Küçük Benzinli Otomatik Araç Tavsiyeleriniz Lütfen

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Küçük Benzinli Otomatik Araç Tavsiyeleriniz Lütfen

Mesaj sedir » 12 Ara 2016, 13:07

Sevgili kiwi21, eraslani, hozburun ve Ahmetrefik, sizlere de teşekkür ediyorum. Sağolun varolun. Aracı henüz teslim almadık ama :lol:
Bu defa VW'deki gibi bir aksilik olmayacak inşallah.
İlk gözlemlerim kısa iki deneme sürüşüne dayanıyor ve dizel motorla yapıldı ama kısaca "iyi" diye özetleyebilirim.
Aldığımız araç benzinli, bu araçta ve Renault Captur'da aynı 1.2 litre benzinli turbo destekli motor var. Captur 120, Juke 115 beygir olarak sunuluyor. Beygir gücü 4500 ve tork ise 2000 devirde maksimum verimle alındığından araça yeterli çevikliği veriyor olmalı. Denemeleri daha düşük 0-100 km/sn değerleri olan dizel araçla yaptığımız halde bile sorun görmedim. Bu arada piyasadaki bu banttaki araçların bazılarında 14,5-15- hatta 16 saniye 0-100 km değerlerin olduğunu görmek beni şaşırttı. Teknoloji nereye gidiyor, ileri mi geri mi? Hacim konusunda ön tarafta hiç sorun yok. Arkada oturan bazı yolcular (eşim ve oğlum) "basık" yorumunda bulundu. Ben arkaya da bindim. Basık denilebilir. Bu da kapının alt kısmının yüksek, pencerenin küçük tasarlanmasından kaynaklanıyor. Ama arkanın dar olduğunu düşünmüyorum. Ortalama 1.75 cm boy için. Daha uzun boylular arka tarafı sevmeyecektir. Eski Juke'ta çok dar olan bagaj ise zemin düşürülerek 300 litreye çıkarılmış. Yeterli bir hacim. Koltuk yatırarak gerektiğinde daha büyük eşya taşıma imkanı var zaten.
Donanım konusu isteğe ve ayırdığınız bütçeye bağlı olarak uzayıp gidiyor. Biz orta seviyelerde bir yerde durduk. Neyse araç gelsin inşallah daha iyi gözleriz.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Re: Küçük Benzinli Otomatik Araç Tavsiyeleriniz Lütfen

Mesaj Umutt » 12 Ara 2016, 13:51

hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Umutt

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 46 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners