MWC - Militarische Uhren Gesellschaft- Military / Asker Saat

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: MWC - Militarische Uhren Gesellschaft- Military / Asker

Mesaj Eterna » 27 Haz 2021, 10:45

Hepimizin saatler ilgili sevdiği, istediği özelikler vardır.

Bu saat benim saatlerde en sevdiğim özellikleri karşılıyordu. Çok beğendim gerçekten. Ve asla elden çıkarmamaya, her daim bunu kullanmaya karar verdim.

küçük kasa çapı, kalınlığı, safir camı, vidalı kapağı, vidalı kurma kolu, yüksek su direnci, sağlam pimleri, ince ayarı olan jübile bileziği, takvimi, 10 senelik pil ömrü vs. vs. Her şey istediğim gibi sanki ben ürettirmişim.

Ama bir şey olduki bu kadar masraftan ve uğraştan sonra büyük hayal kırıklığına uğradım. Gerçekten çok üzüldüm, moralim bozuldu.

Saatin safir kristal camı bombeli. Evet olabilir. Ama hiç hesaba katmadığım bir durum oldu. Benim gözlerim bayağı bozuk. Miyop ve astigmat var. Örneğin ekrana uzun süre bakamam, akvaryuma bakamam, dürbün ile bakamam, tren camı gibi kalın camlardan bakamam. Gözlerim rahatsız oluyor.

Saatimede uzun uzun keyifle bakamıyorum. Gözüm rahatsız oluyor. Biraz araştırdım. Modellerin % 99 u bombeli cam. Diğer G10 askeri saat üreten rakip firmalara; CWC, Preciste vs. baktım hepsi bombeli cam. Şaşırdım. Demek ki var bir hikmeti. Herhalde sağlamlık ile ilgilidir bilemedim.

Ama ben kolumdaki saate sadece saat kaç diye bakmam. Akılma her geldiğinde, bütün gün bakarım. Mutlu olurum. Ama bombeli camda bakamıyorum uzun uzun.

Çok keyfim kaçtı. Hayattımda ilk defa istemeden ilan vereceğim. Eğer ilgilenen olursa çok çok cazip bir şekilde verebilirim. Saat evden dışarı çıkmadı. 10/10 durumda.

500 TL civarı vergi ödedim, kargo parası ödedim, yedek orjinal mwc nato kayış aldım ödedim. Onların hiç birini almam. Elimden gelen jesti yaparım.

Yakında ilan açarım. İlan açmadan yazışmak isteyen olursa buradayım..
En son Eterna tarafından 27 Haz 2021, 13:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj MrPandül » 27 Haz 2021, 13:35

hayırlı olsun , çok keyifli bir saat gerçekten . :champ: :champ:
Ben de kuzenini kullanıyorum 80-90 lar arası G10 serisi

ResimDSCF1388 by Serkan Şentürk, on Flickr
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj volkifb » 28 Haz 2021, 14:23

İyi günlerde kullanın :thumbup:
Kullanıcı avatarı
volkifb

Mesaj KaraSinek » 12 Ağu 2021, 15:13

Eterna yazdı:Yakında ilan açarım. İlan açmadan yazışmak isteyen olursa buradayım..

bu kadar sevdiğiniz hayranlıkla anlattığınız saatinizi bence satmayın. sürekli bakmadan sadece saati okumak için kullanmaya devam edin...
https://www.instagram.com/karasinek666/
Kullanıcı avatarı
KaraSinek

Önceki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 182 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners