Citizen Promaster Diver

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Citizen Promaster Diver

Mesaj Baran » 13 Mar 2021, 09:15

Herkese selam,Baran style bir inceleme yapmayalı uzun zaman olmuştu,arada birkaç saat değiştirmeme rağmen,kısmet bu saateymiş.
Hem çocuğum oldu bazılarınız biliyor,hemde artık benim gözümde forumun eski tadı tuzu olmadığı için ne eskisi kadar girip takip edebiliyorum,nede her aldıgım saat için inceleme yapabiliyorum.Forumda eskisi kadar aktif değilim diyede saat sevgimiz azalmış değil tabiki,yabancı forumları takip ediyorum ki bu coğunlukla Rolex forumu ve WUS oluyor.Bu forumla tanışmadan öncede cok seviyordum kol saatlerini “Kol saatleri diye belirtmemin sebebi duvar saati kum saati güneş saati bile seven bir güruhun olması.” :)

Gelelim sıkıcı teknik kısımdan önce saatin alım sebebine.Son 5 senedir profosyonel dalgıçlık yapıyorum,petrol boru hatlarında bakım ve tamirat işindeyim.Tabiki değil :) Al ver,tekrar al tekrar ver,takasa ver onu al yok olmadı ile geçen 20 seneden fazla bir forum macerasının ardından bir nebze durulup 3 Rolex’de karar kıldım ve frene bastım.Sadece Rolex değil belki ama beni ilgilendiren marka olduğundan Rolex fiyatlarındaki akıl almaz artış ve kurlardan dolayı TL olarak artık benim mantık seviyemi aştığı için artık onlarla oynamıyorum.Saat hobisinin devam etmesi içinde biryandan daha düşük bütçeli saatlerle oynuyorum.Belki birkaçınız biliyordur,asıl hobim otomobiller ve aynı zamanda orta ölçekli bir Diecast model otomobil koleksiyonum var,senelerce ara verdikten sonra o hobiye döndüm ama 2 ayda piyasayı kuruttuktan sonra evde yer kalmadıgı için içişleri bakanından dur çağrısı aldık..Dedim Baran dön dön saate dön :)

Ben tüm saatlerimi tepe tepe kullanırım ama bu son fiyatları gördükten sonra en azından bir nebze özenli daha nadir kullanmaya karar verdim Rolexleri ve cıktım piyasaya araştırmaya..En son aldıgım 4-5000 tl lik Gshocku takamayıp elden cıkarttım cunku özellikleri arttıkça ki hiçbir özelliğini kullanmam,hem saat çapı takılamayacak boyuta ulaşıyor hemde fiyat artıyor.O yüzden Gshock eledim,dedim Bvlgari,Tag Heuer yada Oris bakayım.Daha önce sayısız kez sayısız farklı modelini kullandıgım bu markalarında fiyatlarının saçmasapan oldugunu,kondüsyonların cok el değiştirmekten ötürü pert seviyesine indiğini görünce bu markalardanda vazgectim.Seiko...yeesss seversiniz biliyorum,bende severim ki heralde Grand Seiko hariç her modelini kullanmışımdır,özellikle Sportura Ananta Anana Babana Diver modellerini cok begenirim.

En son limitli pırıl pırıl Sporturamı sevgili “Bond” a kaptırınca dedim birdaha aynı modelden almiyim ve araştırmaya başladım.Geçen hafta 2015 de piyasaya cıkan Ananta Chronograph 800 limitli modeli buldum,sıfır jelatinli nos.Hemen yapıştım,dedim tamam Rolexler yatsın günlük ben bunu kullanırım ama oda pahalı bir saat oldugu hatta ciddi indirimli alsamda 50.000tl lik fiyat etiketiyle aldıgım için onada kıyamadım hergün takmaya üstelik 100m wr si oldugu için istediğim gibide suya havuza duşa giremeyecektim.

Seiko daha yeni aldığım için skx serisini kafadan eledim,Quantum Barracuda serilerine baktım ki cok severim daha önce kullandım,yalnız beni tatmin edecek kondüsyonda olanını bulamadım.Citizen daha önce kullanmıştım düdüklü tencere edition olanını,memnundum ama benim için bile fazla iddialıydı.Marka Citizen olunca belki forumda vardır diye bakarken sevgili Eterna nickli forumdaşımızın ilanını gördüm,cok severim abimi cunku ondan almıştım 20 sene önce ilk 2. El saatimi.Hemen yazdım hatta neden satılmadıgını anlayamadıgımı,saatte belden aşağa temizlik boyası değişen pert kaydı olup olmadıgını :) sordum.Gel al Baranım sıfır diyince hemen gazladım gittim aldım,uzun senelerdirde görmemiştim ayaküstü muhabbetimizide ettik.

Neyse o kadar uzattımki neyin kutu açılışını yapacagımı unuttum ahahahahaah teknik kısmı yazmama gerek yok 200m wr ye sahip 41.5mm çapında mineral camlı miyota makineli bir model,hem otomatik hemde elle kurma fonksiyonu var daha nolsun aslanım.Çapına bakmayın bilekte cok kompakt duruyor ayrıca italyan donanması bu saati 10 seneye yakın kullanmış ulan Panerai dada vardı böyle bisey bu Italyanlarda az değil heee askeriye ayağana takmadıkları saat kalmamış kitapsızlar :)

Saatin kutusu herseyi eyvallahta kutunun durdugu karton dış kutu büyük oldugu için içindeki boşluğu beyaz köpükle doldurmaları cok güldürdü beni bunu yazmadan edemeyeceğim.Fiyat performans saati oldugunu söyleyebilirim.Gshock gibi kullanmayı düşünüyorum bunu,hem Gshock nazaran daha saat gibi hemde benim aktivitelerime Gshock kadar uygun,cocuk oldugu için sağa sola çakma riski,arabayı yıka,havuza gir,denize gir,duşta suyun altında saati izle ee daha ne yeter verdiğin para belli :)

Kısa kısa teknik verilerle bezenmiş incelemeler beni bayıyor o yüzden bu sekilde yazıları kahveyi alıp okumak daha cok hoşuma gidiyor,zaten uzay mekiği incelemiyoruz youtube da direk videoları var,heryerde teknik özellikleri yazıyor.1 milyon tane saat kullandıgım için bu zamana kadar,bana arşiv oluyor birazda o yüzden inceleme yapıyorum.20 sene önce incelediğim saatlere bakıyorum,almadıgım saat kalmamış hakkaten.İnsan işi degil bakalım bu ne kadar kalıcı olacak...Sevgiyle kalın.Saygılar.

ResimResim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Baran

Re: Citizen Promaster Diver

Mesaj tt59 » 13 Mar 2021, 09:31

Hayırlı olsun güzel zamanlarınıza eşlik etsin :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj azizkaya » 13 Mar 2021, 10:51

Baran Hocam hayırlı olsun. Kolunda patinalansın.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj coolfire » 13 Mar 2021, 11:10

Özlemişiz Baran style açılışları. Tebrikler [emoji122][emoji122][emoji122]

instagram: seyahatsevenaile
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj CptOz » 13 Mar 2021, 11:39

Güle güle, tepe tepe kullanın. Çok iyi bir seçim olmuş...

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj BlueMarlin » 13 Mar 2021, 11:44

Tebrikler güzel günlerde kullanın

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
BlueMarlin

Mesaj Eterna » 13 Mar 2021, 11:54

Baran kardeşim, eski dostum gerçekten arayı çok açmışız. Kısa ama çok samimi/keyifli bir sohbet oldu. Güzel günlerde kullan. Bileğine çok yakışmış.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj mlm » 13 Mar 2021, 12:13

Parasının çok üzerinde harika bir saattir, güle güle kullan Baran :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 102 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners