TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Concord C2 TSF Edition Kadran Ki┼čiselle┼čtirme Konusu

Concord C2 Chronograph TSF Edition Proje Kat─▒l─▒mc─▒lar─▒ ─░├žin ├ľzel B├Âl├╝m

Re: Concord C2 TSF Edition Kadran Ki┼čiselle┼čtirme Konusu

Mesaj Bond » 19 Nis 2013, 02:41

Arkada┼člar konuda yaz─▒lan genel istekler do─črultusunda ├žo─čunlu─čun istedi─či siyah beyaz ve beyaz siyah modelleri ekliyorum. Baz─▒lar─▒m─▒z turuncu k─▒rm─▒z─▒ sar─▒ mavi camo gibi renklerde haz─▒rlanan modelleri de be─čendi fakat elbette herkese hitap etmeyece─či ve ├žo─čunluk olarak se├žilmesi gibi bir durum g├Âr├╝nmedi─činden ankete dahil etmedim. Elbette buna ek olarak ├žok farkl─▒ renklerde olabilecek modellerde ├╝retim maliyetinin artmas─▒ ve ana firma / distrib├╝tor'den gelen ├╝retim uygunlu─ču durumunu da g├Âz ├Ân├╝ne ald─▒m.

Hemen hemen hepimiz farkl─▒ kasa yap─▒s─▒na sahip spor chronograph bir saat modelinde baz olarak sade ve ana siyah / beyaz ( g├╝m├╝┼č ) gibi renklerin uygun olaca─č─▒n─▒ ve ufak renkli par├žalar ile desteklenebilece─či konusunda hem fikir olmu┼čtuk.

Bu renklerdeki modeller konuya i┼čtirak eden ki┼čilerin ve benim yapt─▒─č─▒m model tasar─▒mlar─▒n─▒n hemen hemen hepsini kaps─▒yor. Elbette 35-40 ki┼činin kat─▒ld─▒─č─▒ bir projede herkese y├╝zde y├╝z hitap eden bir saat olmas─▒ m├╝mk├╝n olmasa dahi bunlar─▒n aras─▒nda gerek yemek organizasyonunda saatleri g├Âren inceleyen ki┼čilerden d├Ân├╝┼čler, gerek bireysel g├Âr├╝┼čmeler, gerekse konuda ki de─čerlendirmelerden ortaya ├ž─▒kan genel e─čilim sonucu bu renk kombinasyonlar─▒ be─čenilmi┼čti. Bu kadar kalabal─▒k bir ortam i├žin ise olduk├ža ba┼čar─▒l─▒ ve uyumlu oldu─čumuzu s├Âylersek do─čru olur. Bu durum san─▒r─▒m kat─▒l─▒mc─▒lar─▒n yakla┼č─▒k % 80-85 gibi bir k─▒sm─▒ndan gelen d├Ân├╝┼člerin sonucu. Bu projede elimizden gelen en ├╝st d├╝zey detayl─▒ ┼čekilde ├žal─▒┼čma yaparak ve olabilecek en adaletli ┼čekilde modelin se├žilmesine ├Âzellikle gayret ettim. Hatta bu y├╝zden bir s├╝redir modelleri y├╝klemek konusunda teredd├╝te d├╝┼čt├╝m ├ž├╝nk├╝ hepimizin g├Ârd├╝─č├╝ ├╝zere C2 hemen hemen her tasar─▒mda iyi duruyor. Bu nedenle se├žmek ve son karar─▒ vermek hi├ž kolay de─čil. Pek sanmasam dahi aram─▒zdan bu modellerin hi├ž birini be─čenmeyecek veya tercih etmeyecek ki┼čiler de ├ž─▒kabilir ama projenin son haline genel ├žo─čunluk karar verece─činden akla yatk─▒n en mant─▒kl─▒ sistem bu duruyor.

Y├╝klenecek olan 15 model aras─▒ndan ├Ârnek olarak 5/6 se├žim hakk─▒ ile 5/6 en ├žok oy alan tasar─▒m─▒ se├žtikten sonra tekrar o 5/6 model i├žin ikinci bir oylama yap─▒labiliriz. Son oylamada ise 1 ila 3 oy ile en ├žok oy alan modelleri net g├Ârebiliriz. Bu durumda karar verilen saat ortaya ├žo─čunluk oyu ile 2 a┼čamada ├ž─▒km─▒┼č olacakt─▒r.

Burada kullan─▒lan k─▒rm─▒z─▒ par├žalar yak─▒n uygun tonlarda veya farkl─▒ bir renkte olabilir ya da say─▒lar─▒/pozisyonlar─▒ farkl─▒ kombinasyonlar olarak azalt─▒labilir. Renk tonlar─▒na, g├Âlgelendirme vb durumlara tak─▒lmay─▒n neticede bunlar sadece amat├Âr birer ├žizim. Bu di─čer detay renkteki ├Ârnekleri de yapt─▒m fakat bunlar─▒ oylamalar dahil edersek 45 - 90 adet aras─▒ model ortaya ├ž─▒k─▒yor. Bu nedenle iyice her ┼čey kar─▒┼čmas─▒n diye onlar─▒ hi├ž eklemiyorum. Ana kadran i├žin 1-3 aras─▒ model i├žin karar kesinle┼čtikten sonra o detaylar ad─▒na oylama ve karar durumlar─▒ ├žok kolay ve ├žabuk olacakt─▒r.

Saati ├žift kasadaki duru┼ču ile yan yana haz─▒rlad─▒m. Fakat bildi─činiz ├╝zere C2'de kasa ├╝zerindeki bezel, ring ve buton / buton ├žer├ževelerinde de ki┼čiselle┼čtirme m├╝mk├╝n bunu ayn─▒ ┼čekilde sonraki a┼čamada se├žece─čiz. Firma ile g├Âr├╝┼čmelerimiz sonucu tek kadran ile siyah ve ├želik kasa opsiyonunu da bireysel olarak se├žmek m├╝mk├╝n olacak :champ: Bunun d─▒┼č─▒nda arka kapak ki┼čiselle┼čtirmesi i├žin de gene ana kadran sonras─▒ karar─▒m─▒z─▒ verece─čiz. Bu kadran karar a┼čamas─▒ sonras─▒ her ┼čey ├žok daha rahat olacak elbette. Ayn─▒ ┼čekilde kay─▒┼č opsiyonlar─▒ var deri / ├želik / silikon olarak bunlar─▒ da sonraki a┼čamada karar verece─čiz. Ben gene geri d├Ân├╝┼čler ve detayl─▒ incelemeler sonucu en ├žok be─čenilen ve fiyat olarak daha uygun olan silikon ├╝zerinden devam ettim. Bu opsiyonlar─▒n da bireysel se├žiminin ger├žekle┼čme durumu olabilecek gibi duruyor fakat hen├╝z kesin de─čil bu ;) Bunlar─▒n ├žo─čunu zaten daha ├Âncede yaz─▒p konu┼čtuk ama genel bir toparlama olsun diye tekrar ekledim.

Anketi a├žt─▒─č─▒m─▒z zaman oylar─▒n─▒z─▒ de─či┼čtirme imkan─▒ olacak. Yani karar de─či┼čtirenler tekrar oy verebilecek. Anket ├Âncesi ├žiftli numaraland─▒r─▒lm─▒┼č modelleri ve rahat bak─▒lmas─▒ ad─▒na b├╝y├╝k hallerini buraya ekliyorum. Kolay olmasa dahi herkesin kafas─▒nda bunlar aras─▒ndan mutlaka ├Âne ├ž─▒kacak 5/6 model olacakt─▒r. Herkes biraz d├╝┼č├╝ns├╝n daha sonra anketleri a├žar─▒z. Oylamada elbette sadece projeye kat─▒lan ki┼čiler oy verebilecek. ├çift saat i├žin kat─▒lan arkada┼člar─▒m─▒z─▒n ikinci set oylar─▒ se├žimleri do─črultusunda manuel olarak daha sonra eklenecek. G├Âzden ka├žan model veya farkl─▒ di─čer konularda fikirler varsa konuya bekliyoruz.

Proje karar a┼čamas─▒n─▒ en adaletli ┼čekilde yapmaya ├žal─▒┼čt─▒m ayn─▒ ┼čekilde saatin farkl─▒ modellerinin teker teker incelenmesi, detayl─▒ ┼čekilde yan yana foto─čraflanmas─▒, belirli s├╝reli kullan─▒m testleri, kat─▒l─▒mc─▒lar─▒n bireysel ve toplu olarak g├Âr├╝p deneyebilmesi ad─▒na da hemen hemen hi├ž bir projede olmayacak ┼čekilde t├╝m gayreti ve m├╝mk├╝n olan t├╝m organizasyonlar─▒ gerek firma gerek bizler g├Âsterdik ve ger├žekle┼čtirdik diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Bu a├ž─▒dan Distrib├╝t├Âr'e ├žok te┼čekk├╝rler :thumbup:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj Bond » 19 Nis 2013, 02:42

Daha b├╝y├╝k boyutta ve tekli halleri ise kar─▒┼č─▒k olarak altta. San─▒r─▒m bir ka├ž eksik / fazla veya ├žok benzer olabilir bunlar aras─▒nda.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj mvurucu » 19 Nis 2013, 09:30

2.9 ve 11 favorilerim oldu...:)
"He' s winding watch of his wit; by and by it will strike..." W. Shakespeare
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mvurucu

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 22 Tem 2011, 11:13

Mesaj caybars » 19 Nis 2013, 13:44

13 favori
9 plase
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
caybars

Kay─▒t: 09 Eki 2012, 09:19

Mesaj Bg17 » 19 Nis 2013, 19:19

Muhtemelen tek kalacagim ama 1 ve 3
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bg17

Kay─▒t: 27 Oca 2012, 07:42

├ľnceki

• Similar topics
    Cevaplar
    G├Âr├╝nt├╝leme
    Yazar

D├Ân TSF Exclusive Limited Edition By Concord Watches

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 3 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners