Longines Heritage Monopusher Chronograph Açılış ve İnceleme

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Longines Heritage Monopusher Chronograph Açılış ve İncel

Mesaj mlm » 13 Ara 2020, 23:53

Alper abi tebrikler güle güle kullan :champ: :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj coolfire » 14 Ara 2020, 10:18

justaguy yazdı:Çok güzel bir seçim be çok keyifli bir inceleme yazısı olmuş. Güzel günlerde kullanın :champ:
Çok teşekkürler. Beğenmenize sevindim.
mlm yazdı:Alper abi tebrikler güle güle kullan :champ: :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Çok teşekkürler. Senin eserinle daha güzel oldu :)
Resim

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj hozburun » 14 Ara 2020, 10:31

Keyifle okudum, eline emeğine sağlık :champ:
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj coolfire » 14 Ara 2020, 12:28

hozburun yazdı:Keyifle okudum, eline emeğine sağlık :champ:
Çok teşekkürler başkanım :)

Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj coolfire » 15 Ara 2020, 12:28

Orijinal kordonu rahatlığı bakımından çok sevdiğimi söylemiştim ama bir sorun var. Deri kayış kullanmak pek hoşuma gitmiyor. Gün içinde yürüyerek ulaşım sağladığım için terleme sonucu rahatsiz ediyor beni deri kayişlar. Ben saati alir almaz sevgili mlm den Jean kayış siparişi vermiştim. O da sağ olsun çok güzel hazırlamış. Ek olarak sizlerin başka tavsiyeniz varsa alabilirim bu saat özelinde. ResimResimResim

Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj cagataycelik » 20 Ara 2020, 19:51

Merhaba,

Öncelikle sizi böyle herkesin benzer ve garanti markalar ve modeller satın aldığı bir zamanda, farklı ve marjinal bir saat aldığınız için tebrik ediyorum. Ayrıca saati çok beğendiğimi de ifade etmek isterim.

Bununla beraber inceleme için oldukça okumuş ve araştırmışsınız belli ki, bu da teşekkür edilecek bir çaba. Tebrikler.

Tabii Longines de aslında zamanının top grade markalarından biri iken zamanla malum grup tarafından bugünkü konumuna düşürülmüş bir marka halini almış. Bunu zaten siz de fark etmişsinizdir araştırma yaparken. Yine de son zamanlarda fena işler yapmıyorlar.

Sadece küçük bir konuda hatırlatma yapmak gerekirse maalesef Türkiyede dilimize yanlış ama çok yerleşmiş olan kronometre kelimesi yerine kronograf kelimesinin kullanılmasının daha doğru olacağıdır.
Bir de nacizane, beni bağışlarsanız, bu saate kot desenli bir kayış takmamanızı rica ederim. Onun yerine düz desenli deri kayışlar takabilirsiniz. Terlerseniz de cabası, saatin havasını bozmaktan iyidir :)

Güzel günlerde kullanın. Çok çok tebrikler.
Kullanıcı avatarı
cagataycelik

Mesaj coolfire » 21 Ara 2020, 14:14

cagataycelik yazdı:Merhaba,

Öncelikle sizi böyle herkesin benzer ve garanti markalar ve modeller satın aldığı bir zamanda, farklı ve marjinal bir saat aldığınız için tebrik ediyorum. Ayrıca saati çok beğendiğimi de ifade etmek isterim.

Bununla beraber inceleme için oldukça okumuş ve araştırmışsınız belli ki, bu da teşekkür edilecek bir çaba. Tebrikler.

Tabii Longines de aslında zamanının top grade markalarından biri iken zamanla malum grup tarafından bugünkü konumuna düşürülmüş bir marka halini almış. Bunu zaten siz de fark etmişsinizdir araştırma yaparken. Yine de son zamanlarda fena işler yapmıyorlar.

Sadece küçük bir konuda hatırlatma yapmak gerekirse maalesef Türkiyede dilimize yanlış ama çok yerleşmiş olan kronometre kelimesi yerine kronograf kelimesinin kullanılmasının daha doğru olacağıdır.
Bir de nacizane, beni bağışlarsanız, bu saate kot desenli bir kayış takmamanızı rica ederim. Onun yerine düz desenli deri kayışlar takabilirsiniz. Terlerseniz de cabası, saatin havasını bozmaktan iyidir :)

Güzel günlerde kullanın. Çok çok tebrikler.
Değerlendirme için teşekkürler. Kronograf ve kronometre açısından tdk kronometre yi sure ölçer anlamında gösteriyor. Horolojide durum biraz farklı ama ben tdk ya uymak istedim.

Jean kordon için patina sonrası daha iyi olacak diye düşünüyorum. Deri olarak belki suet tarzını da düşünebilirim ilerleyen zamanlarda :)

Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj Hellhound » 21 Ara 2020, 19:00

Keyifli inceleme için teşekkürler. Çok beğendiğim bir model. Güzel zamanlarınızı göstersin :champ: :champ:
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 62 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners