TSF Kahve ve Çay Meraklıları / Coffee & Tea Fans

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Kahve ve Çay Meraklıları / Coffee & Tea Fans

Mesaj Ycg » 08 Tem 2021, 11:31

Merhaba arkadaşlar. Epeydir forumda yoktum hızlı bir giriş yaparak deneyimli kahvesever arkadaşlara bir konuda danışmak istiyorum müsadenizle.

https://www.fakirshop.com.tr/aroma-solo ... inasi-3205

https://www.amazon.com.tr/Philips-HD776 ... B07N4PWFMV

Bu iki makina arasında kaldım. Bilen arkadaşlarımdan bu iki marka arasında bir tavsiye alabilirsem çok sevinirim. Aynı fiyat bandında ek bir tavsiye olursa da memnuniyetle dinlerim.
''Farkındalık hastalıktır.''
Kullanıcı avatarı
Ycg

Mesaj eraslani » 11 Tem 2021, 12:14

[emoji477][emoji2321]Resim

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj eraslani » 11 Tem 2021, 12:20

Ycg yazdı:Merhaba arkadaşlar. Epeydir forumda yoktum hızlı bir giriş yaparak deneyimli kahvesever arkadaşlara bir konuda danışmak istiyorum müsadenizle.

Bu iki makina arasında kaldım. Bilen arkadaşlarımdan bu iki marka arasında bir tavsiye alabilirsem çok sevinirim. Aynı fiyat bandında ek bir tavsiye olursa da memnuniyetle dinlerim.
Bu iki makina birbirinden hayli farkli,philips öğütücüyle öne çıkarken,fakir pour over demlemeyi makineleştiriyor.Yanına güzel bir öğütücü de eklenirse Fakir çok güzel sonuç verir,daha pratik olması önemliyse philips yerinde olur [emoji106]
Bu arada bu philips modelini hiç incelemedim ,kahve ve su miktarı gibi ayarları varsa fiyat avantajıyla tercih edilebilir.

Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Emirr » 16 Tem 2021, 17:20

Herkese merhaba. Kahveyi ne kadar sevsem de çay sevgim ağır basıyor. Dolayısıyla arada çay paylaşımlarıyla katkı yapmak istiyorum.[emoji846]Bugün bir Darjeeling çayı demledim ve siz değerli forum üyeleriyle paylaşmak istedim. Darjeeling bölgesinin Soom çiftliğinden, First Flush yani ilk sürgünlerden toplanan bir çay. FTGFOP1 olarak paketlenmiş. Bunun anlamı dalın ucundaki tomurcuk ve tomurcuktan sonra gelen körpe yaprakların, yaprak bütünlüğüne dikkat edilerek toplanmış, kurutulmuş ve paketlenmiş olması. Ağaçsı ve topraksı denilebilecek Darjeeling yapısının özeti gibi bir çay. Yüksek seviyelerde ortaya çıkan hafif tatlılık bunda yok denecek kadar az. 90 derecede 70 saniye, kağıt filtre kullanarak demledim. Sizlerle çayın demlenmeden önceki halini, bardakta aldığı rengi ve demlendikten sonra yaprakların durumunu paylaşıyorum. [emoji1374]

Resim

Resim
Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Emirr

Mesaj monopusher » 17 Tem 2021, 10:55

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
the difference is to be sharper than anyone else.
Kullanıcı avatarı
monopusher

Mesaj eraslani » 17 Tem 2021, 12:27

Emirr yazdı:Herkese merhaba. Kahveyi ne kadar sevsem de çay sevgim ağır basıyor. Dolayısıyla arada çay paylaşımlarıyla katkı yapmak istiyorum.[emoji846]Bugün bir Darjeeling çayı demledim ve siz değerli forum üyeleriyle paylaşmak istedim. Darjeeling bölgesinin Soom çiftliğinden, First Flush yani ilk sürgünlerden toplanan bir çay. FTGFOP1 olarak paketlenmiş. Bunun anlamı dalın ucundaki tomurcuk ve tomurcuktan sonra gelen körpe yaprakların, yaprak bütünlüğüne dikkat edilerek toplanmış, kurutulmuş ve paketlenmiş olması. Ağaçsı ve topraksı denilebilecek Darjeeling yapısının özeti gibi bir çay. Yüksek seviyelerde ortaya çıkan hafif tatlılık bunda yok denecek kadar az. 90 derecede 70 saniye, kağıt filtre kullanarak demledim. Sizlerle çayın demlenmeden önceki halini, bardakta aldığı rengi ve demlendikten sonra yaprakların durumunu paylaşıyorum. [emoji1374]

Resim

Resim
Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Afiyet olsun,harika görünüyor [emoji106]

Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Ycg » 29 Tem 2021, 19:51

eraslani yazdı:
Ycg yazdı:Merhaba arkadaşlar. Epeydir forumda yoktum hızlı bir giriş yaparak deneyimli kahvesever arkadaşlara bir konuda danışmak istiyorum müsadenizle.

Bu iki makina birbirinden hayli farkli,philips öğütücüyle öne çıkarken,fakir pour over demlemeyi makineleştiriyor.Yanına güzel bir öğütücü de eklenirse Fakir çok güzel sonuç verir,daha pratik olması önemliyse philips yerinde olur [emoji106]
Bu arada bu philips modelini hiç incelemedim ,kahve ve su miktarı gibi ayarları varsa fiyat avantajıyla tercih edilebilir.

Başlıktan ümidi kesince mesajını geç gördüm. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Fakir gönderiyi paylaştığım tarihte fiyat olarak da epey avantajlıydı almadığıma pişman oldum. Philips de yine dediğiniz gibi öğütücüyle epey pratik geldi ama hali hazırda öğütücüm var ve demleme çeşitleriyle fakir daha mantıklı geldi sonrasında. Sanırım ona yönlenecem [emoji1]
''Farkındalık hastalıktır.''
Kullanıcı avatarı
Ycg

Mesaj eraslani » 29 Tem 2021, 20:29

Ycg yazdı:
eraslani yazdı:

Başlıktan ümidi kesince mesajını geç gördüm. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Fakir gönderiyi paylaştığım tarihte fiyat olarak da epey avantajlıydı almadığıma pişman oldum. Philips de yine dediğiniz gibi öğütücüyle epey pratik geldi ama hali hazırda öğütücüm var ve demleme çeşitleriyle fakir daha mantıklı geldi sonrasında. Sanırım ona yönlenecem [emoji1]
Öğütücü varsa kesinlikle Fakir [emoji108][emoji106]

Kullanıcı avatarı
eraslani

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners