Longines Flagship Heritage L4.795.4.Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Alk覺m » 05 Oca 2021, 11:12

MehmetKarat羹rk yazd覺:
cash yazd覺:
ekdellal yazd覺:Flagship Heritage 39 mm

Sent from One+ 8 pro 12/256 via Tapatalk

+1 hay覺rl覺 olsun mehmet hocam.

Tebrikler Erol hocam - Olcay hocam

Saatimiz Flagship Heritage 38.5mm

G羹n i癟erisinde resimleri ve dilim d繹nd羹羹nce izlenimlerimi paylaaca覺m :champ:
Senin bilegine yakistigina eminim Mehmet. Cok dogru bir tercih olmus.[emoji6]

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Alk覺m

Kay覺t: 10 Oca 2019, 16:42

Mesaj MehmetKarat羹rk » 05 Oca 2021, 13:15

Tahminlerini esirgemeyen herkese teekk羹rler.

襤lk olarak s繹ylemek istediklerim aras覺nda unu anlad覺m ki, tek saat kullanman覺n, kiinin lehine ve aleyhine deien y繹nlerinin olduu kan覺s覺nday覺m.

Kendi a癟覺mdan bahsedecek olursam, son 3 saatimide hemen hemen birer sene aral覺klar ile tek saat olarak kulland覺m.

Rolex Op alal覺m derken, son anda deien fikrimden dolay覺 襤stemeden de olsa ge癟i yapt覺覺m BB58 modeli bir senedir hi癟 aral覺k vermeden bileimde yer ald覺. Kuma pantolon g繹mlek ceket - ort t繹rt derken hi癟 bileimden ayr覺lmad覺.
Dedim ya, tek saat kullanman覺n verdii tak覺nt覺 dier modelleri anlamam覺z覺 veya bak覺 a癟覺m覺z覺 deitirmemizi engelliyor san覺r覺m. En az覺ndan benim bak覺 a癟覺m覺, baka modellere kar覺 tedirgin yaklamam覺 salad覺n覺 s繹yleyebilirim.

BB58, tarih penceresiz, alt覺n sar覺s覺 indis kadran覺 ve simetrisinin m羹kemmelliinden, sade, zarif ve konforlu bileziinden 繹t羹r羹 benim vazge癟ilmezim oldu; az daha sat覺yordum g羹zellii :D
1 y覺ll覺k kullan覺m sonucunda, san覺r覺m bundan sonras覺nda tarihli bir model saati kullanmak istemeyeceimi d羹羹nm羹t羹m.

Gelelim saatimizin modeline
Bu modele g繹nl羹m羹n kaymaya balad覺覺 zamanlarda, Master Collection serilerinden saat 3 y繹n羹nde tarih olmaks覺z覺n bir aray覺a ge癟mitim.
Ne yaz覺k ki Longines hemen hemen t羹m modellerinde tarih kullan覺yor ve bir癟ou saat 3 y繹n羹nde
Bundan 繹t羹r羹 tarih penceresi olmas覺ndansa, Moonphase modellerinde olduu gibi ay g繹r羹n羹ml羹 tarihi yinede sineye 癟ekerim dedim.
Sonunda gelinen yolda, tarih penceresi olsada, 6 y繹n羹nde olduu i癟in ve bunu 癟ok da kafama takmamam gerektiini d羹羹nd羹羹m i癟in herey netlemi oldu.

Resim

Uzun zamand覺r dress watch bir saatim olsun istemiimdir.
Her ne kadar da olsa, deri kay覺a bak覺 a癟覺mdan 繹t羹r羹, forumda art覺k g繹z羹me batarcas覺na deri kay覺l覺 dres modeller, deri kay覺l覺 diver ve chorono modeller y羹z羹nden fikrim g羹n g羹n deiime urad覺.

Resim

nceki modellerinde olan takvimsiz bir modelini 癟ok arad覺m tarad覺m ne yaz覺k ki bir t羹rl羹 bulamad覺m. Hani en k繹t羹s羹 癟ok ezilip b羹z羹lmemi h覺rpalanmam覺 bir modelini bulur ve deerli Cengiz ustam覺za bak覺m覺n覺 ve restorasyonunu yapt覺r覺r ve kullan覺r覺m demitim, ama malesef olmad覺.

Resim

Resim

T羹m alternatiflerin 39 mm ve alt覺 hatta 36 mm dahi olur dercesine girdiim aray覺 sonucunda, verdiim kararda yine se癟eceim saatte benim i癟in 繹nemli olan simetri temiz bir kadran yap覺s覺 ve azda olsa ge癟mie bir yolculuk tad覺nda vintage g繹r羹nt羹s羹ne sahip bir saat olsun istedim.

Modelimiz, 1957 y覺l覺ndan g羹n羹m羹ze kadar gelmi, markas覺na ve modeline sayg覺 duyduum, vintage g繹r羹nt羹s羹n羹 koruyan, modelin tarihine g繹sterdii bal覺l覺k, ge癟irmi olduu y覺llar覺n yaanm覺l覺覺 ile birlikte bu zamana gelen bir model olan, Longines Flagship Heritage

Resim

Resim

Saatimiz, 38.5 mm 癟ap覺nda, krem rengi zemin ve alt覺n rengi indisleri ile 癟ok houma gitti diyebilirim.
Yine 癟ok ho bir yaz覺 karakterine sahip olan, otomatik ve flagship yaz覺lar覺 saate ayr覺 bir hava katarken, kabartmal覺 olan kendine has kanatl覺 logosu indisler ile ayn覺 rengi payla覺yor.
Vintage g繹r羹nt羹s羹ne sahip olan k覺l覺癟 eklindeki akrep ve yelkovan覺n, ince ekilde ilenmi superluminova eklentisi, keke hi癟 olmasaym覺 dedirten y繹nderinden biri oldu benim i癟in
Ve tabiki sonradan oluan tarih penceresine olan 繹n yarg覺m, keke hi癟 olmasaym覺 dediim y繹nlerinden biri oldu.

Resim

Tekrar s繹ylemek gerekirse, tarih penceresinin 3 konumunda olmas覺ndansa, 6 y繹n羹nde olmas覺, en az覺ndan benim a癟覺mdan Tercih edilebilirlik derecesine sahip oldu.
Bu ekilde tak覺nt覺l覺 olduum simetri 繹zellii bir ekilde korunmu oluyor :thumbup:

ap: 38.5mm
Y羹kseklik: 11.9 mm
Kal覺nl覺k: 10.25 mm

Diren癟: 30 mt
Lug: 19mm Deri Kay覺
Otomatik
Kalibre: L615
G羹癟 Rezervi: 42 Saat
Saat 6 da k羹癟羹k saniye ve tarih
28.800 Titreim
Olmad覺 diye 羹z羹ld羹羹n dua'ya, g羹n gelir sevinirsin
Kullan覺c覺 avatar覺
MehmetKarat羹rk

Ya: 41
Kay覺t: 16 Au 2017, 20:57

Mesaj beatrixkido » 05 Oca 2021, 13:28

hay覺rl覺 olsun. g羹zel g羹nlerde kullan覺n
Kullan覺c覺 avatar覺
beatrixkido

Ya: 49
Kay覺t: 27 May 2017, 12:17

Mesaj slhgzl » 05 Oca 2021, 13:32

Flagship ger癟ekten Longinesin en g羹zel modellerinden biri ben de kullan覺yorum 癟ok memnunum.Hay覺rl覺 olsun g羹zel g羹nlerde kullan覺n.Insaallah zamdan etkilenmemisinizdir.Yan覺lmiyorsam 2 g羹n 繹nce % 9 zam geldi .
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Re: Longines Flagship Heritage L4.795.4.Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Ufkynl » 05 Oca 2021, 13:49

ok guzel bir dress. Hay覺rl覺 olsun. Bakalim tek saat rahatl覺覺ndan sizi 癟覺kartabilecek mi :)

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj timeluxury » 05 Oca 2021, 13:52

ok g羹zel bir saat, g羹zel g羹nlerde keyifle kullanman覺z覺 diliyorum...
Kullan覺c覺 avatar覺
timeluxury

Ya: 39
Kay覺t: 07 Eki 2017, 13:02

Mesaj vysaknc » 05 Oca 2021, 14:00

Hayirli olsun,Benimde 癟ok beendiim bir model,tekrar tebrik ederim..

HTC One cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
H覺rs sebebi hasarettir..
Kullan覺c覺 avatar覺
vysaknc

Ya: 52
Kay覺t: 07 Mar 2017, 17:01

Mesaj Althor » 05 Oca 2021, 14:08

Tekrardan hay覺rl覺 olsun Mehmet abi, benim de en sevdiim markalardan birinin en sevdiim koleksiyonundan bir model. Son derece zarif ve zamans覺z. Size de 癟ok yak覺t覺.
Bundan sonra sa bilee bb58, sol bilee longines [emoji2957]

SM-G973F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Althor

Ya: 26
Kay覺t: 28 Mar 2019, 16:25

ncekiSonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 73 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners