Rolex Datejust 126200 Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex Datejust 126200 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj fangrex » 07 Au 2020, 19:39

Herkese merhabalar!

Forumu d羹zenli olarak takip etsem de daha 繹nce hi癟 kutu a癟覺l覺覺 yapmam覺t覺m. Gerek 癟ok fazla saat al覺p satan biri olmamamdan gerekse ald覺覺m saatlerin bir k覺sm覺 ikinci el olduundan k覺smet olmad覺 san覺r覺m.
Asl覺nda yakla覺k 1 y覺ld覺r yeni bir saat alma niyetindeydim. Bu s羹re癟te aceleci davranmayarak kafamdaki t羹m alternatifleri deerlendirdim. Uzun bir zamand覺r Moonwatch alma niyetindeydim. Almaya 癟ok yaklat覺覺m anlar oldu fakat bir t羹rl羹 tetii 癟ekmedim. Bu s羹re癟te kronograf saatlerden ise 羹癟 kollu klasik saat tasar覺m覺n覺n bana daha 癟ok hitap ettiini hissetmeye balad覺m. Bir s羹redir kulland覺覺m Seagull 1963 ile kronograf hevesimi bir nebze alm覺 olmam da bu durumda etkili oldu san覺r覺m.

Bu durumda uzun bir s羹re Rolex Oyster Perpetual 36 ve 39'u inceledim. K羹癟羹k saatlerin kolumda daha iyi durduunu d羹羹nmem sebebiyle 39mm'yi eledim. Gel gelelim OP36 benim u anda kulland覺覺m Railmaster'a belli a癟覺lardan 癟ok benziyordu. Bir de Datejust'覺 fiziki olarak inceleme f覺rsat覺 bulunca benim i癟in doru se癟imin DJ olduuna karar verdim. S覺ra 癟ap, kadran rengi ve bilezik se癟imine gelmiti. Tabii bu s羹re癟 benim i癟in aylar s羹ren bir ser羹ven oldu :D S羹rekli saat alan birisi olmad覺覺mdan net bir se癟im yapmam gerekiyordu.

41mm ve 36mm'yi bileimde denedikten sonra bunun benim i癟in 癟ok kolay bir karar olduunu anlad覺m. Kolumdaki duruu, kubbe tipi bezeli ve bence 41mm'ye g繹re daha derli toplu tasar覺m覺 ile 36mm'de karar k覺ld覺m.

Normal artlarda mavi kadrana mesafeliydim, fakat bunun sebebinin mavi kadranl覺 bir DJ'覺 canl覺 g繹rmemi olmam sebebiyle olduunu anlad覺m. Rolex mavinin tonunu ayarlama konusunda 羹st羹n bir performans sergilemi kan覺mca.

Bilezik se癟imini yaparken farkl覺 maazalarda her iki bilezik tipini de deneme f覺rsat覺m oldu. Bata oyster d羹羹n羹yordum fakat daha rahat, estetik ve az 癟izik g繹sterme ihtimali sebebiyle jubilee bilezikte karar k覺ld覺m.

Saat ile ilgili beni en 癟ok etkileyen unsurlardan bahsedeyim. ncelikle tarih 癟ark覺n覺n yava yava deil de bir anda ge癟mesi beni her zaman etkiliyor. Bunun yan覺nda saatin polisaj覺 ve detaylara verilen 繹neme hayran kald覺m.

Saatin teknik 繹zellikleri ile ilgili detaya girip sizleri s覺kmak istemiyorum, zira daha 繹nce incelemesi yap覺lm覺 forumda g繹rd羹羹m kadar覺yla.

G繹sterdiiniz ilgiye 癟ok teekk羹r ediyorum ve sizleri Rolex 126200 saatimiz ile ba baa b覺rak覺yorum :champ: Forumdaki inceleme fotoraflar覺 癟ok houma gittiinden ben de bol bol fotoraf ekleyeme 癟al覺t覺m.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son fangrex taraf覺ndan 08 Au 2020, 18:29 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
fangrex

Kay覺t: 09 May 2017, 22:53

Re: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj orhuns » 07 Au 2020, 19:51

Oris

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
orhuns

Kay覺t: 18 Haz 2018, 17:57

Mesaj worldtime » 07 Au 2020, 19:51

Longines

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
worldtime

Kay覺t: 06 Mar 2019, 10:36

Mesaj slhgzl » 07 Au 2020, 20:07

T覺ssot
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj worldtime » 07 Au 2020, 21:18

Hamiltonu da ekleyelim :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
worldtime

Kay覺t: 06 Mar 2019, 10:36

Mesaj eyimen » 07 Au 2020, 21:53

Tag?
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj BoluluBatuhan » 07 Au 2020, 21:55

Omega

F3111 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
BoluluBatuhan

Kay覺t: 31 Mar 2020, 21:23

Mesaj sobek » 07 Au 2020, 22:13

Rolex

MI 6 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
sobek

Ya: 44
Kay覺t: 11 Mar 2015, 18:54

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 66 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners