Montblanc Star Legacy Full Calendar Kutu A癟覺l覺覺 Ve 襤nceleme

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Montblanc Star Legacy Full Calendar Kutu A癟覺l覺覺 Ve 襤nceleme

Mesaj ekdellal » 26 Haz 2020, 15:40

Merhaba TSF,

50.ya覺n覺 6 ay 繹nce sessiz sedas覺z kutlam覺 biri olarak, G繹khan Beyin (@gokhangirgin) cokulu ve 40 g羹n 40 gece kutlamalar覺n覺 g繹r羹nce k覺skand覺m (襤mrendim veya g覺pta ettim daha doru kelimeler ama yeterince duygu vurgulu deil, o y羹zden bile isteye k覺skand覺m yaz覺yorum [emoji38] )

Benim ba覺mda da sa癟 var (olmas覺 gereken deyimi siz anlay覺n art覺k :D ) benim neyim eksik deyip, haz覺r pandemi d繹neminin a覺r isizlii de (yanl覺 anla覺lmas覺n unemployment deil, r繹lantide giden iler) varken ciddi say覺da saat s繹rf羹 yapt覺m webde, y羹zlerce saat fotosu bakt覺m, sonunda arad覺覺m覺 buldum ve tetik 癟ekildi.

Zaten unun uras覺nda ka癟 y覺l daha yaaca覺m ki, rahmetli babam 57de vefat etmiti, onu baz al覺rsam 7 y覺l, T襤K ortalamas覺na g繹re 25 y覺l, gidiata ve kendi hissettiime g繹re de 35-40 y覺l覺m kald覺 gibi duruyor. Tabi yar覺na 癟覺kaca覺m覺z覺n bir garantisi yok da, istatistik ite :roll: . Kald覺 ki, bildiim kadar覺 ile insan 繹mr羹 y覺l ile, dakika ile deil, nefes adedince takdir edilmi. Bize bahedilen nefes say覺s覺 t羹kenene kadar 繹mr羹m羹z. nemli olan o nefesleri iyi ameller ileyerek ve kaliteli yaayarak harcamak. Neyse bu nispeten tats覺z bahsi kapat覺p a癟覺l覺a devam edelim.

Zaten epeydir duraan giden koleksiyonda (kendi 癟ap覺nda koleksiyon denirse tabi) deiiklikler, gelenler-gidenler olsun istiyordum, bahane oldu. Bayrama kadar bi ka癟 a癟覺l覺覺m olacak aksamalar olmazsa, ilki bu. Saat kutumu dikkatle incelediimde aa覺da ayn覺 zamanda ipucu da olan 繹zellikte saatlerimin olmad覺覺n覺 ve bunlar覺 istediimi farkettim;
Dress watch
Moonphase komplikasyonu
Pointer date
Roma rakaml覺 indisler (Romen de deniyormu)

TSFde az 癟ok vakit ge癟iren birinin yukardaki 繹zelliklerde saatlere sahip olmay覺 arzulamas覺ndan daha doal bir ey de olamaz, zira harika fotolar g繹z羹m羹ze g繹z羹m羹ze sokuluyor hemen her g羹n. Normalde 4 ayr覺 saate bile denk gelebilir bu 繹zellikler, ama hem k覺t b羹t癟e kaynaklar覺n覺n efektif kullan覺lmas覺 hem de, saat say覺m覺 tek haneler ile s覺n覺rlama kat覺 kural覺mdan dolay覺 (aksi halde ipin ucu fena ka癟覺yor), a癟覺l覺覺 yap覺lacak olan saatte bu 4 繹zellik de var. 1 tala 4 ku yani. Markay覺 ge癟tim model detay覺na kadar 癟abuk bilinir diye 繹ng繹r羹yorum bu kadar ipucundan sonra. M羹mk羹nse fotolu tahminler olursa g羹zel bir ariv ve referans konusu olabilir.

imdiden herkese iyi haftasonlar覺 ve y羹ksek 繹renim imtihan覺na girecek kendisi, 癟ocuu, kardei, yak覺n覺 olanlara da baar覺lar ve zihin a癟覺kl覺覺 dilerim.
Resim
S覺rf kutu hacminden bile doru tahmin yapabilenler var forumda, onlara da ipucu olmas覺 a癟覺s覺ndan, 羹ste, evdeki en sevdiim dekor objelerinden olan devekuu yumurtas覺n覺 koydum, a覺r isizlik b繹yle biey ite [emoji38]

------------------------------ A I L I -----------------------------
Tahmin ve katk覺lar i癟in herkese teekk羹rler. @cagatay1903 tam 12den olmasa bile 11den vurdu. Markay覺 bildi, modele de epey yaklat覺, tebrikler. Saatim Mont Blanc Star Legacy Full Calendar 119955. ncelikle birka癟 al覺nt覺 foto ile balayay覺m;
Resim
Resim
Resim

Ayn覺s覺n覺n Arabic dial olan modeli de mevcut, fakat stokta yoktu. Olsa da gene Romen rakaml覺 modeli tercih ederdim. Bana g繹re daha 覺k. Referans bilgi olmas覺 a癟覺s覺ndan onun da g繹r羹n羹m羹 u ekilde ve kodu 118516;
Resim

Mont Blanc markas覺, ismini Avrupa k覺tas覺n覺n en y羹ksek da覺ndan alm覺. 襤talyanca ismi Monte Bianco. Her ikisi de Beyaz Da anlam覺na geliyormu. Fransa ve 襤talya s覺n覺rlar覺 i癟inde yer al覺yor ve 4792 metre. Zirvenin hangi 羹lke s覺n覺rlar覺 i癟inde kald覺覺 Fransa ve 襤talya aras覺nda her daim tatl覺! bir 癟ekimeye sahne olmu.
Resim

Logo, zirvedeki kar ve buz takkelerinden esinlenilmi. Rounded Star diye isimlendiriliyor ve 1913de tasarlan覺p hi癟 deimeden g羹n羹m羹ze ta覺nm覺. Markan覺n iddias覺na g繹re, logo her zaman zirvede bir kalite sunmay覺 ve Avrupan覺n en maharetli el i癟iliini salamay覺 vaad ediyormu. Yak覺n zamanda t羹m zamanlar覺n en kreatif 20 logosundan biri se癟ilmi.
Resim

Rotap Nianta覺 Butikden sat覺n ald覺m. al覺anlar覺na 癟ok teekk羹r ediyorum, gerek telefonda gerek y羹zy羹ze iletiimde cana yak覺n ve yard覺msever davrand覺lar. ook uzun zamand覺r o taraflara yolum d羹memiti, bu vesile ile 33 sene evvel 癟aylak bir Bilgisayar Programc覺s覺 (imdilerde 羹nvanlar 癟ok deiti, s羹rekli de deiiyor, en son Yaz覺l覺m Gelitirici (Software Developer) deniyordu san覺r覺m) olarak ilk ie balad覺覺m, Rotap'覺n bir sokak yukar覺s覺nda yer alan Karakol soka覺ndaki binay覺 ve daireyi de g繹r羹p salam nostalji yapm覺 oldum. B繹lgenin konseptine uygun olarak Haute Couture (覺smarlama) 癟al覺an bir moda evi konumlanm覺 dairede. Zaten art覺k IT ileri 繹nce plazalara sonra da Teknokentlere ve Serbest B繹lgelere ta覺nal覺 癟ok oldu. Tevikiye Karakolu, zemindeki bakkal, caddedeki 羹tte hi癟 deimemi. Kafe say覺lar覺 artm覺, bir de ruhu biraz farkl覺lam覺 semtin, ben beendim.
Resim

Han覺mla beraber 繹zellikle toplu ta覺ma ile gelmitim kar覺dan, biraz gezmek de olsun diye ayn覺 zamanda (Metro+Metrobus+Tabanvay). D繹n羹te de geze geze Beiktaa kadar y羹r羹y羹p, tarihi 7-8 Hasanpaa f覺r覺n覺n覺n efsane kurabiyelerinden al覺p, Vapur+Metro ile d繹nd羹k. Salg覺n tedbirlerine ramen g羹zel bir g羹nd羹.
Resim
Resim

anta g羹zel. Saat kutusu, olduk癟a b羹y羹k. D覺 kutu ekru parlak kal覺n karton. 襤癟 kutu siyah deri. in 羹retimi ama fazlas覺 ile tatmin edici.
Resim
Resim
Resim
Resim

Saatin en ahs覺na m羹nhas覺r noktalar覺ndan biri tepesi. San覺r覺m markan覺n cep saatlerindeki muazzam ge癟miine bir selam 癟akmak 羹zere tasarlanm覺. G繹r羹n羹m羹 ho, 癟ekmesi, itmesi, kurmas覺 癟ok kolay. Kola tak覺l覺 deilken bile tek elle kurulabiliyor ve 癟ok keyifli.
Resim
Resim

Kay覺 timsah derisi, ilemesi Floransada yap覺lm覺, kay覺 h璽line getirilmesi 襤talyan el i癟ilii ile salanm覺. Pimlerden itibaren yakla覺k 2 cmlik k覺s覺m padli. Harika bir dokusu ve dokunma hissiyat覺 var. Parliament mavi, lacivert ve siyah aras覺nda dans eden 3 boyutlu renk ge癟ileri g繹r羹lebiliyor. Buna Sfumato Effect deniyormu ve Da Vincinin tablolar覺nda ustal覺kla kulland覺覺 renkler ve tonlar覺 aras覺nda g繹lgelerle yapt覺覺 renk ge癟i teknii ve f覺r癟a darbelerinin ad覺 imi. Zaman i癟inde derinin alaca覺 patina ile kiiye 繹zel ve 癟ok estetik bir h璽l alaca覺 yaz覺yor bu Sfumato Leather hakk覺nda. Tabi biraz pazarlama biliminin b羹y羹l羹 kelimeleri ile s羹slenmi olsa da hoa gitmiyor deil bunlar覺 okumak-bilmek. ampuan覺n sa癟lar覺m覺z覺 ahenkle dans ettirmesi veya dondurman覺n k覺zg覺n kumlardan serin sulara atlar gibi hissettirmesi gibi biraz. Kay覺daki yandan basmal覺 toka sistemi baar覺l覺 ve ilevsel.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kasa parlat覺lm覺 癟elik, 42 mm. Bileimi 繹l癟t羹m 18,5 cm. Saatin bileime ne k羹癟羹k ne b羹y羹k, tam karar覺nda durduunu d羹羹n羹yorum. Boynuzlar k覺sa, kibar ve estetik. Yanlarda 4 tarafda g繹m羹l羹 butonlarla komplikasyon ayarlar覺 yap覺labiliyor.
Resim
Resim
Resim

Mont Blanc bunun i癟in plastik bir 癟ivi de koymu kutuya. iPhone kutular覺ndaki sim kart 癟覺karma inesinin hi癟bir zaman kullan覺lmay覺p, toplu ine ile o iin g繹r羹lmesi gibi, bu 癟ivi de kullan覺lmayacak olsa da ho bir detay. ivinin tepesinde de logo mevcut. Zaten bunu kutudan 癟覺kar覺p ortal覺k bi yerde tutsak kesin belli bir s羹re sonra kaybolur, o nedenle mutfakta ilk bulunan ve ucu hafifce k羹tletirilen bir k羹rdana havale edilecek komplikasyon ayar ii taraf覺mca.
Resim

Yaln覺z kitap癟覺覺nda 3 PM ile 1 AM aras覺nda komplikasyon ayar覺 yapmay覺n yaz覺yor. Halbuki forumdan 繹rendiim kadar覺 ile 9 PM ile 1 AM aras覺ndaki 4 saatlik aral覺kda ayar yap覺lmayaca覺n覺 biliyordum. Allah Allah yanl覺 m覺 yazm覺lar deyip, bir de Almanca k覺sm覺na bakt覺m, orda da aynen 15 ile 1 saatleri aras覺nda ayar yap覺lmamas覺 tavsiye ediliyordu. Demek ki, bir bildikleri var, ama bana 癟ok uzun geldi 10 saatlik komplikasyon ayar覺 yapmama aral覺覺, bilenler yorum yaparsa sevinirim.

Kollar yaprak ekilli. Saniye incecik, adeta k覺l kadar, 癟ok beendim. Arka ucunda gene mehur rounded star logomuz kondurulmu 癟ok da ho olmu. Bu t羹r dizayn detaylar覺 beni mutlu ediyor. Mesela Omega Commanders saatimde de ayn覺 yerde 007nin tabancas覺 var ki efsane. Her 3 kol (akrep, yelkovan, saniye) mavi renkte ve beyaz (g羹m羹) kadranda 癟ok elegans duruyor.
Resim

Pointer date, 癟ounluk saat dizayn kal覺plar覺ndan farkl覺 bir ekilde en d覺ta deil, indislerin i癟 dairesine konumland覺r覺lm覺. S羹per olmu, zira indisdeki rakamlar覺 kesmiyor, 癟ok net bir g繹r羹nt羹 veriyor. Ay覺n 1i k覺rm覺z覺, dier g羹nler 31e kadar dizili ve siyah. Keke tarih fontu 1 hatta 1,5 boy kadar b羹y羹k olsayd覺 eer m羹mk羹nat覺 varsa idi. Bu h璽liyle biraz k羹癟羹k kalm覺. Pointer覺n ucunda k覺rm覺z覺 hilal sembol羹 var, aktif tarihi g繹steren. ok ho, hilali severiz her t羹rl羹. Can覺m覺z fed璽.
Resim

襤癟teki dairenin saat 6 y繹n羹ne gene mehur logomuz yerletirilmi. Sonra daire bitene kadar bunun h璽releri dalga dalga devam ediyor engrave (ileme) olarak. Buna Guilloche pattern deniyormu, unique detaylar.
Resim
G羹n ve Ay adlar覺 olmas覺 gereken yerdeler. Ay faz覺 g繹stergesi 6 y繹n羹nde logonun 羹st羹nde. Saatten ba覺ms覺z olarak iyi anla覺lmas覺 i癟in 繹rnek bir Guilloche imaj覺;
Resim

En d覺taki daire yani yelkovan覺n ucunun uzand覺覺 k覺s覺mlar, demiryolu raylar覺n覺 sembolize ediyormu. Cep saati esintilerinin fazlas覺 ile hissedildii saatte gene ho bir detay.
Resim

Ay faz覺 k覺sm覺na ayr覺 ve uzun bir paragraf a癟mak istiyorum, zira ay覺n kendisinin ve hareketlerinin manevi bir etkileyicilii var benim nazar覺mda. Bur癟larla, astrologlarla iim olmaz, ilgi alan覺ma girmez ama, ay覺n hareketlerinin ve yerk羹reye olan yak覺nl覺覺n覺n ve a癟覺s覺n覺n insan psikolojisi hatta fizyolojisi 羹zerinde ciddi etkileri olduu da yads覺namaz bir ger癟ek. Bildiim kadar覺 ile baz覺 g羹nlerde, mesela kameri aylar覺n 17, 19 ve 21inde hacamat olmak (kan ald覺rmak) insan sal覺覺 羹zerinde bilinen ve hen羹z bilinemeyen olumlu etkiler yap覺yor ve Peygamber efendimiz taraf覺ndan Hadis-i erif olarak tavsiye edilmi. ok k覺saca; ay覺n konumuna bal覺 olarak belli g羹nlerde baz覺 b羹nyelerde kan bas覺nc覺 ve tansiyonun artt覺覺 ve bunun da beyin kanamas覺, kalp krizi gibi risklere yol a癟abildii bilgisine ulam覺l覺覺m vard覺 daha 繹nceden. Dier yandan bizim b羹t羹n kutsal g羹nlerimiz kameri takvime g繹re kutlanmakta. rnein bug羹n Zilk璽de ay覺n覺n 6s覺. Sonraki ay Zilhicce. Zilhiccenin 10-13羹 aras覺 Kurban Bayram覺 gibi. Bunlar ve daha baka sebeplerden ay覺n fazlar覺n覺 yak覺ndan takip ederim oldum olas覺 ve art覺k bileimde g繹rebilmek mutluluk verici.
Tabi bu konu derya deniz. Ben kendi penceremden bakt覺m. Herkes merebine ve ilgi alan覺na g繹re, zodiac, bur癟lar, astroloji, med-cezir, ay-deprem ilikisi, 69da ger癟ekten aya gidilmedi mi acaba polemii, kurt adam masal覺 vs. vs. gibi konular覺 ile kafa yormutur bir d繹nem. Bunlar her daim her mecrada rating al覺r ve almaya da devam edecektir.

A癟覺l覺a d繹nersek, arka kapak effaf, ama 癟ok bi g繹rsel 繹len beklememek laz覺m, zira 癟ou mekanizmada olduu gibi rotor y羹zeyin yar覺s覺n覺 kapl覺yor. Kasay覺 癟evirdik癟e kalp at覺lar覺 filan g繹r羹lebiliyor anca. Gene de tamamen kapal覺 olmas覺ndan iyidir.
Resim

Forumdaki 癟ou saat severin aksine iyi zaman tutma tak覺nt覺m var. Hemen 繹l癟t羹m, 繹l癟meye de devam ediyorum. 襤lk g羹n eksi 3 saniye yapt覺. Sonraki g羹nlerde s覺f覺r, evet bildiiniz etkisiz eleman s覺f覺r yani, sapma mapma yok. M羹kemmel. 6.g羹n羹mde de bu ekilde devam ediyor. San覺r覺m forumda s覺kl覺kla dile getirilen rodaj veya par癟alar覺n birbirine al覺ma s羹reci ger癟ekten var.
Dress watch olmas覺na ramen, temizlik ve uyku zamanlar覺 hari癟 kolumdan hi癟 癟覺karas覺m gelmiyor. Her t羹rl羹 giyim tarz覺na yak覺t覺rd覺m ben a癟覺kcas覺, ama bu k覺s覺m kiiye g繹re deiir.
Resim
Resim

Sonu癟 olarak, 84 gram a覺rl覺覺, 42 saat g羹癟 rezervi, 11,4mm kal覺nl覺覺, MB 29.12 mekanizmas覺 ile cebimden 癟覺kan miktar覺n kar覺l覺覺n覺 verdiini d羹羹nd羹羹m, kutuda kal覺c覺 olarak kendine yer edinecek gibi g繹r羹nen, baar覺l覺 繹zellikleri olan 覺k bir saat ald覺覺m i癟in mutluyum. Yaz覺m veya anlam hatalar覺m varsa affola. Herkesin g繹nl羹ndeki saate kavumas覺 dileklerimle, iyi forumlar.
Resim
En son ekdellal taraf覺ndan 27 Haz 2020, 16:53 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 6 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Re: Kutu a癟覺l覺覺

Mesaj azizkaya » 26 Haz 2020, 15:45

Longines demek istiyorum. Marka tahmini ile bir balayal覺m devam覺n覺 forumun keskin nianc覺lar覺 zaten getirir. Bu arada ge癟mi ya g羹n羹n羹z kutlu olsun.

SM-N960F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj Ycg » 26 Haz 2020, 15:48

PP.
Ayr覺ca yeni ya覺n覺z da g羹zellikler getirsin. Zira u ara epey ihtiyac覺m覺z var gibi [emoji1]

SM-N950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
''Fark覺ndal覺k hastal覺kt覺r.''
Kullan覺c覺 avatar覺
Ycg

Ya: 33
Kay覺t: 20 Kas 2019, 12:33

Mesaj cagatay1903 » 26 Haz 2020, 15:58

Evet bir tahmin yapay覺m. hmmmm "Montblanc Star Moon Phase " :geek:

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay1903

Ya: 42
Kay覺t: 10 Mar 2014, 15:52

Mesaj mrtkrks » 26 Haz 2020, 16:09

cagatay1903 yazd覺:Evet bir tahmin yapay覺m. hmmmm "Montblanc Star Moon Phase " :geek:

Resim
+1

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
mrtkrks

Kay覺t: 04 Ara 2019, 16:48

Mesaj silahs覺zkuvvet » 26 Haz 2020, 16:27

Longines demek istiyorum ? Yada JLC

SM-M205F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
En son silahs覺zkuvvet taraf覺ndan 27 Haz 2020, 00:34 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 2 kere d羹zenlendi.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Kullan覺c覺 avatar覺
silahs覺zkuvvet

Ya: 18
Kay覺t: 25 May 2020, 01:27

Mesaj nyzozan » 26 Haz 2020, 16:37

frederique constant moonphase pointer date open heart yada kapal覺 kadran
Kullan覺c覺 avatar覺
nyzozan

Kay覺t: 31 Ara 2011, 09:54

Mesaj gokhangirgin » 26 Haz 2020, 16:54

Sevgili Akdellal

ncelikle yeni ya覺n kutlu olsun ve her ne saat ald覺ysan g羹le g羹le kullan.
S繹ylediklerin eyler beni mutlu ederken biraz da utand覺rd覺 :) ama bir ka癟 c羹mle etmek istedim.

ncelikle baban覺n topra覺 bol olsun. Saatler bahanedir, 繹nemli olan sal覺kl覺 ve mutlu bir hayat yaayabilmektir. Ama hayat覺 "yaayabilmek" ayr覺 bir beceridir. Ben o y羹zden hobilerime 癟ok 繹nem veririm. Herkese nas覺l bu kadar optimist ve huzurlusun dediklerinden 3 tavsiye veriyorum. Sal覺kl覺 yaay覺n, hobileriniz olsun ve insanlara dokunup bir izler b覺rak覺n diyorum hayatlar覺nda. Bunlar bence hayat覺 yaan覺r k覺lan, sal覺kl覺 yapan ve huzur veren eyler. En az覺ndan benim i癟in.

Ne kadar yaayaca覺m覺z ger癟ekten belli deil. Her zaman hayallerimiz oluyor ama o hayalleri hep b羹y羹k tutuyoruz ve onlara ulamak i癟in hep 癟ok 癟aba sarf edip, zaman kaybediyoruz. Asl覺nda k羹癟羹k ad覺mlarla o hayallere gidebilir, kendimizi her daim mutlu edebilir, an覺 yaayabiliriz. En b羹y羹k mutluluu ulamak i癟in yoldaki k羹癟羹k mutluluklar覺 atlamayal覺m. Ben o y羹zden yar覺na hi癟 d羹羹nmeden deil ama 癟ok da d羹羹nmeden isteklerimi ger癟ekletirmeye 癟al覺覺yorum. Son d繹nemde de bunlar覺 saat hobim ile yap覺yorum. O y羹zden ben 50inci ya覺mda (yolun yar覺s覺nda olmu olduumu 羹mit ederek :) ) kendimi 覺martma karar覺 ald覺m... bence sen de 繹yle yap.

Bu kutunun senin i癟in de (ve forumdaki t羹m dostlar i癟in de) son olmas覺n覺 dileyerek tekrar hem yeni ya覺n, hem g羹zel ya覺n hem de b羹y羹k zevkle takaca覺na emin olduum bu g羹zel saatin kutlu olsun.

Ben maalesef saatler konusunda 癟ok bilgi sahibi olamad覺m daha o y羹zden hi癟 marka model 繹nerisinde bulunam覺yorum ama bu payla覺mla senin yeni saat keyfine katk覺da bulunmak istedim..
Kullan覺c覺 avatar覺
gokhangirgin

Kay覺t: 01 Haz 2018, 11:30

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 144 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners