T覺ra Makinesi Tavsiyeleriniz ve Geleneksel T覺ra

Geleneksel T覺ra ve Ekipmanlar覺 zerine B繹l羹m

Re: T覺ra Makinesi Tavsiyeleriniz

Mesaj nickynick » 11 Mar 2013, 10:46

Hsnmrycl yazd覺:襤yi bir t覺ra makinesi alabilmek i癟in a癟覺lan bal覺kta gelinen sonu癟:

Resim

:lol: :lol: :lol:

Ben bu kombinasyonu kullanmaya balad覺ktan sonra, tra her sabah ayr覺 bir keyif haline geldi benim i癟in :D :champ:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan覺c覺 avatar覺
nickynick

Kay覺t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj tarkani » 11 Mar 2013, 12:03

襤yi bir se癟im :champ:

Benim alarm覺m覺n 癟almas覺 ile kap覺dan 癟覺kmam aras覺nda 15dk olduu i癟in ben makinaya devam edyorum. :D
Kullan覺c覺 avatar覺
tarkani

Kay覺t: 26 Ara 2012, 11:14

Mesaj asymptote » 11 Mar 2013, 12:28

Doru yolu bulmusun Emre, tebrik ederim.. :) :thumbup: Geleneksel 覺slak trala ilgili sana k覺sa bir iki 繹neride bulunmak isterim.

- Tra 繹ncesi haz覺rl覺k 繹nemlidir. Farkl覺 marka pahal覺 sabunlara asla y繹nelme, Arko tra sabunu nesiller boyu deimeyen kokusu ve kalitesiyle on numarad覺r..
Resim

- Zaman i癟inde tra tak覺m覺n覺 upgrade etmelisin. Mesela ben sana resimdeki domuz k覺l覺 f覺r癟a yerine porsuk k覺l覺ndan kaliteli bir f覺r癟a kullanman覺 tavsiye ederim. Tra zevkini en az ikiye katlars覺n.. Porsuk k覺llar覺 Pure Badger, Best Badger ve Super Badger (ya da Silvertip Badger) olmak 羹zere farkl覺 kalitelerde sat覺l覺rlar. Pure badger kesinlikle 繹nermem. Silvertip badger 癟ok yumuakt覺r, y羹z羹n羹 resmen okar, fakat belli periyotlarla bak覺m yap覺lmas覺n覺 gerektirir ve dierlerine g繹re pahal覺d覺r, bu y羹zden en iyisi best badger olan覺d覺r:
Resim

- Resimdeki tra aleti 癟ok par癟al覺 bir alet (sap覺 tara覺ndan ayr覺labiliyor). Bunlarda jilet deiimi biraz zaman al覺r. Ancak tek par癟al覺 ve ayarlanabilir modeller art覺k pek 羹retilmedii i癟in bunlarla yetinmek durumunday覺z. Ben Edwin Jagger DE89 (Barley) modelini kullan覺yorum ve sana da 繹neririm:
Resim

Gelelim as覺l meseleye: Jilet.. Evet, jilet 癟ok 繹nemlidir. Etrafta Astra ve baka markalar覺 繹nerenler muhakkak 癟覺kacakt覺r. Benim tavsiyem PermaSharp'tan ama..
Resim
Ancak dikkat et piyasada sahtesi 癟ok fazlad覺r. yle ki sahte ve taklit konusunda Rolex ile yar覺覺r.. Tahtakale Zaza Han'da Nebiolu Kuaf繹r malzemelerinden g羹venle alabilirsin. Gerekirse telefonu 繹zelden yazabilirim.
Permasharp lar覺n 羹st羹nl羹羹 tart覺覺lmaz, k覺yaslay覺n :)

Permasharp'tan daha iyi tek bir tane jilet markas覺 var, onu da ancak yurt d覺覺ndan alabilirsin:
Resim
Resim

Welcome to club.. :champ:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj leonardo06 » 11 Mar 2013, 14:06

Braun Cruzer 4 kullan覺yorum ama ger癟ekten kullan覺yor muyum bilmiyorum :)

onunla tra olduktan sonra bir turda maalesef mach3 le ge癟iyorum ki beni rahatlatan sinek kayd覺 yak覺n tra覺 salayay覺m.

y羹z羹mde yak覺n tra覺 hissetmedik癟e, kendimi tra olmu saym覺yorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
leonardo06

Kay覺t: 10 Mar 2012, 14:52

Mesaj Hsnmrycl » 11 Mar 2013, 15:05

asymptote, eklediim fotodaki tak覺m覺 10 y覺ld覺r kullan覺yorum :)
bu aralar daha ziyade mach 3 ile t覺ra olsam da hafta bir pazar akamlar覺 bu tak覺mla oluyorum.
akam dedemin makinenin fotosunu da eklicem. kelebek eklinde a癟覺l覺yor ama plastik sapl覺.

benim f覺r癟a domuz k覺l覺 demek; bilmiyordum. ama en ufak d繹k羹lme yapmad覺 y覺llard覺r.
senin yollad覺覺n f覺r癟alara bakaca覺m kesinlikle.

ebayde una denk geldim: (elbette ussr mal覺)
http://www.ebay.com/itm/200820878465?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

saplant覺l覺 insanlar topluluu olduumuzdan hemen arat覺rma falan yapt覺m tabii :)
ama 100 lira veresim gelmedi :D
繹d tengri aysar; kii ogl覺 kop 繹lgeli t繹r羹mi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Hsnmrycl

Ya: 40
Kay覺t: 12 Mar 2011, 03:57

Mesaj vmetin » 11 Mar 2013, 15:14

Akl覺n fikrin Rus'ta
Kullan覺c覺 avatar覺
vmetin

Ya: 89
Kay覺t: 13 Ara 2011, 17:37

Mesaj Hsnmrycl » 11 Mar 2013, 15:29

hi癟 sorma :D
繹d tengri aysar; kii ogl覺 kop 繹lgeli t繹r羹mi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Hsnmrycl

Ya: 40
Kay覺t: 12 Mar 2011, 03:57

Mesaj asymptote » 11 Mar 2013, 16:24

Hsnmrycl yazd覺:ebayde una denk geldim: (elbette ussr mal覺)
http://www.ebay.com/itm/200820878465?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
ama 100 lira veresim gelmedi :D

襤te bilin癟li bir TSFer.. :thumbup: Ben 100 deil 10 lira dahi vermem. Fatboy'lar覺n taklitlerinden sak覺n覺n beyler.. ;)

Adjustable Safety Razor olarak Gillette Fatboy'un tek alternatifi yine Gillette'nin Slim modelidir. Slim modellerin kafas覺 Fatboy ile ayn覺d覺r, tek fark覺 daha ince ve uzun olan sap k覺sm覺d覺r. Ben uygun fiyata iyi kondisyonda bir Fatboy alarak rodyum ile yeniden kaplatmay覺 d羹羹n羹yorum. San覺r覺m b繹yle bir alet birka癟 nesil gider, 癟羹nk羹 mekanik aksamlar覺 kolay kolay bozulmuyor, aleti a覺nmaya ve oksitlenmeye kar覺 koruduk mu tamamd覺r.. imdilik Edwin Jagger ile idare ediyorum, o da fena deil ama Gillette'nin yan覺na yaklaamaz tabi.. ;)
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

ncekiSonraki

D繹n TSF T覺ra - Shaving

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners