Basel 2018: Rolex

TSF Baselworld Live Tour 2013 - 2014 - 2015 - 2016 -2017 - 2018 -2019

Basel 2018: Rolex

Mesaj abice » 26 Mar 2018, 14:32

Herkese tekrardan merhabalar,

Program biraz yoğun geçtiği için başlıkların eklenmesi gecikti biraz kusura bakmayın arkadaşlar.

Her sene olduğu gibi en çok beklenen en çok merak edilen en çok konuşulan marka yine Rolex oldu. Ama bu seneyi bu marka için daha da özel kılan bir olay var: yine Cct’den alıntı yaparak “geri vitesin” alasını yaparak beyaz altın bir modeli çelik yaparak önümüze koydu [emoji1] Herkes jubilee bilezik tanıtımını görünce coke bezel bekliyordu ama üretimini durduran white gold pepsiyi çelik jubilee ile tanıttı. Bu sene tanıtılan tüm GMTlerde yeni nesil mekanizma 3285 bulunuyor. 10 yeni patentle gelen bu mekanizma 70 saatlik güç rezervi ve manyetik alanlardan etkilenmeyen yüksek enerji verimliliği sunan eşapmanıyla ön plana çıkıyor.

Genel olarak çok tutuldu çok beğenildi. Şahsi fikirme gelince: GMT master yeni kasa ile jubileeyi bir türlü uyumlu bulamadım. Gittim geldim vitrinde baktım fotoğraflardan inceledim içime sinmedi. Özel gösterim gününü bekledim elimde canlı görünce fikrim değişebilir diye ama çok ortada kaldım, hatta beğenmemeye daha yakınım. Buna rağmen dediğim gibi çok tutuldu görünüyor hatta şimdiden bekleme süreleri vs konuşuluyor. Oyster bilezik olsa herhalde savaş çıkardı [emoji23] Forumda da önceden konuşulduğu gibi bilezik değiştirmeyi sorduk aynen mevcut oyster bileziklerle uyumlu değil. Fotoğraflar için şimdiden özür dilerim Rolex salonunda ışıklar renkleri baya farklı gösteriyor çekerken çok zorlandım, düzenlerken de doğal renkleri olabildiğince yakalamaya çalıştım.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Everose Altın GMT Master II

Yine yeni mekanizmayla tanıtılan full everose altın kasalı ilk GMT Master II modeli.
Resim
Resim
Zalım nasıl güzel poz veriyor :super:
Resim
Resim

Çelik ve Everose Altın GMT Master II

Benim için Rolex’in bu sene tanıttığı en iyi modeliydi. Full gold güzel evet ama two tone da bezelin güzelliği daha da ortaya çıkıyor. :super: :super:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Deepsea
Geçen sene tanıtılan ve 50. yılına özel olarak çıkarılan 43mm Sea Dweller içinde kullanılan 3235 mekanizma bu sene deepsea için de kullanılmış. Sadece mekanizma yeniliği değil boyutundan dolayı bilekte daha rahat oturum sağlaması açısından boynuzlarda ve bilezikte de güncelleştirmelere gidilmiş.

Resim
Resim
Resim

White Gold GMT Master II Blue Dial

“Ya biz geri adım attık ama bu da yine kendini özel hissetmek isteyenler üzülmesin diye çıkardığımız bir model. Alın hayrını görün... Çelik pepsi çıkaracağımız için size sattığımız beyaz altınlara laf etmeyin olur da yarın öbür gün değerlenir diye üretimini de durdurduk ama ondan gelen para da çok güzeldi o yüzden de mavi kadran koyalım dedik.” Dercesine tanıtılmış bir saat [emoji1]
Resim
Resim
Resim

Everose Gold Rainbow Daytona
Bezelde 36adet indekslerde 11 adet baguette kesim gökküşağı renklerinden taşlar, kasada 56 özel kesim elmas ve full rose gold kasa [emoji47] başka da sözüm yok sayın hakim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
abice

Re: Basel 2018: Rolex

Mesaj jukko » 26 Mar 2018, 14:55

Teşekkürler abice. Jubileye two tone'u daha çok yakıştırıyorum oyster'a kıyasla. O yüzden Yeni TT GMT'nin bileziği tt olsa daha güzel gözükürdü diye düşünüyorum.
Rolex bu seneki çelik pepsi hamlesi ile Batman'in ve 116710LN'in kıymetini arttırmış oldu benim nazarımda. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
jukko

Mesaj eray6878 » 26 Mar 2018, 15:16

Allah razi olsun sayenizde endüstriyi günü gününe takib ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
eray6878

Mesaj afl » 26 Mar 2018, 15:27

Eren :champ: Hem fotoğraflar hem de konunun özünü bulan yorumlarla süper iş çıkarıyorsun, tekrar tebrikler ve teşekkürler :thumbup:
Rolexde ben jübileyi beğendim açıkçası.
Küçük bir ek olarak, datejustda yapılan ufak tefek kadran rengi oynamaları da gayet güzeldi.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj eyimen » 26 Mar 2018, 15:33

Yine harika bir başlık, two tone GMT harika :champ:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Cct » 26 Mar 2018, 15:34

Getrag şanzımanlarda düz giderken geriye takabiliyormuşsun :!: :lol: :lol:

Resim

Bence çok güzel oldu. Neredeyse hiç satmayan WG Pepsi sonrası zorda olsa hata telafi edildi. Böylelikle spor saat olarak ünlenmiş bir modelin lükse kanırtılamayacağı da kanıtlandı :thumbup:

Jubilee'yi ben beğendim. Alacakların büyük bir çoğunluğu modeli Submariner veya Daytona'nın yanına koyacak. Farklı bir bilezik modelin diğer Oyster Professional'lardan sıyrılmasını sağlamış.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj gkarinca » 26 Mar 2018, 15:45

Eren fotolar ilac gibi geldi :champ: Pepsiyi pembe-mor gormekten sikilmistik. Zevkler tartisilmaz, sahsi dusuncem Thevenin'in paylasimlarindan olsa gerek jubile celik pepsi icin dogru secim oldugu kanisindayim.

Bknz...

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gkarinca

Mesaj Cct » 26 Mar 2018, 15:47

Bu arada çok tartışılan Pembe Mor mevzusu Rolex'in basın odasında yoğun sarı ışık kullanmasından kaynaklanıyor. Eren renkleri düzgün (gerçek) hale getirmek için bayağı uğraştı :super:
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Live Baselworld 2019 Insider Tour / Özel Bölüm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners