Bir değişik kutu açılışı: Automatic Six Hundred

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Bir değişik kutu açılışı: Automatic Six Hundred

Mesaj jstein » 20 Oca 2021, 18:53

Merhaba arkadaşlar, çok değişik bir kutu açılışıyla karşınızdayım çok uzatmadan hikayesini anlatayım zira ben bu saati 5 senedir bekliyorum. Sene 2015-2016, kickstarter'daki saat projelerini her gün kontrol ettiğim dönemler; bir saat projesi var hoşuma giden; el yapımı, tecrübe ettiğim tasarımların dışında ama epey pahalı, girişimcisi bir iki kere denemiş üretmeyi ama yüksek fiyatından ötürü fonlayamamış proje gerçekleşmemiş vay be diyorum güzelmiş de çok pahalıymış...
2016 nisan, bir bakıyorum aynı saati bir daha fonlamayı deniyor girişimcisi öncekilere göre çok daha makul fiyatlara, ama "super early bird" diye geçen; girişimcinin en avantajlı fiyatla vermeyi vaat ettiği 3 saat rezerve edilmiş bile. Bir sonraki fiyat basamağı da (early bird) gene biraz fazla geliyor bütçeme. Takibe başlıyorum 3 kişiden vazgeçen olursa ben zıplarım projeye diye...
Projenin kapanmasına yakın 18 mayıs'ta 3 kişiden biri vazgeçiyor ve ben de super early bird katılımcıların arasına katılıyorum. 1-2 gün sonra da hedef miktarın biraz üzerinde toplanarak fonlanıyor proje.
Girişimci proje için kesintiler öncesi 21000 pound gibi bir para topluyor. Projenin de vaat edilen bitiş ve teslimat tarihi 2016 sonları. Projenin fonlanmasının üzerinden 1 ay geçmeden brexit referandumu oluyor, İngiltere AB'den ayrılma kararı alıyor ve pound bir anda dibe vuruyor. Bir kaç gün içinde bir mesaj alıyoruz, projenin sahibi sözüm söz saatinizi yapacağım ama zamanında istiyorsanız şu kadar daha gönderin zira bendeki para kuşa döndü ya da beklersiniz elbet bir gün toparlarım parayı gene bitiririm evvelallah diyor. Ben dahil kimse de yanaşmıyor buna haliyle.
Sonrasında başlıyoruz beklemeye arada girişimci mesaj atıyor daha pek bir şey toplayamadım, uğraşıyorum vesaire 4 sene böyle geçiyor ama adam ortadan kaybolmadığı için katılan herkes bir şekilde hala ümitli...
2020'nin sonbaharında gene bir mesaj alıyoruz girişimci "arkadaşlar ben uğraşıyorum ama daha çok da bir şey olmadı, aranızda isteyen varsa ben şirketimi tüm haklarıyla ve varlıklarıyla sembolik 1 pound'a devredeyim ama alan kişi de projeyi bitirmeye söz versin, detayları özelden konuşuruz isteyenle" diyor. Bundan sonra bir süre daha yeni bir haber almadan beklemeye devam ediyoruz "ne oldu acaba? nedir? ne değildir?" derken yılın sonlarına doğru Finlandiyalı bir arkadaşın projeyi devraldığı ve kısa sürede bitireceği haberini alıyoruz ve bundan sonrası epey süratle çözümleniyor. Bugün itibariyle de dile kolay yaklaşık 5 senedir beklediğim saatime kavuşuyorum.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
One Timex digital watch, broken.
Kullanıcı avatarı
jstein

Re: Bir değişik kutu açılışı: Automatic Six Hundred

Mesaj justaguy » 20 Oca 2021, 19:40

Çok enteresan bir tasarım. Güle güle kullanın :champ:

5 yıllık macerada çok iyiymiş. Bu süre boyunca paranızı geri almayı denediniz mi? Kickstarter’in bu tür durumlarda yaklaşımı nasıl?
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj req » 20 Oca 2021, 19:44

hikayesi de saat de çok güzel... güzel günlerde kullanın.
Kullanıcı avatarı
req

Mesaj jstein » 20 Oca 2021, 19:59

Justaguy, req :champ: çok teşekkürler

@justaguy açıkçası denemedim, projeye katılanların hiçbiri denemedi bildiğim. Ama bildiğim kadarıyla da kickstarter ihtilaflarda hiç müdahil olmuyor sadece fonlamaya aracılık ediyor komisyonunu alıp çıkıyor aradan.
One Timex digital watch, broken.
Kullanıcı avatarı
jstein

Mesaj danGerfuLL » 20 Oca 2021, 20:04

Yaşar Kemal duysa 3 roman çıkarır bu hikayeden. [emoji846]

Şaka bir yana tasarımı güzelmiş. Eski 1966larin kare Sportsmatic tasarımını andiriyor. Güzel zamanlar göstersin. [emoji1303]

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj raven » 20 Oca 2021, 20:14

Hayırlı olsun :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj SelAc » 20 Oca 2021, 20:44

Bu uzun bekleyişe değmiştir muhtemelen. Hayırlı uğurlu olsun. Güzel zamanlar göstersin.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj kbtrgt » 20 Oca 2021, 21:44

Bu hikayesi uzun sürmesi saati daha özel daha anlamlı hale getirmiş çok güzel saat güle güle kullanın[emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
kbtrgt

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 132 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners