1991'den bug羹ne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve M羹cevherat
d羹nyan覺n en prestijli l羹ks saat markalar覺 ve benzersiz saat koleksiyonlar覺na ev sahiplii yap覺yor.

Seiko SBDY029(SRPD023) Great White Samurai - Kutu a癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Re: Seiko SBDY029(SRPD023) Great White Samurai - Kutu a癟覺l覺

Mesaj watchseiko » 01 Au 2019, 13:00

G羹zel g羹nlerde kullan覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
watchseiko

Kay覺t: 30 Haz 2019, 19:04

Mesaj tt59 » 01 Au 2019, 13:43

Hay覺rl覺 olsun g羹zel g羹nlerde kullan覺n :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
tt59

Ya: 42
Kay覺t: 30 Au 2015, 17:43

Mesaj Alk覺m » 01 Au 2019, 17:15

G羹le g羹le kullan覺n, kordon 癟ok yak覺m覺. Renk uyumu 癟ok g羹zel. :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
Alk覺m

Kay覺t: 10 Oca 2019, 16:42

Mesaj vysaknc » 01 Au 2019, 17:57

Hay覺rl覺 olsun ,tebrik ederim..

HTC One cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
H覺rs sebebi hasarettir..
Kullan覺c覺 avatar覺
vysaknc

Ya: 52
Kay覺t: 07 Mar 2017, 17:01

Mesaj Xhantos » 01 Au 2019, 18:06

Yorum yazan herkese tekrar teekk羹r ederim.

Konuya son 2 foto b覺rakay覺m.
Resim
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Kay覺t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj copycat » 01 Au 2019, 18:30

Hay覺rl覺 uurlu olsun. Merak ettiimden soruyorum baz覺 dostlar Seiko saatlerden l made in Japan ibaresine cok tak覺l覺yor. Ciddi bir fark m覺 in 羹retimi muadilleri ile.

MI 6 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
copycat

Ya: 43
Kay覺t: 30 Mar 2015, 10:28

Mesaj CptOz » 01 Au 2019, 19:02

copycat yazd覺:Hay覺rl覺 uurlu olsun. Merak ettiimden soruyorum baz覺 dostlar Seiko saatlerden l made in Japan ibaresine cok tak覺l覺yor. Ciddi bir fark m覺 in 羹retimi muadilleri ile.

MI 6 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Bildiim kadar覺yla Seiko mekanizma hari癟 bir 癟ok par癟as覺n覺 Malezya, Singapur ve in'de 羹rettiriyor. Made in Japan yaz覺l覺 saatlerde bile mesela in 羹retimi bilezik g繹rebilirsiniz. Made in Japan J model veya Malezya uretimi K model aras覺nda kalite olarak fark yok deniyor. Ama fiyatlar 20-40$ aras覺 y羹ksek olabiliyor. Forumlarda ve incelemelerde g繹rd羹羹m kadar覺yla made in Japan modellerin k羹癟羹k ayr覺nt覺larda daha iyi olabildii. (mesela daha parlak kadran, kasan覺n 癟ok ince detaylarda daha iyi gozukmesi gibi) Sonu癟ta hepsi Seiko kalite kontrol羹nde 癟覺kan saatler ve 癟ok fark olduunu d羹羹nm羹yorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj Xhantos » 01 Au 2019, 22:18

copycat yazd覺:Hay覺rl覺 uurlu olsun. Merak ettiimden soruyorum baz覺 dostlar Seiko saatlerden l made in Japan ibaresine cok tak覺l覺yor. Ciddi bir fark m覺 in 羹retimi muadilleri ile.

Teekk羹rler.

Saati, zaman覺 g繹stersin diye alm覺yorsan覺z, markaya belli bir yak覺nl覺k hissediyorsan覺z, ger癟ekte nerede 羹retilmi olursa olsun, 羹r羹n羹n 羹zerinde o markan覺n kendi 羹lkesi yazd覺覺nda bu ayn覺 marka alg覺s覺 gibi, marka alg覺s覺n覺 tamamlay覺c覺 繹nemli bir unsur oluyor.

zerinde 'swiss made' yazmayan (tabi 'made in PRC' vb yazamayacaklar覺 i癟in), bir 襤svi癟re saati markas覺, ayn覺 saatin 'swiss made' olan覺yla hi癟 bir olur mu? Rolex in'de fabrika a癟sa, ben burada kalite standart覺m覺 aynen koruyorum dese bile, ne d羹羹n羹rs羹n羹z?

Seiko Japon olduu i癟in Seiko'nun has覺 'made in Japan' olan覺, 羹zerinde, arkas覺nda bu yazan覺d覺r. Seiko da 'made in Japan' yazam覺yorsa, m羹mk羹n olduunca menei belirtmiyor, bu bile o yaz覺n覺n deerini, alg覺s覺n覺 g繹stermeye yeter.

Eskiden 癟ok beendiim baz覺 Alman markalar覺, T羹rkiye'de 羹retim yapmaya balad覺klar覺ndan beri ayn覺 ekilde beenemiyorum.

nemli olan alg覺, 羹r羹nler ayn覺 fabrikadan 癟覺km覺 olsa bile 羹zerinde yaz覺lanlar覺n 繹nemi var, hatta 羹r羹nlerden daha fazla. Tabi kiiye g繹re de deiir.

zeri imzal覺 bir forman覺n, imzas覺z olandan ne fark覺 var?

Bir Seiko'da 'Made in Japan' ifadesinin olmas覺 beni olmamas覺na g繹re 癟ok 癟ok daha fazla mutlu ediyor. Saatlerimi de zaman覺 g繹stersinler diye deil beni mutlu etsinler diye al覺yorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Kay覺t: 30 Nis 2019, 22:00

ncekiSonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 86 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners