Araç danışma/tavsiye

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Araç danışma/tavsiye

Mesaj leonardo06 » 20 May 2017, 03:39

Arkadaşlar selam herkese,
Bilindiği üzere Kanada'dayım ve burada 3.ayımı doldurdum.

Şubat sonunda gelmiştim ve -20leri gördüm maalesef. Haziran ayından itibaren kısa bir yaz yaşanacakmış Eylül sonuna kadar.

Kanadalılar genelde yazlık ve kışlık iki araç bulunduruyolar. Kışın mutlak surette SUV tercih ediliyor, yazın sedana geçiyorlar.

Benim, maddi olarak iki araç bulundurmam mümkün değil. Bu minvalde hem kışın hem yazın beni üzmeyecek bir araç arayışındayım. Bütçem 10.000 dolar civarı. Bebeğim olduğu için sağlamlık ön planda. Diğer bir sağlamlık tercihi ise tuz olayından kaynaklanıyor. Tüm kış boyunca yer gök tuzlanıyor burada:) gördüğüm araçların bir çoğu, özellikle çamurluklardan başlayarak pas ve çürük içinde.

Tüm bu bilgiler ışığında hangi marka ve model önerirsiniz bilmek istedim.

Bir kaç ek bilgi: burada honda, toyota ve subaru suv'ler çok popüler. Üst sınıf olarak acura, lexus gibi markaların yine suv'leri geliyor.
Yedek parça ve onarım bakımından alman araçlarına kimse yanaşmıyor. Amerikan araçlarından da uzak duruluyor. Volvo'yu da soruşturdum ama avrupa araçları katagorisinde ve uzak duruluyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Re: Araç danışma/tavsiye

Mesaj eraslani » 20 May 2017, 10:34

Seçenekler arasından birkaç model belirtebilirsen kıyaslayalım biraz ..Malum TR şartlarına göre düşünürsek duster önerme durumumuz var :lol:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Umutt » 20 May 2017, 10:58

Hocam Mitsubishi Asx öneririm bütçe kısıtını da dikkate alarak. Genel malzeme kalitesi, aerodinamiği, buz da tunma performansı, kayma engelleyi teknlojisi. yakıt ekonomisi ve güvenlik testlerindeki yüksek performansı ile tam aradığınız çözüm olduğunu düşünüyorum. 1 yıl kullanıp sportage a geçmiştim hala içimde yaradır.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj leonardo06 » 20 May 2017, 14:36

Seçenekler; honda CRV, HRV, subarı forester, toyota RAV yada kia sorento gibi görünüyor. Hyundai santa fe nasıl bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj leonardo06 » 20 May 2017, 14:38

Kuyur, mitsubishi'ye baktım. Benim çevrede, benim bütçede göremedim henüz. Mitsubishi dealera da gitme planım var. Bu seçeneği not ettim. Teşekkür

Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj Baran » 20 May 2017, 15:49

Subaru Forester şiddetle tavsiye ederim özellikle o fiyat aralığında temiz birtane alabilme imkanı varsa orda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj eraslani » 20 May 2017, 16:03

orada satılan versiyonları bilmemekle birlikte içlerinde gerçek 4*4 forester var gibi görünüyor.. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Umutt » 20 May 2017, 17:26

leonardo06 yazdı:Seçenekler; honda CRV, HRV, subarı forester, toyota RAV yada kia sorento gibi görünüyor. Hyundai santa fe nasıl bilmiyorum

rica ederim üstad, şununda belirteyim 10 k usd sınırını dikkate alarak compact suv sınıfı içinde kalmak üzere ask önerdim bu arada. Eğer oradaki fiyatlar el veriyor ve bir üst sınıfa ulaşılabiliyorsa benim de tercihim mitsubishi outlander ya da subaru forester olurdu.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Sonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners