TSF Bireysel Spor veya Takım Sporu Yapanlar

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Bireysel Spor veya Takım Sporu Yapanlar

Mesaj 2fast4u » 27 Haz 2014, 22:23

Motivasyon su sekilde arnold abinin pumping iron filmini koyuyorsun dvd ye izleyip dogru salona :)yetmedi mi crossfit.com a girip videolara bakiyorsun millet kopmus gidiyor agirlik kaldirmak da neymis deyip 100 barfiks 100 push up 100 squat 100 mekik aralarda depar atip oteki dunyaya kapi arasindan bir merhaba deyip dunyaya donuyorsun yok yinemi olmadi aynanin karsisina gecip ben bu hale gelicek adammiydim deyip synthol ile altin vurusu yapip dunyaya komple veda ediyosn:))(yazdiklarim tamamen hayal urunudur beni baglamaz):)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Terasus » 28 Haz 2014, 05:45

Dun yeniden başladım p90x'e kaldığım yerden, her ne kadar yarısında pes edip çıksam da iyi geldi. 1 aylık aradan sonra Squat'lar ve lunge'ler bacakları tarumar etti, merdiven aşağı inemiyorum :D
Kullanıcı avatarı
Terasus

Mesaj manil » 01 Tem 2014, 08:56

Motivasyon için bol bol "Eye of Tiger" ve hatta ağır kiloda indir kaldır yaparken "Mehter Marşı" (Ceddin Deden ya da Hücum Marşı), Manowar'ın muhtelif eserleri, Karayip Korsanları Soundtrack ya da Gladiator Soundtrack'ler dinlendiği takdirde motivasyonu arttırmak bir yana rekor kırdırtmaya gayet olumlu etki yaptığını ben görmekteyim. :)

Biraz bu tür motivasyon şarkılarına (gerçi mehter için marş diyelim) müzik zevki olarak dudak büken olsa da, ben bu görüşü paylaşmıyorum. Hareketli müzik özellikle performans sporlarında odaklanmayı arttırmaktadır. Bununla ilgili sporcu psikolojisine ilişkin hakemli dergilerde yayınlanmış bilimsel makalalerin olduğunu da biliyorum. ;)
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj Bg17 » 01 Tem 2014, 15:36

Cardio yaparken motorhead otesini tanimam...
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj raven » 02 Tem 2014, 00:10

manil yazdı:Motivasyon için bol bol "Eye of Tiger" ve hatta ağır kiloda indir kaldır yaparken "Mehter Marşı" (Ceddin Deden ya da Hücum Marşı), Manowar'ın muhtelif eserleri, Karayip Korsanları Soundtrack ya da Gladiator Soundtrack'ler dinlendiği takdirde motivasyonu arttırmak bir yana rekor kırdırtmaya gayet olumlu etki yaptığını ben görmekteyim. :)

Biraz bu tür motivasyon şarkılarına (gerçi mehter için marş diyelim) müzik zevki olarak dudak büken olsa da, ben bu görüşü paylaşmıyorum. Hareketli müzik özellikle performans sporlarında odaklanmayı arttırmaktadır. Bununla ilgili sporcu psikolojisine ilişkin hakemli dergilerde yayınlanmış bilimsel makalalerin olduğunu da biliyorum. ;)

Mehter marşı ile bir tek ben çalışıyorum sanıyordum :lol: :D
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj aleamoukht » 02 Tem 2014, 12:21

Dün crossfit'e başladım uzun yıllar basketbol ve fıtness tan sonra zorlanma dıye dusunuyordum ama crossfıt sağlammış :)
Kullanıcı avatarı
aleamoukht

Mesaj EmirB » 05 Tem 2014, 20:32

Crossfit hakkinda bilgi verebilecek olaniniz var midir abiler? forumda baya yapan var gibi.
Ne tur bunyelere uygundur, normal fitness aktivitelerinden farki nedir,
Maliyet nedir, Istanbulda nerelerde communitysi iyidir gibi sorularim yanit bulursa sevinirim :)
Kullanıcı avatarı
EmirB

Mesaj 2fast4u » 05 Tem 2014, 21:06

www.crossfit.com buradan konu hakkinda detayli bilgi edinebilirsin.Yuzlerce kombine hareket ve yuzlerce program ucsuz bucaksiz bir dunya .belli basli bir mantik dahilinde cok fazla kafayi bozmadan vucudu bitirmeden yapmak en mantiklisi.istanbul da en bilineni www.crossfit34.com spora yeni baslayanlara onerilmez .mutlaka saglik kontrolu sart .nabizin 190 larda attigi yerde saglam kalp ciger gerekir.kusmak bayilmak farzdir.rodaji bitirdin motor hazir demektir;)uzun donemde eklem agrilari kalp hastaliklari cikartabilir.su an haftalik programda 1 gun ayiriyorum.o da bodyweight ile yapilan sekli.onun disinda agirlik idmanlarinda 1 gun crossfit tarZinda idman yapiyorum.ornek butun bolge 1 set icinde calisip 10 set yapmak hedef .cok yazicak sey var ilerde detaya girerim.Bu spor nerden cikti bilmiyorum fakat irak ta yillardir gorev yapan kafayi yemis jonny lerin bu iste parmagi olabilir:)birde mma ,ufc karma dovus sporcularida yillar evvel bu tarz idmanlar yapmaya ilk baslayanlar.Lazim olanlar kamyon lastigi,halat,kum torbasi,barfiks demiri,kulp:)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 58 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners