1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Yazım Gereçleri / Writing Instruments

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Yazım Gereçleri / Writing Instruments

Mesaj extremeresponse » 26 Kas 2023, 22:06

prx yazdı:
extremeresponse yazdı:
prx yazdı:
extremeresponse yazdı:Günlük olarak bu arkadaşlarla pek de keyif almadan yola devam ediyorum. Bir dolma kalem, iki roller ve bir tükenmez. Dolmakalem sürekli elde leke bırakıyor, tükenmezin yazım kolaylığından memnun değilim, her iki roller de ergonomik değiller. Defterler de Moleskine. Rhodia ve Flexbook kullanmadım ancak Moleskine'ler özellikle de küçük olanı mürekkebe pek de uygun değil.

Herkese keyifli haftasonları dilerim.

Resim
D.kalem keweco nasil bir leke bırakıyor elde?

SM-J610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın. Kaweco roller. Turkuaz renkli Lamy Al-star modelinden bahsediyordum.
Aslında d.kaleme ben de yabancıydım ama çok alıştım. konvertör alın lammy safarinize lammy mürekkep birde roller yedeklere verdiğiniz naktin 20k daha düşük fiyata geliyor.bir de eğlenceli doldurması temizlemesi falan.murekkep dolabinizda olduktan sonra tüh bitti rollerin yedegı falan dersi yok.ben de lammy safari parlak siyah var çok güzel.

Resim

Öneriniz için teşekkürler. Yedek kartuşlar bitince ilk işim bahsettiğiniz seti almak olacak :)
CMD
Kullanıcı avatarı
extremeresponse

Mesaj prx » 27 Kas 2023, 11:41

mertk yazdı:
prx yazdı:
mertk yazdı:
prx yazdı:Yukarıdaki yazan arkadaşlar gibi a4 'ün yarışına gelirken mürekkep akışı duruyor sallamadan da yazmiyor.dolmakalem lammy safari kullandığım mürekkep parker quink.neden böyle yapıyordur?

Lammy bazı mürkkeplerde böyle yapabiliyormuş ben videolarda incelemede öyle duydum,daha az yoğun mürekkeple denemkte fayda var.Başka mürekkeplerle sorun gidebilir ama kullanmadan önce bir flushing yapın lütfen.

Bu arada benim waterman servise gitti, bende de benzer sorun oldu.
Teşekkür ediyorum mertk waterman mürekkeple kullandın mi?yoğun geldiği için dediğiniz gibi yazmamazlık yapıyor.ben lammy içinde gelen kartuşunu taktım sıkıntı geçti.ılık suya ucu soktum konvertörü falan temizledim biraz iyi oldu sanki.demekki lamy mürekkep alacağız.sizde en kısa zamanda kaleminize kavuşmanız dileğiyle.

Waterman´ı sadece kartuşla denedim ama fuardaki çok güzel yazıyordu.Serviste hallederler diye düşünüyorum,olmadı değişim isteyeceğim yeni kalem çünkü.

Lamy için bence az yoğun mürekkepler bakın, youtubeda kesin önerilen vardır,Benim ilk aklıma gelen pelikan oldu mesela.
Yok parker bile yoğun geldiği için yazmadı.burada arkadaşlar yoğun demişlerdi pelikani galiba kalem ne markaysa ondan alcaksın mürekkebi de.onda iyi oldu mertk.sen de waterman mürekkeple bi deneseydin keşke kalemi ellettirmeseydin.

Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj KKarakuş » 27 Kas 2023, 12:54

Ihlamur yanına çikileta :)

Resim

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj prx » 28 Kas 2023, 16:25

prx yazdı:
mertk yazdı:
prx yazdı:
mertk yazdı:
prx yazdı:Yukarıdaki yazan arkadaşlar gibi a4 'ün yarışına gelirken mürekkep akışı duruyor sallamadan da yazmiyor.dolmakalem lammy safari kullandığım mürekkep parker quink.neden böyle yapıyordur?

Lammy bazı mürkkeplerde böyle yapabiliyormuş ben videolarda incelemede öyle duydum,daha az yoğun mürekkeple denemkte fayda var.Başka mürekkeplerle sorun gidebilir ama kullanmadan önce bir flushing yapın lütfen.

Bu arada benim waterman servise gitti, bende de benzer sorun oldu.
Teşekkür ediyorum mertk waterman mürekkeple kullandın mi?yoğun geldiği için dediğiniz gibi yazmamazlık yapıyor.ben lammy içinde gelen kartuşunu taktım sıkıntı geçti.ılık suya ucu soktum konvertörü falan temizledim biraz iyi oldu sanki.demekki lamy mürekkep alacağız.sizde en kısa zamanda kaleminize kavuşmanız dileğiyle.

Waterman´ı sadece kartuşla denedim ama fuardaki çok güzel yazıyordu.Serviste hallederler diye düşünüyorum,olmadı değişim isteyeceğim yeni kalem çünkü.

Lamy için bence az yoğun mürekkepler bakın, youtubeda kesin önerilen vardır,Benim ilk aklıma gelen pelikan oldu mesela.
Yok parker bile yoğun geldiği için yazmadı.burada arkadaşlar yoğun demişlerdi pelikani galiba kalem ne markaysa ondan alcaksın mürekkebi de.onda iyi oldu mertk.sen de waterman mürekkeple bi deneseydin keşke kalemi ellettirmeseydin.

Arkadaşlar lammy safari dolma kalemime lamy t51m mürekkep almamla sorun çözüldü bu arada kullandığınız kağıt ta önemli.

Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj manil » 29 Kas 2023, 11:13

Omas Paragon Armando Simoni Club Limited Edition. Toplam 23 tane üretilmiş. Selüloid malzeme, 12 köşeli bir form. Yakın dönemde üretilen selüloid kalem pek yok zira selüloid üretimi çok zor, zahmetli ve pahalı bir materyal.

Resim
Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj mertk » 29 Kas 2023, 22:17

Prx,

Bende benim kaleme convertor alıp denyecektim , ama waterman kartuşla böyle bir sıkıntı yapınca ,gönderelim dediler, onlara güvendik ,görücez bakalım yakında.

Sorununuzun çözülmesine sevindim.Ben Rhodia öneririm bu arada biraz pahalı ama dolma kalem kullanıyorsanız arkaya geçirmeyecek bir kağıt lazım.Ayrıca, ucuz kağıta yazmakla Rhodia ´ya yazmak arasında baya fark var, gerçekten yazarken keyif veriyor.
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj prx » 30 Kas 2023, 07:52

mertk yazdı:Prx,

Bende benim kaleme convertor alıp denyecektim , ama waterman kartuşla böyle bir sıkıntı yapınca ,gönderelim dediler, onlara güvendik ,görücez bakalım yakında.

Sorununuzun çözülmesine sevindim.Ben Rhodia öneririm bu arada biraz pahalı ama dolma kalem kullanıyorsanız arkaya geçirmeyecek bir kağıt lazım.Ayrıca, ucuz kağıta yazmakla Rhodia ´ya yazmak arasında baya fark var, gerçekten yazarken keyif veriyor.
Evet benimki kartuşla hiç sıkıntı yapmadı mertk konvertorde biraz atlama yaptı yine ben yt de video izledim kalemi hafifçe ucunu bas parmağın tırnağı üzerine hafifçe bastırdım.kendine geldi :).arasira yapiyo ama kagitlarin partiküllerinden ve liflerinden kaynaklanıyo dediğin gibi.ama diğer dolma kalemlerim de okadarcık yapıyor şimdi çok iyi.ama kartuş bitesiye kadar yazdım hiç atlama yapmadı,konvertör biraz farklı demekki. dediğin kağıt ve ya notebook'tan almaya çalışırım,ekonomik durum el verdiği sürece çok teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj SelAc » 30 Kas 2023, 18:24

Bir keskin nişancı tüfeği. Pentel Orenz Nero 0.2mm
Resim
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners