TSF SE Modeli Yedek Kayış Konusu

Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition Forum Saati Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, TSF Special Edition Project Bölümünde Steinhart Timepieces ve TSF İşbirliği İle Üretilecek Olan TSF Special Edition Modeli Hakkında Detaylı Bilgilere ve Paylaşımlara Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

TSF SE Modeli Yedek Kayış Konusu

Mesaj Bond » 20 Eki 2010, 11:50

TSF Special Edition SS ve DLC modellerinde standart kayış "Special Bracelet Flieger Büffel Black Vintage" olarak gelecek. Aynen Silver Limited Editionda olduğu gibi. Steinhart sitesinde de 22x18mm 160 nolu kayış. Yüksek kaliteli gerçek Bufalo derisi ve el yapımı kayış fildişi renginde kontrast dikişlere sahip ve Flieger konsepte uygun olarak zımbalı. Type seçimine göre 18 mm lik Steinhart logolu SS veya DLC Black deployant toka ile gelecek.

Resim

Resim

Bu zımba konusunuda hemen açıklayayım aklımda idi ama burada konu içinde kısaca geçmek daha mantıklı olur. Bu zımbalar tarihte kullanıldığı yıllarda kayışı sabitlemek için yerleştiriliyordu, bugün ise sadece optik amaçlı kullanıyor eskisine uygun olarak ama işlevi bulunmamakta. Eski tarzda olan kayışlarda satılmakta elbette.

İkinci kayış konusuna gelirsek, tek model olursa her iki kasa koduna uyan bir renk olması mantıklı olur örnek havana modeli (Clk’nın PVD chrono konusundaki renk gibi ) veya başka aramızda seçilecek bir renk.

Sabah Clk ile konuştuk ikinci kayış modeli için aklımızdaki diğer opsiyon şu, DLC ve SS modellerindeki yedek kayışın farklı olma durumu olabilir kutularda. Farklı olması mümkün olursa örnek SS için güzel bir açık/koyu kahve tonunda zımbalı yada zımbasız seçebileceğimiz model olurken. DLC için ise mesela gene siyah ama beyaz ve turuncu dikişli bir kayış olabilir yada başka seçeçeğimiz kahve. Listede yok bu tarz ama soracağız Steinharta.

Şu anda bu durum elbette kesin değil, Clk Günther ile konuşacak ve durumu soracak. Ben fikirlerimi yazmak ve sizlerinde fikirlerini almak adına bu konuyu açtım. Bu kabul olursa DLC model katılımcıları 2. kayıs seçimi ve SS modeli katılımıcıları 2 kayış seçimi diye iki ayrı konu açar seçeriz. Ne dersiniz? Olumsuz yanıt gelirsede tek kayış için herkes söyler sitedeki kodlarla modelini, çoğunluğun istediğini ok leriz.

Tek seçim olursa şu kodlu kayışlar kahve tonları ile uygun duruyor. Grup A ve Grup B olarak fiyatlandırmasına göre ayırdım. Güntherin biz bu konuda sorun yapacağını sanmıyorum, her iki fiyat grubundanda seçilebilir. Hepsi 22x22 modeller ve kahvenin çeşitli tonlarında. Çoğunluk neyi isterse onu seçeriz. Konuyu illa oy verilsin diye değil fikirlerimizi rahat ayrı konuda paylaşalım diye açtım.

Steinhart 22mm Straps :arrow: http://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&Sel_ID=20&Sel_Cat_ID=1

Grup A olanlar: 204-200-194-185-184-137-156-131-97-84 / Grup B: olanlar 191-166-145-127-112-109-103
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Re: TSF SE Modeli Yedek Kayış Konusu

Mesaj Clk » 20 Eki 2010, 12:16

Ek bilgi olarak yazayim. DLC alacak arkadaslara yukarida ki kayis siyah deployant kilit ile gelecektir. Ayni durum kahverengi kayisin tokasi icin de gecerlidir.

Secelim bakalim hep beraber güzel bir kayis.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj herofb » 20 Eki 2010, 12:28

standart kayış + havana benim için OK'dir.Bu arada dışarıdan uygun bir nato bulmak için yardınlarınız rica olunur :)
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj Cinman » 20 Eki 2010, 13:08

Standart kayış zimbalari alerjen Midir ?
Çelik izeri kaplama gibi geldi gözüme
Kullanıcı avatarı
Cinman

Mesaj Archezia » 20 Eki 2010, 15:33

DLC kasada siyah kayışın deployant kilit siyah olmasın diyebiliriz heralde değil mi Steinharta? Dikişler, zımbalar kontrast katıyor ama o deployantta SS olsa benim için daha güzel olur.

Ayrıca eğer DLC'nin yedek kayışı da siyah olursa ben DLC'den vazcayarım. :) Kasa siyah, standart kayış siyah, yedek de siyah olursa boğulur kalırım siyahlar içinde. Siyah yedek kayışa oy verecek arkadaşları da uyarıyorum buradan :) Şakayla karışık yazdım, tabiki çoğunluk siyah derse uyarım ama çok da acı çekerim...

Clk herkesin kendisinin seçme durumu olmadı heralde değil mi? Steinhart'tan net bir hayır cevabı aldık mı?
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj Bond » 20 Eki 2010, 16:10

@ Archezia

Dediğimiz siyah kayış özel bir modeldi, yoksa aynısı elbette olmaz :) Olması kolay değil zaten elinde hazır olan bir şey değil çünkü. Çift dikişli düşünmüştük, gerçi kayış herkes istediğini alır sonra ekstra çok seçenek var. ;) Nato, Mesh, Fabric vs.

Banada standart kayış yanında DLC / SS farketmez Havana vintage uygundur. Bence en özel ve farklı duran kayış o seride.

@ Cinman

Zımbaların arkası derinin içine gömülü kol ile temas etmiyorki nasıl alerji yapsın :) Şu var kimse anti alerjen zımba yapmaz zaten de. Eğer uzaktan dahi alerjik reaksiyon oluyorsa o parçalar gibi birşeyden farklı zımbasız kayış kullanman gerekir. Senin toka ve deployantın DLC olacak zaten, birde halka kalıyor sana alerjik reaksiyon oluşturabilecek, örnek 2. kayışta olursa o tarz malzemeden parça yani. Onuda çıkarabilirsin. O metal parça için Clk'nın chrono modelin inceleme konusuna bakabilirsin, havana kayışta takılı.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj mech16 » 20 Eki 2010, 16:52

standart kayış + havana +1 lütfen...(kahve tonlara da varım)
Kullanıcı avatarı
mech16

Mesaj 2fast4u » 20 Eki 2010, 18:07

std kayis+habanos:) +spor paket ,navigasyon :)2fast4u olmak zor
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Sonraki

Dön TSF Special Edition By Steinhart Timepieces

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners