Casio SGW-100 Bilgi

Dalgıç Pilot Askeri Masa Duvar Digital ABP Saatler

Re: Casio SGW-100 Bilgi

Mesaj Bond » 02 Tem 2010, 17:53

Yeşilevlerdeki daha zaman var gitmene ama bence belirttiğin fiyat aralığında Casio'nun modelleri en doğru karar olacaktır. Ben şöyle bir baktım netten fiyatları çok uygun ve işini görecek kaliteli modeller var. Kişisel tercih olduğu için model önerisi eklemedim ama herhangi bir saat satan sitede hemen hemen tüm modelleri görebilirsin. Elbette military yada outdoor segmentinde farklı markalarda var ama bu fiyat aralığında onları alman zor olur. Şimdiden sana hayırlı bir askerlik ve tezkereler dilerim.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj 2fast4u » 13 Tem 2010, 10:53

prg40 ile askere gittigimde (Ktka) ya bagli 1.taburda yapmistim (KKTC).Bilenler iyi bilir ki Kibris in askerliginde spor ve gunesin yeri ayridir.Kulaga hos gelen bu ikilinin yanina susuzluguda eklersek muthis bir triple ortaya cikiyor.Iste bu meyanda ben kolumda dev saatimle komutanin gozune terminator gibi gelmis olacam ki pentatlon dahil her 3 km kosuda beni test etmeye calisti.Bende kaytarmaya .....astsubaylar arada bir sicaklik soruyordu.Yon tayiniderslerinde komutan yere sopayla biseyler cizerken dijital pusulam saniye icinde bilgi veriyordu ardindan yuzbasi da ben sana gosteririm gibilerinden bakiyordu ki sanirim saatimin 5 farkli alarm ozelligini kullanmadigimi farketmisti ve gun icinde 5 ayri nobet yazarak ve bunu 1 ay surdurerek merakini giderdi:)surekli rakkim olcerdim .Girnede kalibre ettigim yukseklik lefkose sirtlarinda bana eglencelik olmustu.Chronometer ozelligi benim icin artik safakmetreydi hala 001 yazar cunku icimden takmak gelmiyor.Hayirli tezkereler
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Bond » 13 Tem 2010, 11:10

2fast4u yazdı:prg40 ile askere gittigimde (Ktka) ya bagli 1.taburda yapmistim (KKTC).Bilenler iyi bilir ki Kibris in askerliginde spor ve gunesin yeri ayridir.Kulaga hos gelen bu ikilinin yanina susuzluguda eklersek muthis bir triple ortaya cikiyor.Iste bu meyanda ben kolumda dev saatimle komutanin gozune terminator gibi gelmis olacam ki pentatlon dahil her 3 km kosuda beni test etmeye calisti.Bende kaytarmaya .....astsubaylar arada bir sicaklik soruyordu. Yon tayiniderslerinde komutan yere sopayla biseyler cizerken dijital pusulam saniye icinde bilgi veriyordu ardindan yuzbasi da ben sana gosteririm gibilerinden bakiyordu ki sanirim saatimin 5 farkli alarm ozelligini kullanmadigimi farketmisti ve gun icinde 5 ayri nobet yazarak ve bunu 1 ay surdurerek merakini giderdi:)surekli rakkim olcerdim .Girnede kalibre ettigim yukseklik lefkose sirtlarinda bana eglencelik olmustu.Chronometer ozelligi benim icin artik safakmetreydi hala 001 yazar cunku icimden takmak gelmiyor.Hayirli tezkereler

Data Bank model bir Casio ile gitsen demek yazıcı yada kantinci olacaktın. Olsun faydası olmuştur sıkı eğitimlerin sıcakta :lol:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj ozgurece » 09 Ara 2010, 17:17

Arkadaşlar pusulayı açtıktan 8 saniye sonra PLEASE cal yazıyor tekrar aynı tuşa basınca 8 saniye sonra aynı msajı veriyor bu konuda bilgisi olan varmı ?
Kullanıcı avatarı
ozgurece

Mesaj Thevenin » 09 Ara 2010, 18:25

ozgurece hosgeldin. Ben de unutmus idim, biraz baktim. Pil degisimi sonrasinda veya her 100 gunde bir pusulanin "bearing sensor cal." isleminin yapilmasi gerekiyor.

Bearing sensor kalibrasyonu:
- Saat koldan cikarilmali yere paralel konumda tutulmali.
- Pusula/termometre modunda iken kalibrasyon ekranini gorene kadar "ADJUST" tusunu basili tutuyoruz. Saat 12 yonundeki gosterge yanip sonmeye baslayacaktir.
- "COMP" tusuna basiyoruz. Saat 12 yonundeki gosterge her saniye saat yonunde hareket etmeye baslayacaktir. Yapilacak islem su: saatin yere paralel konumunu bozmadan, gostergenin her hareketinde gosterge hep ileriye bakacak sekilde saati cevirmek.
- Gosterge bu sekilde 2 tur attiktan sonra "MODE" tusu ile kalibrasyonu tamamliyoruz.

Ayrica "manyetik sapma kalibrasyonu" da yapilabilir.

Manyetik sapma kalibrasyonu:
- Pusula/termometre modunda iken kalibrasyon ekranini gorene kadar "ADJUST" tusunu basili tutuyoruz.
- "MODE" tusuna basiyoruz. Bu asamada buyuk "dEC" yazisi ve yukarisinda manyetik sapma acisi ve yonu ekranda gorunuyor olmali.
- "LIGHT" ve "COMP" tuslarini kullanarak aciyi ve yonu ayarliyoruz. Turkiye icin ortalama deger: 4 derece Dogu (4 E). Cok hassas olcumler beklenmiyor zaten, 0 olarak da birakabilirsiniz.
- Kalibrasyon "ADJUST" tusu ile tamamlaniyor.

CASIO Operation Guide 3157 (ing.)
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj ozgurece » 10 Ara 2010, 12:21

oo süper ne kadar güzel açıklamışsınız çok teşekükür ederim elinize sağlık Thevenin
Kullanıcı avatarı
ozgurece

Mesaj Thevenin » 10 Ara 2010, 19:26

Rica ederim, faydali olduysa sevindim.
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj wsnake » 16 Oca 2011, 00:39

Arkadaşlar ben bu tip ekstrem şartlarda G Shock serisini tavsiye ederim. Üzerinden Kamyon geçse bişey olmuyor. Bizzat denendi onaylandı :)
Kullanıcı avatarı
wsnake

ÖncekiSonraki

Dön TSF Tematik Saatler - Theme Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners