TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Concord C2 TSF Edition Kadran Ki┼čiselle┼čtirme Konusu

Concord C2 Chronograph TSF Edition Proje Kat─▒l─▒mc─▒lar─▒ ─░├žin ├ľzel B├Âl├╝m

Concord C2 TSF Edition Kadran Ki┼čiselle┼čtirme Konusu

Mesaj Bond » 05 Mar 2013, 17:53

Concord C2 Chronograph TSF Edition ├Âzel ├╝retim modeli i├žin kadran ki┼čiselle┼čtirme konusuna ba┼čl─▒yoruz. C2'nin standart ├╝retim ve Y-12 Edition modelleri alt─▒nda bir ├žok renk opsiyonu bulunuyor. Standart ├╝retimlerde bulunmayan baz─▒ renk opsiyonlar─▒ i├žin bizler uzun s├╝re ├Ânce baz─▒ denemeler elbette yapt─▒k fakat kimsenin d├╝┼č├╝ncesini etkilememek ad─▒na buraya y├╝klemedim. Modelin kadran yap─▒s─▒ ki┼čiselle┼čtirmeye ├žok m├╝sait bir yap─▒da. Sadece kadran i├žin bir imaj haz─▒rlad─▒m. Rakamlar ile ifade edilen yerler potansiyel de─či┼čim olabilecek b├Âl├╝mler. Elbette her b├Âl├╝m├╝ farkl─▒ renkte yapmak estetik anlamda olabilecek bir ┼čey de─čil. Do─čal olarak standart ├╝retimlere bakarsak baz─▒ noktalar ayn─▒ renk olduktan sonra ├že┼čitli renk detayland─▒rmalar─▒n─▒n yap─▒lmas─▒ daha mant─▒kl─▒ duruyor.

Benim ki┼čisel fikrim ├Âzel ├╝retilecek kadran baz renklerinin ( 17 kadran baz rengi ve 6 - 10 - 12 chronograph b├Âl├╝m baz renkleri ) her k─▒yafete / tarza k─▒smen uyabilecek ve ├žift kasa opsiyonu olmas─▒ halinde her iki kasa ile de g├╝zel duracak bir kadran olmas─▒ y├Ân├╝nde. Fikirler yaz─▒lmaya ba┼člad─▒ktan sonra bende kendi d├╝┼č├╝ncelerimi daha spesifik olarak eklerim. Aram─▒zda g├Âr├╝┼č├╝ld├╝kten sonra ortaya ├ž─▒kacak mant─▒kl─▒ opsiyonlar─▒ oylama yapabiliriz bu konuda. Daha sonra se├žilen deneme tasar─▒mlar─▒ firma profesyonel olarak haz─▒rlay─▒p bizlerin g├Âr├╝┼č├╝ne sunacak.

Baz─▒ proje kat─▒l─▒mc─▒s─▒ ki┼čiler bana proje tasar─▒m─▒na kar─▒┼čmayacaklar─▒n─▒ ve ├ž─▒kacak model konusunda bize g├╝vendiklerini belirttiler. Kendilerine g├╝venleri i├žin te┼čekk├╝rler. Bu ki┼čilerin oylama yap─▒lmas─▒ ve bu safhaya gelinmesi halinde gene de tercih anketlerinde oy kullanmalar─▒n─▒ rica ediyorum. Bu dedi─čim durum di─čer kasa, kay─▒┼č, model ad─▒ ve arka kapak konular─▒ i├žinde ge├žerli. Bu konunun a├ž─▒ld─▒─č─▒ t├╝m grup ├╝yelerine ├Âzel mesaj olarak haber verilecek.

Altta g├Âr├╝nen noktalar haricinde takvim renk kombinasyonu ve indeks / di─čer yaz─▒ renkleri bulunmakta. Ek olarak kadranda marka ad─▒ alt─▒nda modelin ├Âzel oldu─čuna dair bir ibare olmas─▒ m├╝mk├╝n. Bunlar─▒ aram─▒zda g├Âr├╝┼čmeye ba┼člayal─▒m bakal─▒m konu nas─▒l ilerleyecek. Saat ki┼čiselle┼čtirmeye ├žok uygun gene super bir model ├ž─▒karaca─č─▒m─▒zdan ┼č├╝phem yok :thumbup:

Standart model g├Ârsel linkleri altta. Forum i├ži olan konudan bakmak ├žok daha kolay ;) G├Ârsellere bak─▒p ├Âzel modelimiz i├žin nas─▒l renk kombinasyonunda bir kadran g├╝zel olabilir fikirlerinizi payla┼č─▒n─▒z l├╝tfen :champ: Numaral─▒ imajda tek renk se├ženekli kadran versiyonu kullan─▒ld─▒.

C2 T├╝m Standart Model B├╝y├╝k G├Ârselleri :arrow: viewtopic.php?f=12&t=11771#p213691

C2 T├╝m Standart Modeller Resmi Web Sitesi :arrow: http://concordwatches.com/#//C2/CHRONOGRAPH/0320177/

Resim

*Legal Disclaimer: All of the samples & basic drawings are for project design discussion and not yet affiliated with Concord Swiss productions by any means
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Re: Concord C2 TSF Edition Kadran Ki┼čiselle┼čtirme Konusu

Mesaj mvurucu » 05 Mar 2013, 18:27

├ľncelikle herkese hay─▒rl─▒ olsun, ve eme─či ge├žen buna kafa patlatan zaman harcayan herkese te┼čekk├╝rler.

Ge├žen sefer steinhart projesine siteye kat─▒lmamdan ├Ânce yap─▒ld─▒─č─▒ i├žin sadece imrenerek bakabildim..┼čimdi bu projede yer alam fikri heyecan verici...

Ben de ├ž─▒kacak tasar─▒ma g├Âz├╝m kapal─▒ g├╝venirim sizin bilginiz tecr├╝beniz ├žok fazla...

Benim ┼čahsi fikrim ise siyah kasa ve kadran ├╝zerinde mavi veya k─▒rm─▒z─▒ detaylar (tercihim k─▒rm─▒z─▒ olur)
c2 nin siyah mavi ve siyah k─▒rm─▒z─▒ versiyonlar─▒ ger├žekten ├žok yak─▒┼č─▒kl─▒
ufak dokunu┼člarla harika olacakt─▒r

Tabii ki TSF Special Edition gibi bir ibare de ├žok haval─▒ olur
"He' s winding watch of his wit; by and by it will strike..." W. Shakespeare
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mvurucu

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 22 Tem 2011, 11:13

Mesaj herofb » 05 Mar 2013, 19:04

├Âncelikle herkese hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun :champ:

benim bu saat ile ilgili tek olmazsa olmaz─▒m ├çelik kasa olmas─▒ (umar─▒m isteyen arkada┼člar i├žin PVD versiyon olur) onun d─▒┼č─▒nda dedi─čin gibi m├╝mk├╝n oldu─čunca sade olursa kombin konusunda ve ileride olu┼čabilecek elden ├ž─▒karma konusunda daha faydal─▒ olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum

Benim i├žin zaten hali haz─▒rda olan ├çelik mavi'ye TSF turuncusu ekledik mi OK'dir :)

haydi kolay gelsin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj mvurucu » 05 Mar 2013, 19:27

S├╝rpriz olacakt─▒ ama yeti┼čmedi ak┼čam ak┼čam bir ka├ž i┼čim ├ž─▒kt─▒ sabaha kald─▒ mecburen...
Bir c2 ├žiziyorum paintte bmp olarak payla┼čaca─č─▒m ki herkes ├╝zerinde boyama vs. yapabilsin
En az─▒ndan akl─▒n─▒zdakini anlatmak i├žin bir y├Ântem, bir ka├ž farkl─▒ renk kombinasyonunu g├Ârmek i├žin de taslak olur.
┼×u an bu a┼čamada, yar─▒n kadran ve kronolu halini payla┼č─▒r─▒m bitirip
en az─▒ndan ├želik vs pvd
k─▒rm─▒z─▒ vs mavi gibi alternatifleri kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒p g├Âr├╝r├╝z hangisi iyi diye
Resim
"He' s winding watch of his wit; by and by it will strike..." W. Shakespeare
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mvurucu

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 22 Tem 2011, 11:13

Mesaj Frax » 05 Mar 2013, 20:37

Konumuz hay─▒rl─▒ olsun :champ:

Foto─čraf ├╝zerinden PS ile ├žal─▒┼čabiliyoruz, gelecek fikirlere g├Âre ben de gerekli denemeleri yap─▒p yard─▒mc─▒ olurum. Ayr─▒ca birka├ž ├Ârnek de mevcut :) :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj Bond » 05 Mar 2013, 23:02

Mvurucu te┼čekk├╝rler :thumbup: Paint i├žin baya d├╝zg├╝n ├žizmi┼čsin :champ: Bu taslaktan gene faydalan─▒r─▒z. Normal lansman resimleri ├╝zerinde de oynama yapabiliyoruz kolayca ;)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj Thevenin » 05 Mar 2013, 23:46

Bond resmen yogun bakima almis saati :D :thumbup:

Ameliyat masasindan giderek

17. Acik renk olursa kirik beyaz veya metalik sunburst yine acik gri kadran.

6 & 10 & 12. Mat siyah alt kadranlar, beyaz indisler ve rakamlar.

1. Metalik antrasit veya mat siyah tonunda ic bezel, kirmizi dakika indisleri ile.

2. Bu supertavsan kismin kadran ile ayni tonda ve acik renk olmasinin kat kat kadran tadini her acidan artiracagini dusunuyorum. Buradaki sayilar siyah/kirmizi gibi olabilir.

3. 1. ile ayni kombinasyonda, ortada beyaz lume.

Genel hatlari itibari ile celik bir pandaya I concur diyorum ozetle :D

Resim
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj mrbars » 05 Mar 2013, 23:55

bicompax panda:

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mrbars

Ya┼č: 46
Kay─▒t: 07 Mar 2012, 12:39

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    G├Âr├╝nt├╝leme
    Yazar

D├Ân TSF Exclusive Limited Edition By Concord Watches

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 3 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners