Citizen Diver Automatic

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Citizen Diver Automatic

Mesaj ersam55 » 30 Eki 2020, 20:48

Güle güle kullanın
Kullanıcı avatarı
ersam55

Mesaj Etyg » 08 Kas 2020, 16:26

Merhaba hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Vatandaşlar iyidir[emoji4]Resim

LND-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Etyg

Mesaj Eterna » 28 Oca 2021, 12:31

Arkadaşlar Tekrar selam.

Bu saati alıp forumda bu konuda tanıtımını yapmıştım sizlerle paylaşmıştım. Sonra Forum'da ilan vermiştim ve bir forumdaşımıza gitmişti. Ben pişman oldum ve aynı saatten tekrar satın aldım bu hafta.

Bakarsanız internette bir sürü yerde 2350 TL gibi satılan yerler zaten var garantili sıfır. Bulması zor bir saat değil.

Bu mesajı niye yazıyorum açıklayayım. Tüm forumdaşlar ımızın zevkine saygı duyuyorum zaten zevkler renkler tartışılmaz.

Ama 4000 5000 TL'ye görüyorum ki seiko diver skx serisi alınır falan yazılıyor. Sebebi de kült olmalıymış. Yani üzülüyorum o rakamları görünce.

Bu saatte Citizenin 1997'den beri yaklaşık çeyrek asırdır ürettiği bir model.

Ben makinasını, görünüşünü sapma değerlerini, kolumdaki konforunu çok daha fazla beğeniyorum onu da kullandım çünkü. Belki 1-2 forumdaşın işine yarar diye bunları yazdım.

Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj vysaknc » 28 Oca 2021, 12:47

Eterna yazdı:Arkadaşlar Tekrar selam.

Bu saati alıp forumda bu konuda tanıtımını yapmıştım sizlerle paylaşmıştım. Sonra Forum'da ilan vermiştim ve bir forumdaşımıza gitmişti. Ben pişman oldum ve aynı saatten tekrar satın aldım bu hafta.

Bakarsanız internette bir sürü yerde 2350 TL gibi satılan yerler zaten var garantili sıfır. Bulması zor bir saat değil.

Bu mesajı niye yazıyorum açıklayayım. Tüm forumdaşlar ımızın zevkine saygı duyuyorum zaten zevkler renkler tartışılmaz.

Ama 4000 5000 TL'ye görüyorum ki seiko diver skx serisi alınır falan yazılıyor. Sebebi de kült olmalıymış. Yani üzülüyorum o rakamları görünce.

Ben makinasını, görünüşünü sapma değerlerini, kolumdaki konforunu çok daha fazla beğeniyorum onu da kullandım çünkü. Belki 1-2 forumdaşın işine yarar diye bunları yazdım.

Resim

Çok doğru ,şuan için Skx'in en güzel alternatifi.. :thumbup:
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj CptOz » 28 Oca 2021, 12:49

+1
Kesinlikle aynı ayardaki diver saatlere göre çok önde bir model. Skx ile kıyaslanır yıllarca fakat bence çok daha iyi.
-Kadran mükemmel diyebilirim, indisler metalik, kaliteli ve herşey hizalı...
-Fosfor oldukça iyi...
-Mekanizma kurmalı ve çok stabil..
-8 konumundaki kurma kolu ayrı bir hava katıyor, bilekte oldukça konforlu.
- Zamanında İtalyan deniz kuvvetleri tarafından da kullanılmış geçmişi ve model değeri olan bir saat.
-ISO 6425 dalış sertifikasyonu mevcut.
Daha ne olsun... [emoji106][emoji48]

(olmadı Mako 2 tavsiye ederim [emoji12]) Resim

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj Timsah » 28 Oca 2021, 14:13

Eterna yazdı:Arkadaşlar Tekrar selam.

Resim

Bence skxler kadar kült bir model ..
Umut doğar genellikle, her şey umutsuzlaştığında.
Kullanıcı avatarı
Timsah

Mesaj McLovin » 29 Oca 2021, 22:50

Performans olarak da ikonik olarak da bence de skx ile kapışır. Güle güle günlerde kullanın.
Kullanıcı avatarı
McLovin

Mesaj ibrahim223 » 29 Oca 2021, 23:57

Çok güzel bir saat..
Her saat kendine özel olsa da ben de skx le kıyaslanamayacak kadar iyi olduğunu düşünüyorum..

[emoji106]

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 111 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners