Tüm Bisikletçiler Buraya

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Tüm Bisikletçiler Buraya

Mesaj Umutunal » 30 Nis 2022, 11:27

prx yazdı:Bayagidir konu açılmamış ama 9 yaşında kızıma bisiklet alacağım boyu 1.45cm minimum düzeyde f/p olursa iyi olur minimumun bi tık üstü de olabilir link atarsaniz siyah renk siyah pembe karışık istiyor kereta.kaç vites olmalı bide v şeklinde olması daha iyi olur.kaç jant bu boy icin idealdir? tesekkurler

1.45 cm boy için 24 jant çok uygun olacaktır.
Fiyatlar çok artmış malesef.
Ümit marka almıştım kızına yıllarca kullanmıştı.
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj prx » 30 Nis 2022, 12:39

Umutunal yazdı:
prx yazdı:Bayagidir konu açılmamış ama 9 yaşında kızıma bisiklet alacağım boyu 1.45cm minimum düzeyde f/p olursa iyi olur minimumun bi tık üstü de olabilir link atarsaniz siyah renk siyah pembe karışık istiyor kereta.kaç vites olmalı bide v şeklinde olması daha iyi olur.kaç jant bu boy icin idealdir? tesekkurler

1.45 cm boy için 24 jant çok uygun olacaktır.
Fiyatlar çok artmış malesef.
Ümit marka almıştım kızına yıllarca kullanmıştı.

Çok tesekkurler 24 jant
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj raven » 30 Nis 2022, 22:17

24 cant uygun lakin en ucuz markayı tercih edin v fren olsun ve arkada amortisör olmasın. Bu bisiklete iki sene binecek zaten. Sonrasında boyu uzayacağı için binemeyecek. O zaman iyi bir bisiklet önerim olabilir. En önemlidi mutlaka kask ile kullanması.
Ben de havaların ısınmaya başlamasıyla bisikleti kapıya doğru yaklaştırdım :D
Resim
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj tt59 » 10 May 2022, 08:51

Merhaba arkadaşlar dün ikinci el sıfır ayarında bianchi cargo 3 teker bisiklet aldım, hanım bisiklet istiyordu, 2 yaşında oğlumuz için de arkaya çocuk koltuğu takarız sele altından monteli olanlardan diye düşündük ama bu bisikleti kullanmak zormuş, biraz denge sorunu var gibi geldi bana bu tarz bisiklet kullanan arkadaşlar var mı nelere dikkat etmek lazım, ben de kendime parka bahçeye gitmek için bir bisiklet düşünüyorum hafta sonları, küçük bir ilçede oturuyorum genelde parke taş, asfalt kullanımı olacak 3 bin TL ye kadar öneriniz ne olur acaba, pek bilgim yok bisikletler hakkında yardımcı olursanız sevinirim, iyi forumlar :thumbup:

Resim
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj Tgm » 10 May 2022, 22:31

Madem öyle, bir fotoğraf da benden gelsin.

Cannondale Caad8 Full 105, 8,4 kg ağırlıkResim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
En son Tgm tarafından 10 May 2022, 22:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Tgm » 10 May 2022, 22:42

tt59 yazdı:Merhaba arkadaşlar dün ikinci el sıfır ayarında bianchi cargo 3 teker bisiklet aldım, hanım bisiklet istiyordu, 2 yaşında oğlumuz için de arkaya çocuk koltuğu takarız sele altından monteli olanlardan diye düşündük ama bu bisikleti kullanmak zormuş, biraz denge sorunu var gibi geldi bana bu tarz bisiklet kullanan arkadaşlar var mı nelere dikkat etmek lazım, ben de kendime parka bahçeye gitmek için bir bisiklet düşünüyorum hafta sonları, küçük bir ilçede oturuyorum genelde parke taş, asfalt kullanımı olacak 3 bin TL ye kadar öneriniz ne olur acaba, pek bilgim yok bisikletler hakkında yardımcı olursanız sevinirim, iyi forumlar :thumbup:

Resim

3 bin tl bütçede marka olarak Carraro iyi bir seçenek olabilir.
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj tt59 » 11 May 2022, 08:19

Tavsiyeniz için teşekkür ederim Tolga hocam markayı araştırıyorum modelleri donanımları yeterli benim için,aklımda kron markası da var,biraz araştırma yapmam gerekiyor,bizim çocukluğumuzdaki gibi hemen alınacak bir araç olmadığını anladım biraz içine girince,daha şehir bisikleti mi yoksa dağ bisikleti mi alacağıma karar veremedim :D bulunduğum ilçenin yolları kilit taş genelde,ince tekerlekli bisiklet benim işimi görmez,amortisörlü maşa da istemiyorum,çamurluğu olursa iyi olur.Kadro boyları önemliymiş,1.74 cm-70 kg olarak 26-28 inç hangsini tercih etmek gerekir oturtamadım kafamda :?:
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj Tgm » 11 May 2022, 09:51

tt59 yazdı:Tavsiyeniz için teşekkür ederim Tolga hocam markayı araştırıyorum modelleri donanımları yeterli benim için,aklımda kron markası da var,biraz araştırma yapmam gerekiyor,bizim çocukluğumuzdaki gibi hemen alınacak bir araç olmadığını anladım biraz içine girince,daha şehir bisikleti mi yoksa dağ bisikleti mi alacağıma karar veremedim :D bulunduğum ilçenin yolları kilit taş genelde,ince tekerlekli bisiklet benim işimi görmez,amortisörlü maşa da istemiyorum,çamurluğu olursa iyi olur.Kadro boyları önemliymiş,1.74 cm-70 kg olarak 26-28 inç hangsini tercih etmek gerekir oturtamadım kafamda :?:

Evet kadro boyu önemli. Fakat kadro boyundan önce bisiklet modeline karar vermelisiniz. Geometrileri farklı olduğu için hesaplamaları da farklı. Mesela benim bisikletim tam yol bisikleti. 181cm boyundayım ve 56 kadro bana tam oluyor. Fakat sizin için mtb/cross ya da şehir bisikletinin daha iyi olacağı kanısındayım. Onların hesaplamaları farklı oluyor dediğim gibi.
Kullanıcı avatarı
Tgm

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 59 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners