Longines Legend Diver L3.774.4.50.0 Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Kutu A癟覺l覺覺 - heritage/retro

Mesaj tt59 » 27 Kas 2021, 09:24

Hamilton Broadway Day Date :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
tt59

Ya: 42
Kay覺t: 30 Au 2015, 17:43

Mesaj mturann » 27 Kas 2021, 09:55

Hamilton
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj Bahas » 27 Kas 2021, 22:17

Longines Heritage Silver Arrow diyeceim ama dress deil demisiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Bahas

Ya: 36
Kay覺t: 22 Tem 2011, 18:29

Mesaj kirpi » 28 Kas 2021, 23:17

zerinden zaman ge癟tii i癟in galiba ilk mesaj覺 editleyemiyorum.

襤pucu 4: Marka Longines arkadalar. (Silver Arrow da 癟ok g羹zelmi ama dediim gibi benim saat dress watch deil) Dress watch olmayan Longines marka, heritage/vintage denebilecek bir saat.
Kullan覺c覺 avatar覺
kirpi

Ya: 38
Kay覺t: 03 Tem 2016, 19:10

Mesaj slhgzl » 29 Kas 2021, 11:27

Big eye
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj Merdo » 29 Kas 2021, 17:08

Spirit veya legend diver ??
Kullan覺c覺 avatar覺
Merdo

Kay覺t: 21 Haz 2012, 10:26

Mesaj kirpi » 30 Kas 2021, 00:07

Merdo nickli arkada覺m覺zdan doru tahmin geldi :champ:

Longines Legend Diver'覺n L3.774.4.50.0 referans numaral覺 modeli. 襤lk 繹nce 1960'larda 羹retilmi, bir s羹redir ise tekrar 羹retimde olan vintage bir diver, Longines'in heritage segmentinin bir 羹yesi olarak ge癟iyor. Forumda da bilinen bir model ve incelemeleri mevcut, tekrar uzun uzad覺ya anlatmama gerek yok bu y羹zden. A癟覺l覺 olarak Longines'in kendi sitesinden afili bir resmini koyuyorum gene de, ben b繹yle g羹zel 癟ekemedim.
Resim

Y覺llard覺r beendiim ve istediim bir modeldi, son zamanlarda bu fiyat civar覺nda Oris Heritage Diver's 65 ile Rado Captain Cook modellerini de d羹羹nd羹m ama Legend Diver'覺n auras覺 bir baka bence, dier saatler akl覺m覺 癟elemedi. Resim

Bir s羹redir b羹t癟e oluturmaya 癟al覺覺yordum, kur artt覺k癟a fiyat da artmakta olduundan (daha yeni artm覺t覺, Aral覺k'ta tekrar art覺yormu) h覺zl覺 bir karar verip ald覺m.

襤lave olarak s繹yleyebileceklerim unlar;
-Tarih penceresini hem forumda hem de internette kimse sevmiyor anlad覺覺m kadar覺yla, a覺rd覺m. Tarihi g繹stermesi benim gayet houma giden bir 繹zellik.
-Mavi kadranl覺 Legend Diver da 癟ok ho g繹r羹n羹yordu ama hem siyah kadranl覺 model daha orijinal ve klasik geldi hem de mavi kadranl覺 ile siyah kadranl覺 aras覺nda sa癟ma bir fiyat fark覺 var nedense.
-Metal has覺r kordonlusunu denemitim saat癟ide, yine hem fiyat fark覺 oluyor hem de metal kordon fazla a覺rl覺k yap覺yor kullanmaktan keyif alam覺yorum. O y羹zden mesh kordonlu modele hi癟 bulamad覺m.
-Deri kordonu 癟ok dayan覺ks覺z geldi g繹z羹me, kolay eskiyecek ve hatta kopuverecek gibi. Bir de diver (normal tipte d覺tan bezelli bir diver saat olmasa da) b繹yle klasik tipte bir kordonu ben 癟ok yak覺t覺ram覺yorum. G羹nl羹k, spor giyim ile kullanmak i癟in kaliteli nato kordon aray覺覺nday覺m, deri, kanvas, naylon her t羹rl羹 nato kordon ile uyum salayabilecek bir saate benziyor. Bu klasik kordonu ise daha d羹zg羹n giyindiim zamanlarda kullanmak i癟in kenarda bekleteceim.
-Luglar覺 uzun ama beni rahats覺z etmedi hi癟. Bileklerim ince olduu i癟in 癟ok mu k繹t羹 durur diye d羹羹nm羹t羹m ama saat癟ide deneyince bir rahats覺zl覺k vermedi, saatin i癟ten bezelli oluu ve bir diver i癟in 癟ok kal覺n olmamas覺 bu saati klasik diverlardan daha zarif k覺l覺yor, bu sayede ince bileklerde de fena durmuyor hem de her t羹rl羹 k覺yafet ile uyum sal覺yor.
-u ana kadar g羹nl羹k sapmas覺 3.5 saniye civar覺nda, beni tatmin etti.
-Dediim gibi eskiden beri 癟ok beendiim bir modeldi, alacak herkese tavsiye ederim. Ben de nato kordon i癟in tavsiyelere a癟覺覺m.

Saat elime ulat覺ktan sonra araya hafta sonu, bug羹n de mesai girdi, zaten 癟ok uzatt覺m daha fazla uzatmadan resimleri koyuyorum.

Bunlar da benim unboxing yaparken 癟ektiim fotolar. Daha g羹zelleri sizin olsun.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

not: Bu mesaj覺 g繹ren bir moderat繹r arkada bal覺覺 deitirebilir, ben deitiremiyorum san覺r覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
kirpi

Ya: 38
Kay覺t: 03 Tem 2016, 19:10

Re: Longines Legend Diver L3.774.4.50.0 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj argn » 30 Kas 2021, 00:58

G羹zel bir se癟im, g羹le g羹le kullan覺n :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
argn

Ya: 55
Kay覺t: 05 Tem 2014, 02:42

ncekiSonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Bing [Bot] ve 92 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners