazsa da biraz torna tesviye törpüleme ile yapılabilir mi. Deneme yanılma yapan veya fikir sahibi olan arkadaşlar varsa ona göre bir yol çizeceğim. Önceden Skx 09 saatim vardı, onun jubilesini aralıklarla Mido saatimde kullanmışlığım burada da paylaşmışlığım vardır, onun luga iyi oturuyordu. En kötü seiko jübile alıp deneme yanılma usülüyle böyle birşey yapacağım yapmadan bir sormak danışmak istedim, herkese hayırlı güzel günler paylaşımlarResim
Kullanıcı avatarı
KadirKayhan

Mesaj qaan77 » 01 Tem 2021, 11:42

kordon çelik değil mi, aslında bir tane çıkarsam bol bir tane taksam dar dediğiniz çelik kordon bileğinizde ağırlık yapabilir, bundan rahatsızlık veriyor olabilir.bana da aynısı oluyordu.bir tane titanium kayışlı saatim var onunlda dönüşümlü takınca rahatsızlığım geçti.ayrıca bişey daha sorucam şekeriniz var mı, yüksek şeker de bu tarz hassasiyetlere yol açıyor, çorap sıkıyor saat sıkıyor.Şeker yok ise çok şükür farklı ve hafif bir saat ile dönüşümlü bileğinizi dinlendirerek kullanmayı deneyin.olmazsa kordonu değiştirmek kalıyor geriye.Bu arada saatiniz güzel güle güle kulanın.
Kullanıcı avatarı
qaan77

Mesaj Icarnaceast » 01 Tem 2021, 12:51

Nato kordonun tokalı versiyonu dışında cırt cırtlı olanı yok mu acaba? Nete baktım ama bir türlü bulamadım.
Kullanıcı avatarı
Icarnaceast

Mesaj Althor » 01 Tem 2021, 17:47

Icarnaceast yazdı:Nato kordonun tokalı versiyonu dışında cırt cırtlı olanı yok mu acaba? Nete baktım ama bir türlü bulamadım.
Bahsettiginiz tip kayislar “velcro” olarak geciyor, bu sekilde aratip bulabilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Kayışları - Watch Straps

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners